Jump to content

Technics SL-1210 - veliko spremanje


stein

Preporučeni Komentari

Gramofon je odlicno ispao, mnogo dobrih ideja u ovoj temi ...  Moj 1210 je takodje modifikovan, i ja sam radio adapter za rucicu, sada radi sa Micro Seiki MA 701.... Kada sam sve sredio prosla me volja za slusanjem ploca, sada sluzi samo kao ukras... 

 

post-1115-0-40736800-1420205231_thumb.jp

 

post-1115-0-79066000-1420205267_thumb.jp

 

Ova crvena boja bas dobro izgleda... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Da ne otvaram novu temu...

ELEM, pribavih i ja 1210mk2 (gde treba da uplatim za sektašku članarinu? :whistle2: ), međutim gramofon je imao problema sa ručkom. Rešio sam da poslušam savet iskusnijih(pametnijih) pa sam nabavio novu ručku i zamenio komplet, a ne samo problematične ležajeve.

Više me je zanimalo oko čega je tolika sa 1210 frka nego što mi je trebao još jedan gramofon. Posle par odslušanih ploča mogu slobodno da potvrdim da mi je sad jasno i mogu da razumem ljude koji kuju ovu spravu u zvezde. Kvalitet inženjeringa i izrade koji je uložen je zaista neverovatan. Verujem da će bubašvabe mixovati na njima nakon nuklearnog rata...

Karakter zvuka mi je kao kod većine AT zvučnica-brzo ,lepršavo, detaljno, malo naglašen u srednjim i visokim ali vrlo slušljivo. Fali mu malo emocija :laugh1tooht:  ali to je valjda zato što je ovo napravljeno da bude nepoderiva mašina, a ne neki tamo fićfirić gramofon koji će se pokvariti čim ga neko udari maljem...

 

EDIT:

Post nije reklama, ali stvarno :sweatingdrops:

 

post-14-0-76031000-1426886088_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recimo da se u potpunosti slažem da bi zvučnim performansama mogao da se ponizno pokloni i da puzi pred nekim imenima (audiofilskiji ozbiljnije koncipiranim spravama) ali isto tako mislim da od velike većine koja je u granicama priuštivog (finansijski gledano) ne samo bolje nego nedostižno bolje. Nije savršena sprava ali ko je spreman da se odrekne onih baš-baš dlačica u jajetu (koje čine svu onu važnu razliku između odličnog i vrhunskog) onda naprosto jeste sprava da se jednom kupi i nikada više ne izbaci iz kuće. Pa makar samo povremeno bila otprašena zarad malo sentimentalnog guštiranja... U klasi cene do 500€ + dobro odabrana zvučnica, teško da ima šta da mu ozbiljno konkuriše...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...