Jump to content

Generator funkcija


ebe

Preporučeni Komentari

Postoji poplava signal generator , modula ili kompletnih napravljenih sa nekim DDS cipom proizvodjaca AD , da li je netko upoznat sa kvalitetom istih jer se ovaj sa max038 definitivno ne isplati praviti.

 

http://www.ebay.com/itm/20MHz-DDS-Signal-Generator-with-Sweep-Function-with-English-Software-/230781295119?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35bba31a0f

Ја лично не видим ни један разлог против израде генератора са МАХ038.

Потребно је само направити групну набавку,а цена му је ако ме памћење добро служи око 30е.

Остали делови се налазе на трафици.

Обзиром да не спикам западне језике,не усуђујем се да покренем групну набавку,али мудро чекам да се некоме засвиди ова идеја па да се придружим.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја лично не видим ни један разлог против израде генератора са МАХ038.Потребно је само направити групну набавку,а цена му је ако ме памћење добро служи око 30е.Остали делови се налазе на трафици.Обзиром да не спикам западне језике,не усуђујем се да покренем групну набавку,али мудро чекам да се некоме засвиди ова идеја па да се придружим.

Postoji poplava krivotvorina na ebay-u tako da nitko nista ne garantuje, max038 se prestao proizvoditi 2006 godine , postoji cip AD5932 i AD5930 koji se poceo proizvoditi poslije ali od drugog proizvodjaca i radi prakticno isto sto i max. Ima ga u farnellu i stoji oko 7funti. Razlika je da ovaj AD mora da komunicira sa nekim mikrokontrolerom putem SDI da bi radio. U citavoj prici je problem i kuciste u kojem dolazi AD5932 koje je TSSOP , postoji na ebayu i seeedstudio gotovi adapteri da se moze normalno koristiti i u DIY kucnim uslovima.Ako nekog ne mrzi neka uporedi max sa ovima da li vrijedi da pisem neki program za pic , mislim da postoji i na eeblogu cak i gotov pcb i program za pic16f628.Gledao sa na ebay-u ovi dds mi se ne svidjaju kinezi nece da potrose neki novac vec vecinom tu prodaju maglu.Evo jedan projekt na netu za koji postoji sva dokumentacija i softver, svi cipovi su nabavljivi ad9833 kosta na komad 8,5 funti ,atmelov mikrokontroler 2,7funti. Postoji snimak gdje se vidi da generator nema problema sa niskim frekvencijama a ni sa visokim ,cisti signali i upravljanje preko usb-a.http://tuomasnylund.fi/drupal6/content/ad9833-based-usb-function-generator
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо је све то,али по мени би генератор требао бити мали,преносиви и самосталан,без увезивања са рачунаром.

Немам ништа против интерфејса,али већина нас обично ради у таквим условима да би још  и рачунар приде на столу био превише.

То је опет мој став,што немора бити и исправно.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо је све то,али по мени би генератор требао бити мали,преносиви и самосталан,без увезивања са рачунаром.

Немам ништа против интерфејса,али већина нас обично ради у таквим условима да би још  и рачунар приде на столу био превише.

То је опет мој став,што немора бити и исправно.

Ni meni se ne svidja to sto mora sa PC da radi. Narucicu jedan iz farnela ili sa ebaya zalemljen na pcb samo odlemim konektor i zalemim na pcb sa picom, postoji kod u c na sajtu proizvodjaca pa cu probati kako to radi.

 

http://www.ebay.com/itm/AD9833-Module-DDS-Signal-Generator-Module-wave-Circuit-Diagram-test-programm-/271088169817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1e1d3359

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Možda je neumesno da jedan totalni amater postuje u ovoj temi, ali meni se čini da je MAX038 preskup IC (25-30 evra/komad). Da li bi za potrebe nas amatera moglo da se upotrebi XR8038 koje je daleko jeftinije (3-4e/komad)? Zanimljiva je slika 7 iz DS, prilagođena za minimalno izobličenje sinusne funkcije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ups! XR8038 nema više da se nabavi tako da moje pitanje nema relevantnost. Ima jedan komad kod M&G u Nišu, ali po ceni od 1560 dinara što je jedno 5 puta više od cene koja je bila kad je ovaj IC bio aktuelan.

 

A kakav je dostupni AD9837/AD9838 waveform generator?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oba se prave samo u tzv bga kucistima ili kako se vec zovu, vrlo nezgodna za lemljenje za vecinu diy potrosaca, mislim da je najvece kuciste od AD9833 ali i ono je vrlo vrlo malo. Proizvodjac ima na sajtu vecinu koda napisanog u C-u za upravljanje sa ovim cipovima tako da to malo olaksava posao oni koji nesto znaju oko programiranja.

 

Imam zalemljen AD9833 i oscilator kupljen na e-bayu i napisan program za pic , ali nikako da to isprobam.

Po kvaliteti bi bili tu negdje kao MAX038 jedino sto su potpuno digitalni i treba im oscilator da bi radili, odnosno generisali signale.

 

Postoji i XR2206 koji je nabavljiv i danas ali ima puno veca izoblicenja od ovih gore nabrojanih , postoje sheme i projekti na netu za njega.

 

Ima si gotove kitove , pretpostavljam da ima i na ebaju

http://www.rhelectronics.net/store/function-generator-xr2206-diy-kit-20hz-100khz.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...