Jump to content

Izarčeni niški zvučnici.


acivoJ

Preporučeni Komentari

U pitanju su AZ0801/BFP-2, 40W 8Ω, 4 komada.

Odrađeni ko ni sebi ni svom pa se odlepila vešanja sa korpi a dustcap-ovi se vide na slici :wild: .

3 zvuče normalno, četvrti koji je razlepljen na 3 mesta krčka nešto. Da li zato što možda više nije u centru ili je već namotaj oštećen, videću...

 

post-1687-0-28288600-1426256139_thumb.jp

 

 

Nikad nisam servisirao drajvere, a ovo mi je jedinstvena prilika da i na ovaj način gubim (slobodno) vreme.

Koji lepak da koristim za lepljenje?

Čime se, sem mehanički, čisti stari sloj lepka sa vešanja?

Gde da nađem nove dustcap-ove?

 

Otvoriću najgori zvučnjak.

Valjda ga ne mogu pokvariti više nego što je sad...?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Odlepio sam vešanje sa korpe, zubima i noktima očistio ostatke lepka i kad sam nekako skinuo dustshield vidim da se aluminijumski neznamkakosezove odlepio od papirnog valjka sa namotajem.

post-1687-0-09327900-1426270427_thumb.jp

Nadao sam se da ću okrpiti ovaj drajver i, opremljen samopouzdanjem, krenuti na ostale.

Može li se ovo sanirati ili je za bacanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,

Zasad niko ništa.

Čovek iz Svrljiga ima neke za Infinity koje bih trebao seckati.

Zvao sam radnje koje inače prodaju vešanja i ne drže kalote.

 

Već merkam neke poklopčiće od senfa kako bi čučnuli :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bitni su srednji, kako ne.

Uz kutiju nisam dobio srednje i ne pada mi na pamet da ih kupujem.

Ovo treba da ostane BUDŽet varijanta.

Mačak pogubio sve ping-pong loptice, nigde jedne, a taman da vidim kako bi stale.

Kako bi se one odrazile na zvuk. Čini mi se da sam negde video da ih lepe... :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čini mi se da sam negde video da ih lepe...

 

Radio ja to onomad na regularnoj bazi. Isto tako se zez'o sa novogodišnjim ukrasima (plastičnim kuglama), komadima tankog stiropora... Nema skoro šta nisam probao. Najbolje što možeš je da sam napraviš mini-fišek od impregniranog papira... Ali pravog, celuloznog papira od kojih su nekada pravljene i membrane... Ne ove plastične zamene... Recimo neki fini troslojni tariguz, kalup željenog oblika i razređeni drvofix...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, javlja mi se čašica za rakiju kao kalup. :wink2:

 

Jel ti uspevalo to? 

 

Uvek, doduše, bez čašice za rakiju. Uzmeš kuglu, ukrasnu, četkicu, posudicu, razgnjaviš tariguz u vodi, dodaš drvofixa (ja sam prvo experimentisao a kasnije po iskustvu pravio smešu) i u posudi dobiješ neku vrstu vlaknaste kaše, na kuglu nategneš komad gaze a potom nanosiš kašu od papirnih vlakana... Naneseš sloj, ostaviš da se osuši, pa posle još bar jedan ili dva sloja da to dobije neko držanje (sušenje bude reda veličine 8-10 sati koliko lepilu za drvo treba da stegne - zato nikada ne mešaš odjednom velike količine smese)

Kad proceniš da je dovoljno, odsečeš u krug, obradiš okolo i namestiš na membranu, po potrebi još malo obradiš i zalepiš.

 

Ideja je proizašla iz fazona sa balonom i novinskim papirom iscepkanim na sitne komadiće - tako smo nekada, k'o klinci pravili lutke za pozorišne predstave i maske za maskenbale u osnovnoj školi... Ovo je isti princip samo malo verzirana varijanta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje što možeš je da sam napraviš mini-fišek od impregniranog papira...

.

Pazi, ja stvarno mislio da pričaš o mini fišeku kao na srednjim i FR zvučnjacima, ne na običnu kalotu. Otud čašica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video sam to još sinoć al' sam bio u fazonu zeza se čovek :shinymj5:.

 

Ovo izgleda kao kolačići od blata.

Sigurno to ne može lepše?

 

BTW, sinoć sam žrtvovao 3 litre zapremine po kutiji da ih umrtvim.

Zvonile su nenormalno.

Danas ću uhvatiti vremena da vratim zvučnjake i skretnicu u kutiju i čujem dal' sam šta još pokvario.

post-1687-0-37128900-1426591223_thumb.jp

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo izgleda kao kolačići od blata. Sigurno to ne može lepše?

 

YT klip pokazuje veoma primitivni i veoma neprofinjeni metod - korištena papirna salveta na najlon i loptu - tebi treba (koliko sam shvatio) mnogo manja kalota i finoća izrade se u odnosu na pokazano/prikazano dobija strpljenjem i izradom u fazama, slaganjem više tankih slojeva - žurba može samo da rezultuje takvim "kolačićima od blata" a sad mi žao što nemam slike od kalota koje sam nekada pravio. Teoretski, može se napraviti i platnena kalota uz upotrebu platna nešto veće gustine nego što je obična gaza ali i nekog drugog vezivnog materijala (ne drvofix) i bilo bi u tom slučaju dobro i imati kalup za presovanje/peglanje pa to onda počinje da bude prilično komplikovano i zahtevno za izradu. Da se dobije glatka površina kalote, trebalo bi koristiti izvrnut kalup (unutrašnja a ne spoljašnja strana sfere) ... treba prvo sagledati potrebe i želje i onda osmisliti pristup/plan izrade...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Unutrašnja strana neke tacnice ili pepeljare za kalup, te neka čvršća kesa i usisivač da se to fino vakuumira pa možda čak i kompresuje.

Nisam baš siguran da želim svu tu skalameriju po stanu zarad  4 kalotice, mada mi zvuči interesantno.

Dok uklavirim materijale ladno ću popižđati.

 

Dok sam ofrlje ušrafljivao zvučnike da čujem kako sad zvuči kutija i da vidim hoće li mi se odlepiti vešanja, padne mi na nešto na pamet.

Kupim nasad jaja i od 30 istih odaberem 4 jednaka. :crazy:

 

 

post-1687-0-78727100-1426616880_thumb.jp

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako te mrzi igrati se, ima da se kupi: http://www.kupujemprodajem.com/Nove-polipropilen-kalote-19836470-oglas.htm?filter_id=20754402

 

Polipropilen kalote        prečnika:

 

30mm mat crna (120din/kom) 4 komada

40mm mat crna (120din/kom) 5 komada

47mm mat crna (120din/kom) 4 komada

 

52mm mat crna (120din/kom) visine 15mm  4 komada

30mm sjajna crna (120din/kom) 2 komada

 

(edit: prodavac mi nije ni prijatelj ni poznanik niti imam ikakav interesni odnos sa njim)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem kako nisam video oglas kad sam pre neki dan češljao redom i našao samo jedan oglas od čoveka iz Svrljiga?! U istoj rubrici.

 

Da li je tebi od svega što si pokušao najbolje zvučala kalota ili  neki drugi oblik?

 

 

 

1492t06.jpg

Podseti me ovo na velikog meštra... ;)

 

 

Ovo stvarno jaje? Ili 2 jajeta?

 

 

Uradih image search... pa to pok Šuper radio.

Pročitaću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...