Jump to content

Logitech Z-10 bas distorzija


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Hello drustvo,

 

Kahm...nemojte me se odreci ali imam jedno pitanjce :D ....

Uzeo sam Logitech zvcnike model Z-10 za svoj PC preko ebay... super zvuk :D visoki hi end :D ...salim se, nisu losi ali kako je svaka kupovina na slepo lutrija tako se pokazalo i ovde, elem bas prdi/distortuje kao da je prso...u audiogeneratoru sam video da se ovo desava izmedju 50-100hz ...visoki i srednji su sjajni za PC zezalicu samo je bas problem...prdi i kao da ima neki boost...

Ovo su neki USB zvucnici sa shatro svojim DACom a mogu i direkt na analog line-out , al na oba je ista stvar. U control panelu sam procesljao skoro sve opcije/ ugasio sound enhancements itd...

 

E sad, posto je pojacalce bazirano na 30W TDA1517 zanima me jel mozda to otislo i jel bi se to pokazalo kao rezultat loseg TDA-a :) ili mogu nesto drugo da uradim da spasem ove slatkise. Dobio sam ih na aukciji jako jeftino, vlasnik kaze da su njemu radili normalno ;) pa bih se i malo pomucio da ih spasim ako je mguce.

 

Aj Srecna Nova pa se cujemo !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Hello drustvo,

 

Kahm...nemojte me se odreci ali imam jedno pitanjce :D ....

Uzeo sam Logitech zvcnike model Z-10 za svoj PC preko ebay... super zvuk :D visoki hi end :D ...salim se, nisu losi ali kako je svaka kupovina na slepo lutrija tako se pokazalo i ovde, elem bas prdi/distortuje kao da je prso...u audiogeneratoru sam video da se ovo desava izmedju 50-100hz ...visoki i srednji su sjajni za PC zezalicu samo je bas problem...prdi i kao da ima neki boost...

Ovo su neki USB zvucnici sa shatro svojim DACom a mogu i direkt na analog line-out , al na oba je ista stvar. U control panelu sam procesljao skoro sve opcije/ ugasio sound enhancements itd...

 

E sad, posto je pojacalce bazirano na 30W TDA1517 zanima me jel mozda to otislo i jel bi se to pokazalo kao rezultat loseg TDA-a :) ili mogu nesto drugo da uradim da spasem ove slatkise. Dobio sam ih na aukciji jako jeftino, vlasnik kaze da su njemu radili normalno ;) pa bih se i malo pomucio da ih spasim ako je mguce.

 

Aj Srecna Nova pa se cujemo !

Ako imas neki drugi zvucnik probaj da ga nakacis umesto sadasnjeg. Ako utvrdis da je ipak ispravan zvucnik, ne ostaje ti nista drugo nego da ubacis u kutiju izolaciju da bi smanjio zapreminu basa i time podigao donju frekfenciju. I ovako i onako svi ti zvucnici ne bi trebalo da idu ispod 200Hz.

 

Pozdrav MIsa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kahm...mogu da probam da napravim kompresiju od njih i da zapusim zadnji reflex ali time cu samo da povecam exkurziju basa pa ako je problem sa drajverom onda ce biti jos veci...fora je sto ne znam u cemu je problem a manifestuje se kao povecana javina i prduckanje basa...mozda su produvali ko ce ga znati, moracu da otvorim pa da vidim kad izolujem softversku komponentu @guja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

che da probam onda :) ja mislio da je obrnuto...elem probao sam telefon kao izvor na aux input i isto se desava tako da nije softverski...morace da padne otvaranje i inspekcija.... jel mozda umiruci TDA moze da se manifestuje ovako ?

 

I ne zezam vas stvarno, visoki i gornja sredina su sjajni ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

che da probam onda :) ja mislio da je obrnuto...elem probao sam telefon kao izvor na aux input i isto se desava tako da nije softverski...morace da padne otvaranje i inspekcija.... jel mozda umiruci TDA moze da se manifestuje ovako ?

 

I ne zezam vas stvarno, visoki i gornja sredina su sjajni ;)

Tesko da je TDA, mozda nesto oko TDA ali najpre proveri zvucnik, on je najkriticniji.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da... i iz priloženog gujinog linka... se vidi šta bi moralo da je problem..

Leka, nema, možda možeš da zalepiš nekim lepkom ali zbogom normalan zvuk onda. Barem neće da prdi.

Jedino drugi drajver ili neko da zameni vešanje, ali onda je pitanje isplativosti investicije.

U transportu tako nešto ne bi moglo da se desi, tako da lik koji je prodao laže da se i kod njega nije čula prdnjava, tj. - ako je vešanje pocepano - to je duži vremenski proces laganog cepanja - nije moglo kod tebe, odjednom, iznenada, na prvom uključenju ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Update... istripovao sam prodavca da mi da refund tako da su sad moji za dz :) i probao bi da ih sredim... 

Upravo ih rastavljam da vidim sta i gde je pocepano (verovatno) ... pa ako je situacija ko gore sa linka sta su mi opcije? da menjam vesanje sa nekim generickim od 3" ili da pravim svoje od neke krpe? 

