Jump to content

Dynaudio na fuziji,Hi Vi Research


remam

Preporučeni Komentari

Otvaram posto o ovim jedinicama,konkretno jel imao ko kakvih kontakata sa njima,vecina njihovih mid-bas drajvera veoma podseca na Dynaudio jedinice (naravno da to nisu) ali deluju veoma ozbiljno za cenu..

Konkretno skoro sam nabavio D8G (jedina,ovako vizuelna i mehanicka zamerka na ovim jedinicama je to sto su pletenice izvedene na jednoj strani,a ne na 180 stepeni) i planiram da odradim neki solidniji projekat,a uzeo sam i visoke Morel MDT 30s pa sam razmisljao da to ubacim u neku kutijicu pa da vidimo sta ce ispasti od toga,preporuka za D8G je 30-ak litara,tjunirana na 35Hz (iz toga se dolazi na -3db/35Hz)

Svaka diskusija je dobro dosla.  :wink2:

 

http://www.swanspeaker.com/products/products.aspx?cid=9&sid=56&pid=189

 

Morel MDT 30s.pdf

 

post-1755-0-65434900-1420474119_thumb.jp

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao nekoliko drajvera kod SV u njegovim kutijama. Izuzetno zanimljivi. Mnogo skuplje sviraju nego sto kostaju. Jos par godina pa ce i oko njih da se napravi hajp, a onda ce i cene u nebesa.  Kontaktiraj Savu, ima dosta projekata za njih.  a ako neko ima iskustva sa ovim drajverima ovde kod nas, to je definitivno on. Ima i jedan tripl koncentrik. Vrlo, vrlo zanimljivo. Meni licno  se veoma svideo. Sve preporuke, mada Sava bi i od casice za jogurt napravio opasnu hornu. Kad znas, onda jel, znas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otvaram posto o ovim jedinicama,konkretno jel imao ko kakvih kontakata sa njima,vecina njihovih mid-bas drajvera veoma podseca na Dynaudio jedinice (naravno da to nisu) ali deluju veoma ozbiljno za cenu..

Konkretno skoro sam nabavio D8G (jedina,ovako vizuelna i mehanicka zamerka na ovim jedinicama je to sto su pletenice izvedene na jednoj strani,a ne na 180 stepeni) i planiram da odradim neki solidniji projekat,a uzeo sam i visoke Morel MDT 30s pa sam razmisljao da to ubacim u neku kutijicu pa da vidimo sta ce ispasti od toga,preporuka za D8G je 30-ak litara,tjunirana na 35Hz (iz toga se dolazi na -3db/35Hz)

Svaka diskusija je dobro dosla.  :wink2:

 

http://www.swanspeaker.com/products/products.aspx?cid=9&sid=56&pid=189

 

attachicon.gifMorel MDT 30s.pdf

 

attachicon.gifhivi-research-d8g_267776.jpg

 

 

8" bass izrazito za niskotonsko područje. 55 grama kretni sistem, dug hod (Xmax +/- 8,25 mm) force BL=13 N/A, uz kruto vešanje i mali Vas. Niska efikasnost.

BR kutija od 30 L, uz Fb na oko 35 Hz je OK, ali ja to ne bih forsirao preko 600-700 Hz.

Dakle, zaboravio si da kupiš još i Morel ET 1308 kalotni srednjetonac.  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Savo Velikinac. Mislio sam da znas za njega, posto je dosta njegovih radova bilo ovde na forumu, a i znaju ga ljudi. ... Da mislim da je bio taj. Slusao ga i Doktor. Lepo to radi. Posebno u sredjnim-malim sobama. Nije bas za halu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam zaboravio  :wink2: ,video sam da ce morati srednjak,plafon mu je oko 1200Hz sto je malo da se ukrsti sa ovim Morelom,nego nisam nasao adekvatan za tu namenu (da se uklopi).

Hvala na preporuci..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego bice tu problema oko BR-a,za ovaj tjuning i ovu litrazu,bice "tesno" za cev,kako se okrene tesko da se moze smestiti pristojna cev,a da ne dobijem "orgulje" (jedino vertikalno,po visini,a i to je malo losa varijanta,morao bi se odignuti od poda)..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislis na ovaj concentric 

 

attachicon.giftrinity6-pm.jpg

Da, upravo taj.

 

Savo Velikinac. Mislio sam da znas za njega, posto je dosta njegovih radova bilo ovde na forumu, a i znaju ga ljudi. ... Da mislim da je bio taj. Slusao ga i Doktor. Lepo to radi. Posebno u sredjnim-malim sobama. Nije bas za halu.

 

Interesantan driver.

Savo je to odlicno napravio. Vrhunski finisirano.

Slusasmo to jedno lepo pre na popodne u Ravnom Selu.

Za manje prostore.

Relaksirajuci, "pitak" zvuk. Ima i jednu vintage notu, sto mi se izuzetno svidja.

Preporuka za poslusati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam zaboravio  :wink2: ,video sam da ce morati srednjak,plafon mu je oko 1200Hz sto je malo da se ukrsti sa ovim Morelom,nego nisam nasao adekvatan za tu namenu (da se uklopi).

Hvala na preporuci..

 

 

Obično se ti plafoni podele sa 2, da se dobije max Fr do koje zaista radi kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jasno,normalno da ga necu preklapati na kraju opsega i razmisljao sam o tome,samo kazem nisam imao ideju koji bi konkretno dosao na to mesto.. 

Ali sta mislis kako da izvedem BR (posto ce sa cevi biti sto rekoh "tesno"),da li da uradim na samoj kutiji port (pravougaonog oblika,sirine kutije),pa da ga savijem unutra na gore? :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam na sta ciljas,ali to ti ne bih mogao reci,posto to najverovatnije radim za prodaju,ne bih isao na veci "tjuning" (i simulacije daju dobre krive na ovom tjuningu),vec sta se moze uraditi povodom ovog i samog porta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...