Jump to content

Quad 405


progster

Preporučeni Komentari

Poslao je meni guja 5kom RCA 2N3773, sad sam miran, mogu razne gluposti da pravim, da prespajam izlaze recimo. :buehehe:

Tako da mi ostaje da nađem odgovarajući trafo, hladnjake mogu da skarabudžim nekako, ako ništa drugo, biću mazohista pa ću tranzistore montirati direkt na hladnjake, pošto su namenjeni za 4kom TO-3. :)

Probao sam sa trafo-om koji daje oko 2x38VDC neopterećen, ne svira to loše, mada nisam išao nešto glasnije, imao sam goste, sa trenutnim zvučnicima ni ne može bolje valjda. :)

Ali tragam za trafo-om koji ima 2x35VAC, i sa 2 kom topmay od 22mF u filteru biće to bombona. :) Eventualno drugi hladnjaci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro... Ja sam ti lepo rek'o odakle mi te pločice. Ćuti, dobro je što i jedna radi(la) a nisi spalio zvučnike...

Verzija koju sam ja radio je novija, sa dve zavojnice i bez strujnog limitera i bez osigurača. Osim u primaru trafoa. Ta nekako bolje svira, ali dobro. Bitno je da svira. Svira čak i ovako bolje nego HSR. Mada, od HSR-a malo šta lošije svira, al' ima i toga. Provereno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nisam spalio, čim sam uključio kanal izmerio sam offset i bio je 30V, šta da priključujem to. :D

Ma ja se ne bunim ni su bile potpuno neispravne, svakako hvala, zanimao bih se dok ih ne popravim... Osvežiću ja malo ove kasnije, ne ulivaju mi ove komponente baš puno poverenja...

Sad rade obe, ne znam koliko će samo da izdrže... HSR? Ne znam na koje pojačalo misliš (EI?) A svakako ga ja nemam, moje je SPS200, mada evidentno lepše svira od njega. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HSR sam spomenuo kao primer da nije Quad 405 jedino groblje delova.

 

Ono, kao groblje slonova: ima tamo šta vredi, ali je groblje pa nije lepo da se dira...

 

post-13-0-50127700-1439061292_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, šema u mom prethodnom postu je ta po kojoj sam u principu oduvek radio. Strujna zaštita/limiter kompletno leti napolje, uključujući i R35 i R36, N1 i N2, Tiristor na izlazu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafo sam obezbedio (malo je predimenzionisan, ali trenutno nema namenu pa će do daljnjeg da trune ovde, 400VA torus), samo napon u praznom hodu kada je napon u mreži 230V je 2x38VAC, što znači da ne mogu da koristim one 22mF 50V, moraće da čekaju neki drugi projekat, a baš lepi kondovi... :wavecry:

 

Imam još jedno pitanje... Ovaj L profil (slike u prvom postu) je spojen šrafom sa PCB iz meni nepoznatog razloga, i nije izoliran, to znači da ću morati da postavim izolaciju između hladnjaka i L profila pošto će kućište biti uzemljeno i preko NTC vezano za masu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ništa na samom hladnjaku, ali sa donje srane je on spojen na vod koji koliko se meni čini ne ide direktno na masu (vidi se na slici)... Možda, verovatno grešim, ali sam hteo samo da proverim pošto sam pročitao da Quad vodi masu tako masu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onaj šraf na sredini tj simetrali spaja vinkl sa štampom.

verovatno taj vod po pcb i jeste masa.

to bi trebalo pogledati malo šemu malo štampu pa upratiti sve polemljeno za taj vod da li je masa.

a ko to može bolje od tebe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Severnjak stigao kući.

Krenuli oko 8 iz Neuma za Tivat.

Zezali se u Tivtu do 6 popodne pa opet za volan.

Izdrž'o negde do iza Užica, oko tri počele kamere da se gase.

Stao negde pored puta na parking uz ostale spavače pa odradili i mi jednu usputnu sonatu za krajputaše...

Nastavili jutros oko pola šest.

Još sam normalan... Ali neću dugo... Treba da odem do A. Šantića (bliže Sombora) po kuče... To će me, verujem, dokusuriti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čitaćemo sutra u kuriru "vozač u bajmoku bacio babu na haubu"

 

 

Budalo... Blesava :D

 

Eto, sad mogu da kažem da mi "dupe videlo puta"... cakum-pakum sa svim izletima 2100km u šesnaest dana, tamo-vamo koji km..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...