Jump to content

P: TAD 2001 bez membrana


zeljkor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

uh, steta sto nemas bar jedan komad sa dijafragmom. vredelo bi probati sa OSWG koje je luka luka pravio prema geddesovim levcima koji takodje imaju 1" grlo, posto je ovo od svih poznatih 1" drajvera onaj koji ima najvecu ekstenziju - po TAD merenjima od 500 do 20000. sumnjam da taj OSWG moze da izvuce tako nisku frekvenciju (a i bolje je, jer je drajver jako male snage, 10w - verovatno zbog specificne berilijumske membrane teske samo 1g). no u nekoj dvosistemskoj aplikaciji sa takvim waveguideom, zanimljivije bi bilo cuti dve stvari, prva je ekstenzija u visokim, DE250 pada dosta brzo oko 14-15k u summi (ne znam da li je do drajvera ili do levka), i jos bitnije, cuti kako se harmonski ponasa drajver. meni na duge staze pomalo smeta DE250 zvuk, mozda je sasvim licni i subjektivni utisak da zvuci pomalo monotono i harmonski uniformno, kao da ceo spektar zavije u taj jedan miran, detaljan i ne previse tonski izrenderovan zvuk. takodje mi smeta tranzijentni odziv koji je kod DE250 vrlo tipican za drajvere sa nekom vrstom dominantno plasticnih, kompozitnih membrana (sto izmedju ostalog proizvodi tu uniformnost). zato sam se i nosio mislju da treba probati neki drugi drajver na mestu DE250, pogotovo sto mislim da nije fer ocekivati cuda od drajvera koji kosta manje od 100e komad. medjutoa, koliko vidimo berilijumske membrane za 2001 su $800 komad (!) tako da ne verujem da cemo docekati da ovo isprobamo. nisam siguran da bi aplikacijom radianove alu membrane dobili isti drajver, tj siguran sam da ne bi :) .... mada ruku na srce ima onih koji hvale i to resenje ... 

 

btw, da li u bgd igde moze da se premeri stanje tog alnico magneta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...