Jump to content

Technics SL-1500


stein

Preporučeni Komentari

tako vec moze

 

ako je tako svaki put iz hladnog stanja , onda je OK

 

mozes menjas elkove i ne moras

 

da rezimiram - jednom podesen na pravu brzinu , istu mora da postigne svaki put iz hladnog stanja , ditto posle spin up time

 

ako nije tako ( moras da cekas minut-2-10) , sprava je za servis

 

Pre zamene elektrolita je gramofonu tj tanjiru trebalo poprilično vremena da postigne brzinu tj da se uopšte zavrti a i onda nije držao brzinu nego se glupirao, čas brže čas sporije. Sada taj problem više nije prisutan - svako uključenje praktično trenutačno zavrti tanjir a brzina se, kako rekoh, veoma brzo ustali na već podešenu brzinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Posle cele noći odmaranja, pokretanje gramofona je rezultovalo instant zavrtanjem i možda dodatnih dve sekunde da se brzina ustali tj stabilizuje...

 

Sledi nezgodniji deo posla, odstranjivanje fabričke ručice i merkanje a potom izrada podloge za ručicu. Uspeo sam da izmerim neke dimenzije ali moram to i da proverim i potvrdim a potom da isplaniram kako će se tačno tangencijalna ručica montirati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tuga velika... Ne mogu da smestim svoju 10" WTA klon ručicu na ovu bazu. Gabaritima prelazi preko postolja na bazi a ako pređe, onda je previsoko, čak toliko da ne mogu to da kompenzujem debljim matom - možda bih mogao da podmetnem nešto između headshell-a i zvučnice ali i onda nazad štrči... Ništa, ovo ćemo onda preskočiti i pomiriti se sa tim da neke stvari ne može...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja to više zbog nekoga ko bi se (možda) zatrčao - da se zna... Imam ja na čega da mi bude WTA klon ručka :)

Moglo bi to i bez fleksa - stavi se na glodalicu pa počisti deo materijala... Em bude čisto, em bude ravno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...