Jump to content

Savet: Kombinacija zvučnika Jamo studio 170 i Yamaha A-500?


Milander :)

Preporučeni Komentari

Pozdrav...Pocetnik sam sto se tice pojacala i zvucnika pa ako moze mala pomoc.Pravim neku zurkicu za Novu Godinu u nekih 50 kvadrata.Kupio sam zvucnike Jamo studio 170 RMS 100w i pojacalo Yamaha A-500 2 X 70w(75w). Sta mislite o ovoj kombinaciji, da li moze da prodje?

Inace sve me je kostalo 60 evra, da li je i to ok?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 42
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Znam da nema garancije za to. Samo me zanima da li je taj odnos snaga u redu. Jednostavno da ne preterujem sa volume i to ce makar umanjiti verovatnocu da ce se nesto pokarabasiti. A sto se tice godista, kad je mogla do sad izdrzace jos ovo malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih da te ubedacim, ali davne 90. takodje na proslavi nove godine jedna jamaha je unistila jamo zvucnike i to nove. riknuo visokotonac. doneli smo nekog tanoja ali i on riknuo posle pola sata. u novu godinu smo usli sa hsr-om 48 i muzikom sa dvestadvojke.

od tada je za mene jamaha ubica zvucnika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti Jamo zvučnici su zapravo 170W "muzičke" snage, zapravo 100W - ne nađoh podatak o impedansi, a pojačalo ne voli opterećenja manja od 8 oma...

Ako ispoštuješ savet koji je već dat da se ne odvrću dugmići za bas, treble, loudness da bude off itd, imaš šanse da ovo preživi - osim, ako je pojačalo u problemu - ima oscilacije ili kakvu gadost zbog isušenih kondenzatora itd. Odavde, može samo pasulj da se baci pa da budemo vidovnjaci pa da neko preuzme na sebe odgovornost i da ti kaže šta da radiš - uključi mozak, pokreni razum i ostani trezan sa bejzbol palicom u blizini pojačala tokom žurke - ko priđe previše blizu, a ti palicom po prstima... Ja jedino mogu da ti poželim dobar provod i puno sreće.

Ja da pravim žurku takve vrste (i da imam toliko godina koliko se ima kada se takve žurke prave) ja bih se bez puno premišljanja raspitao za iznajmljivanje nekog rent-a-ozvučenja ili doveo nekoga ko ima zvučnike i pojačalo za takve namene... A Jamo i Yamahu dobro sakrio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja da pravim žurku takve vrste (i da imam toliko godina koliko se ima kada se takve žurke prave) ja bih se bez puno premišljanja raspitao za iznajmljivanje nekog rent-a-ozvučenja ili doveo nekoga ko ima zvučnike i pojačalo za takve namene... A Jamo i Yamahu dobro sakrio...

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti Jamo zvučnici su zapravo 170W "muzičke" snage, zapravo 100W - ne nađoh podatak o impedansi, a pojačalo ne voli opterećenja manja od 8 oma...

Ako ispoštuješ savet koji je već dat da se ne odvrću dugmići za bas, treble, loudness da bude off itd, imaš šanse da ovo preživi - osim, ako je pojačalo u problemu - ima oscilacije ili kakvu gadost zbog isušenih kondenzatora itd. Odavde, može samo pasulj da se baci pa da budemo vidovnjaci pa da neko preuzme na sebe odgovornost i da ti kaže šta da radiš - uključi mozak, pokreni razum i ostani trezan sa bejzbol palicom u blizini pojačala tokom žurke - ko priđe previše blizu, a ti palicom po prstima... Ja jedino mogu da ti poželim dobar provod i puno sreće.

Ja da pravim žurku takve vrste (i da imam toliko godina koliko se ima kada se takve žurke prave) ja bih se bez puno premišljanja raspitao za iznajmljivanje nekog rent-a-ozvučenja ili doveo nekoga ko ima zvučnike i pojačalo za takve namene... A Jamo i Yamahu dobro sakrio...

 

Pa da, jesu 100/170w, nego je i model "Jamo Studio 170". Imedensa im je od 4-8 oma. 

Pa nista, ili da ponesem palicu ili da iznajmim ozvucenje :)

Hvala na savetu. A ovako za kucnu upotrebu po toj ceni ova kombinacija? 

Znam da je vecini od vas ovo donekle smesno, s obzirom da imate ozvucenje od nekoliko stotina ili pak hiljadu evra. Ali eto, interesuje me.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cena je ok ako su u dobrom stanju. Sta imas da kupis za 30 evra po komponenti...

Nemoj mnogo da se upravljas prema snazi zvucnika i pojacala. Zvucnici nemaju snagu ;)

Inace, ne crkavaju zvucnici od jakog pojacala nego od slabog. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Znam da je vecini od vas ovo donekle smesno, s obzirom da imate ozvucenje od nekoliko stotina ili pak hiljadu evra. Ali eto, interesuje me.

haha, ovo je bilo bas simpaticno

zapanjio bi se kad bi znao koliko ovde ljudi daju para za hifi

nekima toliko kosta interkonekt ili visokotonac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

haha, ovo je bilo bas simpaticno

zapanjio bi se kad bi znao koliko ovde ljudi daju para za hifi

nekima toliko kosta interkonekt ili visokotonac

 

Hteo sam da napisem hiljadA a ja napisao E :) 

Znam da je stric dao oko 4000 ili 5000 evra za neko cudo od ozvucenja jer to voli, a pare mu nisu problem.

Ovo su za mene studentske cene, par dana fizickog posla preko zadruge i to je to. Mozda se ispruzim jos malo da prodam ovo i kupim neko jace pojacalo, da ima makar 100w po izlazu i taman za zvucnike.A kad pocnem da radim voleo bih da imam neko lepse ozvucenje ali otom-potom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da prodam ovo i kupim neko jace pojacalo, da ima makar 100w po izlazu i taman za zvucnike.

 

I sta onda kada ima 100 W po izlazu? Moci ces da ga pojacas do daske i nece spaliti zvucnike od 100 W??

Rekoh ti ja da ne obracas paznju na "snagu" zvucnika i snagu pojacala ako ti je bitan kvalitet zvuka. Ako hoces da pravis zurke i svadbe onda si na pogresnom mestu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I sta onda kada ima 100 W po izlazu? Moci ces da ga pojacas do daske i nece spaliti zvucnike od 100 W??

Rekoh ti ja da ne obracas paznju na "snagu" zvucnika i snagu pojacala ako ti je bitan kvalitet zvuka. Ako hoces da pravis zurke i svadbe onda si na pogresnom mestu. 

 

Aj sto si se ti naljutio sto sam spomenuo zurku. Rekao si da crkavaju zbog slabijih pojacala. Zbog toga sam pomislio da kupim malo jace pojacalo, bar do 100w po izlazu ili kako vec. Znam da bilo sta ako okrenes, koristis, teras na maksimumu ce se u 99% pokvariti, sjebati, polomoti. Sigurno je da necu ici do maksimuma. Nisam bas toliki tetreb.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...