Jump to content

Ruzni AR drajveri


remam

Preporučeni Komentari

Da li je ovo neko nestrucan cackao na ovim drajverima (ocistio farbarsku cetku posle farbanja ograde sandolinom) ili je ovo fabricka izrada,ruznije zvucnike nisam video,a kako mogu u ovakvom stanju dobro raditi to je vec prica za sebe (video sam jos iz ovih serija istu,cak i goru brljotinu),ali mi stvarno nije jasno u cemu je fora kod ovih drajvera ili je u toku izrade bilo previse alkohola blizu druge ruke  :buehehe:  :BeerMugCheers:

post-1755-0-53246000-1428609569_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nekada su mrežice bile uvek "on" pa cenim da su uz nedostatak današnje haj-glanc tehnologije i mnogo ručnog rada, guste i neprovidne mrežice bile "must_have_on" ... Deo negdašnjih reklama uz ovakve zvučnike je i bila napomena (uz obaveznu oznaku "Stereo" i "Hi-Fi") kako se lepo uklapaju uz rezbareni/politirani drveni i štofom obloženi nameštaj...

 

Elem, AR-3 je uvek bio tako neugledan - bar koliko sam ja u neko vreme bio zainteresovan za iste...

 

post-13-0-50506900-1428613020_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma i jos stariji drajveri,sa pocetkom razvoja audio tehnologije bili su ugledni i lepo "obuceni" nego ovi,tako da ipak ima tu neke "zackoljice" sto kaze Zen Mod,a sto ja ne znam,ali sto bi rekli ovo izgleda tako "osljarski" kao da su ih drvosece sklapale (vise im je bila bitna izrada same kutije,nego sam izgled drajvera),a ne tamo neki strucnjaci,koji znaju fiziku,tehniku i sl...

Ali ne bi bilo cudno da su i membrane bile pocepane sa naglaskom da je to sam vrh zvuka (ko ga sisa sto je pocepana,ona daje pravi ton),ali marketing je cudo sa me sad navodi na Stein-ovu konstataciju uklapanja u namestaj,ove kutije su delovi namestaja.

Sve u svemu rekao bih da je ipak tehnologija jedno,a marketing sasvim nesto drugo.

Ma da su ruzne,ruzne su  :BeerMugCheers:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da dodam (na stranu to sto su ruzni),da je simetrija membrane,vesanja i ostalog veoma bitna fizicka velicina za pravilan rad svakog elektrodinamickog drajvera,a na ovim ima sve sem prave simetrije.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su kutije stare 50 god. ili ti pola veka  i uglavnom su i drugi brendovi slicno izgledali.Kako rece Stein fabricki su maske bile zalepljene i nije bilo predvidjeno njihovo skidanje pa im nije ni bilo mnogo bitno kome ce se dopasti a kome ne. U svoje vreme je to sviralo veoma dobro,mnogo mnogo bolje nego sto izgledaju.Na zalost posle 50-ak godina dodje do zamora materijala i te kutije mislim da vise ne mogu da pruze svoj maksimum ali ipak sasvim solidno zvuce.Vesanje bas drajvera na koje se mislim odnosio komentar da je zamazano, (koje je inace kao sto se da videti platneno) u stvari i jeste premazivano nekom gumiranom smesom i vremenom se raspadne i skine sa samog vesanja.Postupak obnove vesanja(bese to mislim model AR2ax) sam na slican nacin radio sa masom za zaptivanje koja se koristi u auto industriji samo je prethodno bila dodatno razredjena da bi se mogla naneti u tankom sloju.Sama kompresija se dodatno popravila a to se naravno posle i primetilo tokom slusanja.Nadam se da sam uspeo bar malo da pojasnim .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su kutije stare 50 god. ili ti pola veka  i uglavnom su i drugi brendovi slicno izgledali.Kako rece Stein fabricki su maske bile zalepljene i nije bilo predvidjeno njihovo skidanje pa im nije ni bilo mnogo bitno kome ce se dopasti a kome ne. U svoje vreme je to sviralo veoma dobro,mnogo mnogo bolje nego sto izgledaju.Na zalost posle 50-ak godina dodje do zamora materijala i te kutije mislim da vise ne mogu da pruze svoj maksimum ali ipak sasvim solidno zvuce.Vesanje bas drajvera na koje se mislim odnosio komentar da je zamazano, (koje je inace kao sto se da videti platneno) u stvari i jeste premazivano nekom gumiranom smesom i vremenom se raspadne i skine sa samog vesanja.Postupak obnove vesanja(bese to mislim model AR2ax) sam na slican nacin radio sa masom za zaptivanje koja se koristi u auto industriji samo je prethodno bila dodatno razredjena da bi se mogla naneti u tankom sloju.Sama kompresija se dodatno popravila a to se naravno posle i primetilo tokom slusanja.Nadam se da sam uspeo bar malo da pojasnim .

Razumem ja to,to je neka vrsta prigusenja membrana,ali to je ipak tako "sljapano" da stvarno jadno izgleda,evo npr.na ovim i po membranama,ali ne jednoj je ovako na drugoj onako,uopste nije vodjeno racuna kako to utice na samo prigusenje,bitno da su premazane kako tako...

post-1755-0-17041900-1428657418_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...