Jump to content

Sastavljanje novog audio sistema


viktor78so

Preporučeni Komentari

Pozdrav svim clanovima,

 

oma da se izvinem adminu ako sam temu zapoceo tamo gde mu nije mesto :) 

 

Zamolio bi za pomoc, svestan sam da pitam nesto sto registrovani clanovi su prosli davnih dana, pa bi molio za strpljenje i pomoc od onih koje ne mrzi da ponove isto vec po hiljaditi put

 

Dakle, postojeci audio sistem bi menjao za nesto novo, ako bi se moglo reci da cu se sada izut i resiti ga, ako je to u opste moguce. Trenutno od opreme imam:

 

B&W DM330

Quad 405 i neki DIY preamp

Parasound DAC 1500

 

izvor pc i flac

 

DAC bi ostavio a ostalo menjao, gradio. Imam vise pitanja tako da je moguce da ce post biti konfuzan posto ni sam ne znam odakle da krenem. 

 

Posto se selim u stan a i snaga mi je postala ne bitna, gradio bi neko pojacalo koje je, kako bi se izrazio, doraslo tom DAC-u. Kutije mi se ne svidjaju, prevelike su a imaju i za mene nepotrebnu snagu. Zeleo bi nesto da sklopim sto bi davalo zvuk u klasi Focal-a, imao sam priliku da slusam Focal tc90tdx visoki. Neki dvosistemac, bookshelf ili podnostojeci.

 

Neki nafale taj quad, neki ga pokopase, meni je on daleko bolji od integralca tipa Onkyo Integra ili Sony ES, no sada bi klasu vise sa mnogo manje snage. Mnogo ljudi je odlepilo za Hiragom pa me zanima i vase misljenje o istom.

 

Toliko od mene, tu sam, cekam vase odgovore

 

P.S. licno se ne razumem u elektroniku ali imam nekog ko to zna, na meni ostaje da slusam :) Muzika: Pink Floyd, Dire Straits, Chris Rea, Jazz i slicne staromodne drangulije :)

 

Veliki pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kutije menjaj po ukusu i sobi

 

Quad posalji na upgrade i ne menjaj

 

preamp - vise podataka , molim

 

 

Hvala sto si se javio, evo, pronasao sam semu preamp-a

 

Nisam bio dovoljno precizan pa mozda mislish na isti upgrade Quada... Quad 402-II je i umesto nekih NE op-a sam ubacio ako se ne varam Burr-Brown OPA604AP

 

Bez uvrede, mislish da je taj quad bolje pojacalo od Hirage 20W?

 

A mishljene o kutijama? Truba? Cisto pitam da znam zbog cega sta radim :)

 

Kutije bi pravio nesto zaista dobro, sada i pitanje da li cu imati mogucnosti da pravim nove u narednih 20 godina. Na ovako nesto sam mislio:

 

http://www.troelsgravesen.dk/CNO.htm

 

Jesu skupe ali sam zbog toga grbacio i skupljao kintu da resim kutije i da budem zadovoljan sa njima

 

Pozdrav!

post-1301-0-66059300-1356474035_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti drajveri su preskupi a prosečni. Bolje pravi ovo: http://www.zaphaudio.com/Waveguidetmm.html

 

Ako ne budeš pravio, nego kupovao nove kutije, vredelo bi pogledati Kef Uni-Q seriju (npr Q300, Q100 itd). Nisam ih slušao ali po tehničkim rešenjima su bolji od drugih proizvođača u toj klasi.

prosecni? brdo su kesha, pa jel i u diy ima prevare?

 

U svakom slucaju, hvala za link, prvi put sam mislio na seas excel thor kit ali je cena....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prosecni? brdo su kesha, pa jel i u diy ima prevare?

 

U svakom slucaju, hvala za link, prvi put sam mislio na seas excel thor kit ali je cena....

 

Pa nije to prevara, dobri su oni, i odlično izgledaju. Pogledaj npr ovo kako izgleda: http://www.troelsgravesen.dk/CNO-25-James.htm

Ali čisto zvučno ima dosta jeftinijih a malko boljih. Međutim nema sa svim drajverima gotovih projekata.

 

Naravno, ako praviš, obavezno pravi nešto po gotovom projektu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije to prevara, dobri su oni, i odlično izgledaju. Pogledaj npr ovo kako izgleda: http://www.troelsgravesen.dk/CNO-25-James.htm

Ali čisto zvučno ima dosta jeftinijih a malko boljih. Međutim nema sa svim drajverima gotovih projekata.

 

Naravno, ako praviš, obavezno pravi nešto po gotovom projektu.

 

ok, ako ti nije problem, prosledi jos koji link od jeftinijih a boljih. Naravno, samo bi radio po gotovom projektu. Ni dan danas ne mogu da prezalim sto nisam odma napravio Focal C-800, vec sam potrosio 3x vise novca od tog kita a ni dalje nemam nesto zvucno zadovoljavajuce :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@viktor78;

 

Jeste konfuzno, lici na to kao da pitas za savet da ti neko kaze sta da ti se svidja pa da pocne da ti se svidja. 

To sto hoces nema lako i brzo. Slusa se godinama i sve i svasta... pa se dodje do nekog ukusa... 

Kako si krenuo daleko da doguras neces.  Ili je ovo sto kazem ili sam te skroz pogresno rastumacio.

 

Oko tog famoznog quada... skoro ga ga slusah... isto neki `upgrade` refill il sta vec... S obzirom na to kakav i ko je vlasnik, bese me strah da pitam ista oko toga... Pajacalo za moj ukuc blaga nafilovana eng-kantica... Ako si `emotivno-kolekcionarski-engDizajnirano` navrnut na tu stranu cuvaj... 

