Jump to content

Technics SU-810 i popravka


Gojko

Preporučeni Komentari

preporuka, pošto bar po gornjoj šemi tj parčetu, nemaš osigurače u sekundaru pre greca, ODLEMI sekundarnu pločicu za svaki slušaj

onda možeš trafo probavati na stolu i izmeriti napone sekundara kao potvrdu da si sve lepo popravio.

lako je posle to vratiti i manji je posao u odnosu na bummm ako nešto u pojačalu nije u redu ili nedajbože primar ima neke nebulozne proboje tj slepe namotaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uhh, ne bih se danas sa time igrao posto mi klinci vilene po kuci. Ali koliko sutra cu da razlemim i sekundarnu plocicu pa cu da proverim. Znaci ako sam dobro razumeo : patrljak i srednja su primar. Patrljak i skroz desno su termalni? Znaci treba da povezem patrljak i srednju na 220 pa da premerim napone koje dobijam na sekundaru? Da li znas sta bih gde trebalo da dobijem. Evo slika25bf12d67b9892fdaa6641d27c614baa.jpg

Prva dva izvoda su od tanje zice a druga dva su od deblje. Ne bih od oka mogao da procenim presek ali evo druga za nijansu bolja. Izvodi su obelezeni brojevima. 12 i 15 deluju kao da su zaokruzeni.c953cf5ff36e207c4cafd2c4da0b816a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok. Probacu. Znaci sve da razlemim i da prvo probam na stolu. Video sam dve neke vrednosti. 31,5 valjda i jos neki manji napon. Pretpostavljam da na onoj slici sekundara deblje zice treba da mi daju taj veci napon. Mada koliko vidim izvod sa tanjih je spojen u jednoj tačci sa debljom? Evo plocica sa koje se vidi da su prvi i poslednji izvod spojeniff77ea433a3f12558f15ea684a3b4f0c.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, ja sam ovoga trenutka pustio u pogon pojačalo napravljeno sa vrlo sličnim Technicsovim transformatorom kao što je taj. Samo za tebe izmjerio i otpor primara koji iznosi 7 ohma.

 

Dakle, moglo bi ti se posrećiti....  :)

 

Ako ovo rješiš, zaslužio je Guja barem pizzu :)

 

BTW pojačalo je u D klasi, snage 0,9 x snaga transformatora. U pikovima i puno više.

 

 

post-26-0-24819500-1439731885_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukoliko se ispostavi da je Guja u pravu ( a sve mi vise mirise da jeste ) pozivam ga ovako zvanicno na kolicinu tocenog Heinekena koji moze smestiti u svoj skromni bojlercic. Jedino je pitanje ako premostavanjem termalnog osiguraca resim problem, koliko je to sigurno-opasno. Ili mozda mogu da zbudzim nekako drugi termalac?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa?

iovako ti takav ne odgovara, gde bi ga uglavio?

aj ti lepo uradi naponsku probu i vidi da li trafo daje napone

a ako imaš i ampermetar ili meriš preko šanta, vidi koliko vuče miliampera neopterećen.

ako je trafo ok, zaebi taj resetabilni termoosigurač, to je nepotreban i neupotrebljiv luksuz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...