Jump to content

Tube preamp za PC


Okibokis

Preporučeni Komentari

http://www.kupujemprodajem.com/Lampasko-Pred-pojacalo-za-racunar-7808785-oglas.htm?filter_id=33328455

 

Da li je neko radio nesto licno na ovu temu,i kakva su iskustva?Ne zamerite sto na ovakav nacin zapocinjem temu,ali moze li da se lampizira PC kao neki cd plejer,pa da to zvuci lampaski,ili je to samo pokusaj,kao i mnogi drugi projekti?Hvala zainteresovanim da odgovore meni laiku,a mozda ce tema biti interesantna i drugima.Cini mi se da sam video neki dodatak za PC,na koji su mogle da se prikljuce slusalice,a isla je jedna mala Philips lampa,cini mi se da se zove Miniwatt.

post-1130-0-89756500-1379535253_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja imam negde taj Cooler Master Musketeer III (slika sa KP). Probao, analizirao i pronašao da je reč o klasičnoj cevki ECC82 koja se napaja visokim naponom, a radi kao katodno sledilo, dakle, cevni buffer. Ništa drugo nego malo "farbanja" zvuka. Ja ne koristim PC kao izvor zvuka za sistem, tek za informativno slušanje noviteta ili usputno pokrivanje pozadinske buke. Potražiću gde je, samo da bude jasno, to se redovno greje a najveći neprijatelj računara jeste višak toplote... Inaše, kači se na izlaz zvučne kartice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim taj link na KP i ne pokazuje mi Branetovu sliku, pa ću možda fulati balun.

 

Izgleda da je riječ o lampi u računalu? Ma ništa nije neizvedivo, ali ovo mi nema smisla. 

Za dobar zvuk iz računala trebaš vanjsku zvučnu karticu, odnosno DAC. Po mogućnosti galvanski odvojen od računala i sa vlastitim napajanjem.

Poslušao sam više od nekoliko sustava u kojima je PC izvor zvuka. Može to jako, jako dobro svirati. Zapravo i sam idem u tom smijeru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...