Jump to content

Sasvim neobičan fullrang-er


Nino

Preporučeni Komentari

20cm zvučnik u kompresiji i to jako maloj i ne može da svira Bog zna kako duboko. Pri tom, ono što je ZZZ napisao stoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 54
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

20cm zvučnik u kompresiji i to jako maloj i ne može da svira Bog zna kako duboko. Pri tom, ono što je ZZZ napisao stoji.

 

 

I ja se bojim da mu treba volumena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grundigove Audiorame su imale lep zvuk,za ove zvucnike je bolje da su 30,40 cm od zemlje,i da se povade ona ojacanja,kao i ta mineralna vuna,cak i da se na repu napravi mali bas reflex,i da se eksperimentise sa duzinom cevi br.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedna finišerska slika, slikana telefonom pa je malo lošija..

 

Postavljena slika

 

Ne znam šta da kažem za zvuk, kratko smo se družili i nisam preterano oduševljen ali to ne znači da je loše, verovatno sa lampama i igranjem pozicijama bi bilo bolje... Mi smo ih slušali sa Naim 5i pojačalom koje je po meni jako dobro pojačalo.. Slažem se da ima puno pregrada, mislim da ovom zvučniku treba 60+ litara da bi prodisao kako treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.seas.no/images/stories/prestige/pdfdatasheet/fa22rcz_appnote.pdf

.

prva recenica za V zatvorenog kabineta = 60 lit cca

samo treba iseci precke sdasnji kabinet ima oko 60 lit onako od oka, ali je to trenutno oko 20 lit ili manje

zbog podeljene totalne zapremine

.

takodje

LR network - odzivi dati na dijagramu

.

i ne previse dampinga, bolje je potpuno bez dampinga nego sa previse toga

.

mislim da je isto neophodno tretirati trubicu 3 x tanak sloj nekog prirodnog laka damar recimo

moze i samo po krajevima

i ubaciti pincetom poliestesku vunu izmedju membrane i trubice

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

I nakon nekog vremena slušanja morale su biti preduzete radikalne mere :)  zvučnik definitivno nije mogao da ''diše'' u ovakvoj kutiji pa sam dobio zadatak da sklonim učvršćenja iznutra što verujte mi nije nimalo jednostavno jer je sve jako kvalitetno urađeno i morao sam ručno da sečem da slučajno ne bih oštetio zvučnik spolja.. Sad mi izgleda mnogo bolje, stavljen je specijalni Knauf svud po zidovima... 

 

Postavljena slika

 

 

Gomila sitnih parčića, srećom je mdf da je bila blažujka mogo' bih da se 'besim :)

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

previse ima tog dampinga, mislim da uopste i ne mora da se stavlja.

ni po zidovima nije potrebno oduzima previse volumena. Po zidovima eventualno samo tanji "kondor" 

ili nesto slicno. A unutra rascupana poliesterska vuna.

Taj knauf nije dobar

A jesi prvo probao bez dampinga da poslusas to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

previse ima tog dampinga, mislim da uopste i ne mora da se stavlja.

ni po zidovima nije potrebno oduzima previse volumena. Po zidovima eventualno samo tanji "kondor" 

ili nesto slicno. A unutra rascupana poliesterska vuna.

Taj knauf nije dobar

A jesi prvo probao bez dampinga da poslusas to?

 

Ne znam koliko vidiš, možda se na slici čini da ga ima više ali sloj nije debeo, samo je po zidovima stavljen..

Nisam ga poslušao bez dampinga , juče smo prvi put poslušali zvučnike u ovoj varijanti, poboljšanje je evidentno, pogotovo u donjem spektru ali ja nisam objektivan jer nikad nisam volio zvuk fullrangera, meni tu uvek fali dinamika i još neke stvari :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...