Isto tako imam jedan zbun... drajver na zadnjoj slici sa gornjeg linka je odvojen od sasije... e sad...pri postavljanju novog vesanja jel je potrebno da membranu vratim nazad na poziciju na kojoj je bila ili mogu samo izmedju da poztavim novu krpu/vesanje i pokrijem rascepljenje? 

Takodje... mozda ne bi bilo loshe da nadjem neke malo bolje 3" zvucnike pa njih ubacim u kutiju...ali malo je informacija o ovom 2.0 sistemu pa sumnjam da cu naci bilo sta o drajveru...

 

tnx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto tako imam jedan zbun... drajver na zadnjoj slici sa gornjeg linka je odvojen od sasije... e sad...pri postavljanju novog vesanja jel je potrebno da membranu vratim nazad na poziciju na kojoj je bila ili mogu samo izmedju da poztavim novu krpu/vesanje i pokrijem rascepljenje?

kakvo vraćanje? pa žujka centrator radi svoj poso. membrana je na svom mestu de treba.

al prvo ti to otvori i vidi šta je u pitanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OtvoriJO i situacija je ko sa linka gore, zadnja slika...samo nije toliko strasno... odprilike 1/3 je pocepana tamo gde se vesanje spaja sa sasijom... deluje popravljivo tj verovatno moze dobo da se zalepi samo da vidim s vama koji pristup da primenim...dal da sipam neki fleksibilni lepak i njime popunim pukotinu ili stavim parce tanke krpe pa izand i ispod sa lepkom pa da isprskam sprejom da popunim rupe u materijalu...ili neki drugi pristup.  dakle, sta za popravku vesanja, koji lepak itd jbmg :D

Mogao bih i da uzmem 3" vesanja ali to ovdi kosta 30 40 dolara a ovo sam platio malo vise od toga tako da to cu ako mi je zadnja opcija :P 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

takodje unutra su neki Suscon aluminijumski elektroliti koje bih zamenio Elnama ili necim drugim... dajte neki predlog, dugo sam van igre...Rubycon Elna Nichicon, koja serija ima najveci value za dobijeno ?

Unutra su 2 tunela ko za transmisiju i sve le jako lepo uradjeno... do sad sam probao dosta ovih kompjuterskih igracaka i stvarno se ne bi primao da ne mislim da ovo moze super da radi, da ne kazem da sam iznenadjen... 

Eno mi ga u glavnom sistemy MacIntosh i neki stari Sanyo stari zvucnici koji su takodje iznenadjenje ( neka stara predsednicka serija ko oni JBL kabineti sto lice na namestaj) i ovo me vise odusevljava :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PoruciJO Nichicon KZ i, FG, Silmic II za sve male kondenzatore, samo nema u stocku onaj glavni najveci , u ovom slucaju 8200 uf pa sad lomim glavu koji umesto njega do 10000uf 25-50 V ...ima obican Nichicon za 4 dolara :) i to je to sto ebay nudi...mozda sam preskocio nesto dobro ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eno mi ga u glavnom sistemy MacIntosh i neki stari Sanyo stari zvucnici koji su takodje iznenadjenje ( neka stara predsednicka serija ko oni JBL kabineti sto lice na namestaj) i ovo me vise odusevljava :)

Koji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neb ja tu puno diro, po pitanju elektrolita, sam si reko da u gornjem delu pristojno zvuči, ovi pocepani za bas nisu merilo.

u krajnjem slučaju, da si prištekao bilošta umesto pocepanih, video bi da nema prdukanja.

znači priča je kako sanirati pocepanu ivicu. sam lepak neće da drži bar kao guma sama, bilo da je tigar ili sl, a da treba neki

tanani krpež a ujedno elastičan, treba.

osim zamene vešanja ili samog zvučnika, mali je izbor.

npr ja bi se prošeto do mog drugara i olešio par drajvera iz besnog a crklog televizora, ume to da iznenadi koliko je dobro :)

mogu pogledam dal ima šta pa ako ima tog prečnika ili drajver ako je čemu ili kao donator vešanja ako je traljav sam zvučnjak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gujaga nisam ja tamo poodavno tako da... :) ma zalepicu vesanje.... nego jesi se salio za kurton i balon posto ja nisam, nasao sam i jedno i drugo ,evo mi ga na stolu pa ceka tvoje odobrenje... mada mozda bolje neka krpa tanana.... i jel da lepim samo odozgo ili odozgo i odozdo? I koji lepak?

Za power sam nasao Mundorf Mlytic... imam nekog bitumena za kutiju...nafatacu sa malo vunice iznutri i ima da prshti , veruj, tesko mi da poverujem koja dubina izlazi iz ovog malog smesnog 2.0 sistema.

Bar imam cime das igram dok su praznici....

 

@za sanyo zaboravih tacan model , mislim da sam kacio negde ovde ranije... nasao sam ih na ulici , stari vijetnamac ih izbacio kad je kupio kucu u kojoj su bili nije ni znao sta su... bas drajveri uradjeni ko SonusFaberi ili Proaci , zaboravih koji imaju one fine nabore i linije po membrani... kad bi se uradila krstena skretnica verujem da bi bilo ludo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...