Jump to content

lampe:gde ?


pctrade

Preporučeni Komentari

Ajd @ako neko cita samo ovaj forum i za ovde isto pitanje ,nisam svakodnevno upucen u desavanja, potrebne ez81 i 6h30 pi za podnozja,,, znam za Nislije. Da li ima kod nas da se pazari i ako je neko pazario od

Ivail Cvetkova ,,,iskustva

 

Ruma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ajd @ako neko cita samo ovaj forum i za ovde isto pitanje ,nisam svakodnevno upucen u desavanja, potrebne ez81 i 6h30 pi za podnozja,,, znam za Nislije. Da li ima kod nas da se pazari i ako je neko pazario od

Ivail Cvetkova ,,,iskustva

 

Ruma

Kupovao sam od Ivaila i mogu samo reći pohvale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupovao sam od Ivaila i mogu samo reći pohvale...

 

I ja sam isto dosta kupovao, imam relativno losa iskustva.

 

Ima i tema o tome na forumu...potrazi

 

Sto se tice 6n30p, ja imam 6n30dp i koristim je u mom preampu. Moja licna preporuka je da uzmes 6n6p umesto nje, ukoliko ti napajanje dozvoljava. lakse se nabavlja ima je na svakom cosku i jeftinija je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6n30p ima u Piletovoj ostavstini. I AZ11 ako zeli ispravlajcicu sa direktnim grejanjem. A ima i cela ploca sa svim trafoima da se zavrsi kompletan preamp u dual mono varijanti. Pile je uvek terao sve do savrsenstva pa je tako i ovaj nezavrseni preamp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam isto dosta kupovao, imam relativno losa iskustva.

 

Ima i tema o tome na forumu...potrazi

 

Sto se tice 6n30p, ja imam 6n30dp i koristim je u mom preampu. Moja licna preporuka je da uzmes 6n6p umesto nje, ukoliko ti napajanje dozvoljava. lakse se nabavlja ima je na svakom cosku i jeftinija je.

Bata bane , vise puta sam citao raspravu na temu projekta sa 6n30  , od pocetka do kraja ,trenutno sam poceo da gradim i radim aleph 5 , pa paralelno pocinjem da razmislam i skupljam delove za preamp,  Peca iz Zemuna mi nudi skoro dzabe delove za 6sn7 ,, posto se znam sa tim covekom , cesto nabavljam od njega trafoe,ali ,,,pre nekako sam se cuo sa Zocky,  Aleksinac , bas u vezi nekih detalja za 6n30 preampom , covek mi rece da 6sn7 nema sta da trazi u toj prici ...

Nisam do sada radio ni jedan preamp samo tube integralce , ,,,,vezano za 6n6p  prepostavljam da si radio na tom setup-u., iii ga imas ,, postoje neka oprecna misljenja za tu lampu , pogotovo ruske verzije , bilo je reci na forumima ,  pa ako moze u par reci kako to radi .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ivailo nema 6N30P, ali ima 6N6P po ceni od 4e. Za 6N30P neces proci ispod 20-25e i to ako imas srece. Pojacanje, ako se ne varam, ce ti biti i sa jednom i sa drugom cevkom. A sto se tice 6N6P, do sad se niko nije pozalio na nju. Imas na forumu premap clana Daudio sa 6N6P, svi koji su ga culi su ostavili pozitivne kritike. Ja nisam cuo 6N30P, ali sam cuo 6N6P u Taticevom SETu sa 6S33S i to odlicno zvuci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

,vezano za 6n6p  prepostavljam da si radio na tom setup-u., iii ga imas ,, postoje neka oprecna misljenja za tu lampu , pogotovo ruske verzije , bilo je reci na forumima ,  pa ako moze u par reci kako to radi .

А које још верзије 6н6п постоје сем руских :shinymj5:

 

6н6п ти дође као када једеш кремасту торту,онако сочно,префињено и зачудиш се када ти кажу да у торти нема ни маслаца ни маргарина.

 

Оно што је малко незгодно код те лампе не односи се на звучни део већ на саму технологију израде,а коју не треба запоставити.

Наиме проблем може настати код грејања.При укључењу грејно влакно повуче око 4А(номинално је 0,7А)

Ово повлачи пуцкетање балона лампе и у крајњем због тога је и њен гарантни рок 500 сати.

 

Ако се ради са овом лампом ја препоручујем радити стабилисану струју на 0,7А и грејање веома добро исфилтрираним једносмерним напоном.Зна да пренесе са грејача на катоду риплове на 50 и 100Hz од напона грејања.

 

Сем напоменутог немам никаквих замерки на њен рад

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da .. danas sam citao za neke  tube  datasheet ,,,pa je simultanka od google translatora prevodila sa svedskog ,, uglavnom su nesto spominjane ruske lampe u odnosu na  Zapadnjacke ili  u.s.a ,,u kontekstu , specijalnih procedura prilikom setovanja ,, mada vise mislim da su te lampe vise istocnjacke nego zapadnjacke u poslednje vreme ,,,. zato umislih da 6n6p postoji u vise verzija .....

Daudio,, sada videh pricu  na ***temu 6n6p ***koju  Ste  ili  Si ,,, radio sa stelovanjem  CCS na grejanju 6n6p ..

Nije da  se nesto cenjkam  sa lampama  da li je skuplja  ili jeftinija , nego bas nisam vican eksperimentisanju ,,  niti iskreno imam toliko vremena ,, vise volim kada zavrsim proverene projekte ,, daleko sam ja od tih eksperimenata ,,, a ljudima poput Vas na forumu verujem sto se tice tehnickog ,znalackog  dela ,,, o  slusnim testovima bi bilo nezahvalno pricati , svako ima svoj  utisak ,,

Mada vise volim da slusam  muziku a ne pojacalo i da uzivam ,,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...