Jump to content

Diy zvucnici za malo para


2a3

Preporučeni Komentari

vladac,kazes koliko si ih platio ili da ih za toliko prodajes? ako prodajes koliko kojih imas? mozda imas i za poreznika i za mene,pa eto makar sa zvucnicima da se krene pa kasnije u kupovinu drvenarije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Imao priliku da čujem ove malce Cyburgs Needle nekada, nisam siguran da li sa ovim Visatonima ili nekim malim Monacorima.

 

Virili iza nekih šaflera povezani na najjeftinijeg NAD-a. Prvo sam preturio sobu da nađem di su sakrili bas zvučnik, onda seo da slušam. Meni se ovo jako svidelo, možda ne kao glavni par zvučnika ali za celodnevno slušanje sa nekim malim ampićem onako da svirka dok se mota čovek po sobi milina jedna. Fali im i dole i gore ali je bitnije da ič ne štrči i ne iritira uši.

 

Uslovno rečeno, mana im je što su prilično lenje kutije, 80 i nešto malo preko decibela, al ja ih i nisam slušao glasno. Sve u svemu, za 25eura u drajverima sviraju mnogostruko za date novce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

? Malo sam zapetljao, a?

 

:drink: ne bih znao evo srcem kafu, mozda posle shvatim i ja...

salu na stranu...sto neko rece nije bitna kinta, bitno je da te zabavlja

kad sam komunicirao sa Vargama (Sonido), videh da imaju razlicite konstrukcije za svoje FRove. naimepostoje 'backload horne' ali za isti driver postoji i basreflex konstrukcija. moze to da se vidi na youtubu-sa Visatonima kod jednog chove koji se dici Ampinom i tim kutijama?

meni horna izgleda svestranija...ili ja samo mnogo mrzim basreflex?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma bitna je lova kako nije,nego sto vise ljudi kaze da to zvuci daleko bolje nego sto kosta;sto citav projekat moze izaci manje od 50e;sto svi traze subove a svira samo malac;sto se vezuje direktno i nema potrebe za skretnicama i ugadjanjem;sto imaju taman snage za pravo kucno slusanje;sto mi je sve to potrebno da bi uopste krenuo u prvu uradisam avanturu pravljenja kutija. neka su i malo "gluve",nadoknadjuju to snagom-dakle bas sve odgovara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aferim brate Aco

Kao sto i ja rekoh svi trazili bas jedinicu.Mi smo slusali glasno mos fet crescendo 150 w dobro je prasilo. ali sto kaze elektricar banderas fali i gore i dole .Sam zvucnik svira od 100 hz do 20khz pa mozda probati i sa nekom skretnicom.Mi probali samo direkt.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam zvucnik svira od 100 hz do 20khz pa mozda probati i sa nekom skretnicom

mislis samo sa jednim driverom uz dodatak neke 'prostote' kondenzatora ili jos jedan driver da radi nize ali onda vise nije bez komplik. skretnice? ili moze prosto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislis samo sa jednim driverom uz dodatak neke 'prostote' kondenzatora ili jos jedan driver da radi nize ali onda vise nije bez komplik. skretnice? ili moze prosto?

Probati i sa i bez pa videti da li vredi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plan za visaton koji je dao Vladac deluje logično. Unutar kutije neki bas, a na Visaton kondiš od 150 uF. Bas unutra je 4th order bandpass pa mu ne treba nikakva skretnica već ide direktno.

 

Da mi treba, napravio bih takve kutije s tim što ne bih odmah stavljao onaj bas dole. Ako se ispostavi da treba, lako je odšrafiti stranicu i ubaciti neki bas unutra - po mogućstvu taj raveland, a ako nema toga da se nađe, neki sličan njemu po TS parametrima. 

 

Buschhorn koliko vidim nema nikakve veze sa needle kutijom pa probati i to. Ulaganja su mala da se ne probaju oba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slike FRS8 

Postavljena slika4869.jpg

 

moja nadla (cyburgs)

Postavljena slikaNadla, FRS8 TQWT.jpg

 

voleo bih da probam Stellu ili 

Monolith

Postavljena slikabauplan, Monolith.jpg

 

Ove koriscene ustupam na probu, da mi se vrate (stari) kad se nabave novi...

Ove nove ustupam/prepustam,  a da mi se vrate novi kad se nabave...

? Malo sam zapetljao, a?   :phil_04:

 

PozdraV    

 

 

au bre...

 

baš se bio zagrijao za ovu verziju sa jednim frs8 a sad mi pod nos tutnu ovu stellu! još ćete od mene napraviti box-manijaka! :) volim ove visoke pa tanke,vizuelna su mi slabost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...