Jump to content

Farbanje zvucnikh kutija


milivojevic97

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, radi se kao sto pise u naslovu o farbanju kutija. Bio sam kod majstora da mi pravi nesto pa sam ga usput i pitao za to farbanje i to je mnogo komplikovanije nego sto sam mislio. Rekao mi je sledece: Farba se skida sa pistoljem na topli vazduh(duva vruce), posle toga se nanosi sloj gita-to se uradi perfektno ravno-, onda ide neki spric git, i onda se tek radi farbanje(najlaksi deo) sa kompresorom najbolje. E sad da li ima neko to da mi potvrdi i samo da napise tane nazive(mesam git glet) bio bih mu zahvalan. Ne treba da se pisu eseji samo kratno pojasnjenje dal ovo valja. I cime da nanesem git? Pozz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Po mom mišljenju je to tako kako si rekao.

Boja se lako skine sa fenom, onim zidarskim i špahtlom.

Nanese se sloj kita također sa špahtlom, prebrusi šlajfericom, premaže nekakvim grundom (u trgovini znaju kakav, a ako ne znaju promjeni trgovinu) i onda prešprica bojom.

 

Ako griješim neka me netko ispravi. I mene zanima točan odgovor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima, radi se kao sto pise u naslovu o farbanju kutija. Bio sam kod majstora da mi pravi nesto pa sam ga usput i pitao za to farbanje i to je mnogo komplikovanije nego sto sam mislio. Rekao mi je sledece: Farba se skida sa pistoljem na topli vazduh(duva vruce), posle toga se nanosi sloj gita-to se uradi perfektno ravno-, onda ide neki spric git, i onda se tek radi farbanje(najlaksi deo) sa kompresorom najbolje. E sad da li ima neko to da mi potvrdi i samo da napise tane nazive(mesam git glet) bio bih mu zahvalan. Ne treba da se pisu eseji samo kratno pojasnjenje dal ovo valja. I cime da nanesem git? Pozz.

Glet za zidove, git za drvo,metal, spric git  git koji se nanosi pistoljem...

Posto vidim bez uvrede da nisi bas vican bolje daj majstoru a ti se vezbaj na  necemu nebitnom.

Majstor ti je lepo objasnio, a za dobar izgled moras da imas mnogo iskustva i dobar alat ili beskonacno strpljenja da radis po 10 puta isti posao. Za samo farbanje moras da imas uslove da u prostojiji nema prasine i da ima ventilatore koji ce da izvlace farbu koja je rasula okolo prilikom prskanja, da u prostoriji bude odredjena temperatura i vlaznost ...

Imas ovde na forumu ljude koji su farbali pa procitaj koliko su puta i sta ponavljali.  Probao sam da farbam manje stvari i to je ispadalo kako tako, ali za neku stvar koja ce da mi bude reprezentativna koju cu morati da gledam svaki dan, dam da mi uradi majstor.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zero U osnovi je tako, ali treba obratiti pažnju na finoću šmirgl papira i na tip temeljne boje (grunda), širinu ventila na prskalici, udaljenosti sa koje se prska, temperaturu prostorije, tip boje koja se koristi, šmirglanje vodenim šmirglom između slojeva... svašta - nešto :) Ne uzimaju farbari dosta para po kvadratu ni za šta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogu hvala imao sam dedu koji je skupljao alate svakojake jel je to voleo, i tata mi sve to skuplja cuva itd tako da za to ne brinem, uostalom tu ne treba nesto mnogo alata-kompresor, "slajferica", spakla cetkine fen. To sve imam, imam i prostoriju dobru, sad za to da mi bude i temperatura i vlaznost i pritisak itd to me ne brine, necu ja praviti remek delo za nobela, :) samo da to lici na nesto. Tata mi je stolar pa ce mi pomoci oko gitovanja i toga ali zelim da uradim to ja a ne neki majstor. Ako neko mozda zna video sam po YouTube snimke kako rade sa nekim duratex-om gde to moze da se nabavi? 

evo primera- http://www.youtube.com/watch?v=Y5N_CND233M

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...