Jump to content

'Bastard' (Mesanac)


pre>30g platio porez...

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

najbolje levo, skroz dskoro do coska, samo mora puno da se pegla kaze edge...koj' ce mi Xover sa 100 elemenata?

u stvari mi ne ide to bas. hoce li neko da proba sa edgeom.

baffle je 450x1200mm

precnik zvucnika je 84mm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Visaton B80 su stigli. G. Dobrin je odrzao rec a ja sam celo vece sekao stirodur da krenem sa modelom (sirovi univer 'ceka'). Umoran da slikam...sutra ili prekosutra ali sad vec vidim da nece biti dobro. Cvrsto verujem (ne znam zasto) u pravilo aerodinamike 'If it looks good it flies good'. A ovde ima nesrazmere.

E da, je li neko ima slucajno 2 kalema od 3-5 mH (4.7 recimo) na prodaju, sa ne vise od 0.5 Ohm ili ih mota?

(Ideja: Kalem u seriji sa basom, po 1 kond u pareleli basa i seriji FRa. Pa Zvu ili neko sa mernom opremom...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolika ce ti kutij abiti za bas?

juce sam ti nasao dobru kombinaciju 2.7mH na red, u paraleli kond od 68uF i na njemu paralelno otpor 5.6ohm

kutiju sam ti stavio 1m x 0.3m x 0.4 (V,S,D)

rez bi bio oko 700hz

 

koj ti zavoj imas? daj da vidimo sa njim da iskombinujemo nesto za probu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

al si me prcn'o sa tim unutrasnjim, al nema veze :)

jel imas vec neki kalem il ne?

mrzi me da "analiziram" b80 ali ako je kao i ostali 'prdavci' (popularno po forumu) onda je 200hz mnogo nisko za njega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas na pocetku teme njegove specov e.

donja frekvenca je navodno 80Hz.

nemam kalem nikakav

za sada je eksperiment u pitanju...svirace malko na stiroduru od 3cm debljine a izgleda da moze da se napravi i eksperiment kutija.

koliko vidim sudbina mu je da stigne od OB sa bass helperom do obicne 'old school' kompresije...

zena tolerise 'klasiku'.

kad je videla 'zirafu' ili trudnog pingvina-kako hoces (u pink stiroduru) samo je skrenula na drugu temu :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mnogo me zeza sim, nemam vise zivaca...

b80 samo sa kondom ne moze, mora i kalem paralelno, tako da sam za njega uradio 100uF red, potom paralela kalem 0.56mH i paralelno na kalem 3.3ohm

njega nisam stavio na baffle jer ne znam jel ide na tu dimenziju ili ide posebno?

za bas redno 2.2mH a u paraleli 150uF i paralelno na njega otpor 3.9ohm

takodje nisam stelovao akusticke centre jer su mi oni nepoznanica...

svejedno mnogo su priblizniji rezultati nego napamet da si radio i ovo nije nikakva referenca, nego eto, da ne nabadas bas potpuno napamet

evo slike

post-661-0-49300600-1392164408_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, nego sa infinit bafla, dimenzije su mi trebale samo za difrakciju, jer dizu odziv na basu (driveru) dosta, pa sam morao to da ti dodam

a srednji kao da nema kutiju :/ jer ne znam gde ce biti

pa kad se odlucis na dimenzije javi mi da provucem opet

ako b80 stavis open ne mogu ti simulirati nista

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

isek'o OB od stirodura 3cm debljine i pro'bo B80

izvesce: B80 precizan, muzikalan, ok ali na OB ove dimenzije (trebalo 120x39 ali da ne bih lepio table bio je 100x39) zvuci bljak.

ideja je bila da B80 bude glavni driver a da mu Peerles 10' pomaze. slusao se neki jazz, saxovi i slicno sto nema ili ima jako malo basova.

ne dopada mi se.

sledeca ideja je old school kompresija ili razrada teme iz Visaton kita Stela light?

fotke popodne, imam posla po kuci pa idem na slavu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...