Sad mogu da se jave jos 5 drugih i da popljuckaju ovo pisanije i isto ce da budu u pravu sa neke svoje tacke gledista... 

Ocu da kazem srecno... :) 

 

P.S.

Za ovakva i slicna pitanja mnogo jacih i boljih strucnjaka ima na jednom obliznjem vorumu...  :thumbsup:

 

... Zamolio bi za pomoc, ...  Dakle, postojeci audio sistem bi menjao za nesto novo, ako bi se moglo reci da cu se sada izut i resiti ga, ako je to u opste moguce. Trenutno od opreme imam:   ...    Posto se selim u stan a i snaga mi je postala ne bitna, gradio bi neko pojacalo koje je, kako bi se izrazio, doraslo tom DAC-u. Kutije mi se ne svidjaju,... Neki dvosistemac, bookshelf ili podnostojeci.   Neki nafale taj quad, neki ga pokopase, meni je on daleko bolji od integralca tipa Onkyo Integra ili Sony ES, no sada bi klasu vise sa mnogo manje snage. Mnogo ljudi je odlepilo za Hiragom pa me zanima i vase misljenje o istom.   Toliko od mene, tu sam, cekam vase odgovore   P.S. licno se ne razumem u elektroniku ...   Veliki pozdrav!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@viktor78;

 

Jeste konfuzno, lici na to kao da pitas za savet da ti neko kaze sta da ti se svidja pa da pocne da ti se svidja. 

To sto hoces nema lako i brzo. Slusa se godinama i sve i svasta... pa se dodje do nekog ukusa... 

Kako si krenuo daleko da doguras neces.  Ili je ovo sto kazem ili sam te skroz pogresno rastumacio.

 

Oko tog famoznog quada... skoro ga ga slusah... isto neki `upgrade` refill il sta vec... S obzirom na to kakav i ko je vlasnik, bese me strah da pitam ista oko toga... Pajacalo za moj ukuc blaga nafilovana eng-kantica... Ako si `emotivno-kolekcionarski-engDizajnirano` navrnut na tu stranu cuvaj... 

Sad mogu da se jave jos 5 drugih i da popljuckaju ovo pisanije i isto ce da budu u pravu sa neke svoje tacke gledista... 

Ocu da kazem srecno... :)

 

P.S.

Za ovakva i slicna pitanja mnogo jacih i boljih strucnjaka ima na jednom obliznjem vorumu...  :thumbsup:

 

Lici ali nije u potpunosti tako. Mislio sam da mi neko pomogne oko kategorizacije opreme, npr, Honda Civic i Toyota Corolla su automobili iste kategorije i kvaliteta, tu pocinje rasprava koju ne treba voditi a to je ukus. Kome sta vise lezi, tvrdji, meksi, ovakav ili onakav menjac kvacilo itd. Ako nisam bio jasan, hteo bi da mi neko, prvenstveno ko je slushao i quad-a i hiragu pa da mi kaze misljenje. Nisam mislio da mi se opise njegov ukus, neko voli tvrdji zvuk, neko meksi, neko naglasene ove ili one tonove, ali postoji cistina zvuka, prostornost i jos neki faktori koji nisu pitanje ukusa vec kvaliteta koji kategorizuju uredjaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih imao pitanje za pokretača teme a vezano za pojačalo: da li je plan kupiti gotov uređaj ili se baciti na samogradnju (uz naravno, dostupnu pomoć sa foruma)?

 

Samogradnja, ako to moze da zvuci dobro. Ako je to suvishe komplikovano i neisplatljivo, u tom slucaju polovan sa npr ebay-a. Pitanje bi bilo:

 

da li se moze napraviti uredjaj za x sumu koja ce biti klasu vise od polovnog uredjaja za istu sumu?. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lici ali nije u potpunosti tako. Mislio sam da mi neko pomogne oko kategorizacije opreme, npr, Honda Civic i Toyota Corolla su automobili iste kategorije i kvaliteta, tu pocinje rasprava koju ne treba voditi a to je ukus. Kome sta vise lezi, tvrdji, meksi, ovakav ili onakav menjac kvacilo itd. Ako nisam bio jasan, hteo bi da mi neko, prvenstveno ko je slushao i quad-a i hiragu pa da mi kaze misljenje. Nisam mislio da mi se opise njegov ukus, neko voli tvrdji zvuk, neko meksi, neko naglasene ove ili one tonove, ali postoji cistina zvuka, prostornost i jos neki faktori koji nisu pitanje ukusa vec kvaliteta koji kategorizuju uredjaje.

 

I to zavisi od iskustva i staza,  cuces oprecna misljenja. 

Hiraga je mnogima bila prelazna faza... 

Za prvu gradnju probaj da izbegnes pojavacace koji se puno greju... ako ti je uopste do toga, ako bi samo da slusas kupi gotovo. 

Ekonomski je tanka linija samogradnja/polovnjaci ako oces kako treba...

Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samogradnja, ako to moze da zvuci dobro. Ako je to suvishe komplikovano i neisplatljivo, u tom slucaju polovan sa npr ebay-a. Pitanje bi bilo:

 

da li se moze napraviti uredjaj za x sumu koja ce biti klasu vise od polovnog uredjaja za istu sumu?. 

 

Odgovor bi bio: da, može. Za pretpostaviti mi je da "pucaš" na A klasu (spominjanje Hirage me navelo da to pomislim) i očekuj da pošteno odrađen posao onaj "x" dovodi iznos na cca 300-400€ (zavisi kako se za šta snađeš i koliko želiš ili ne želiš da preteruješ, koliko ćeš strpljenja imati prilikom nabavke nekih delova, hladnjaka na primer - da li si spreman da istražiš neke alternativne metode: forsirano hlađenje - kod mene se pokazalo savršeno dobro u nedostatku značajno masivnijih hladnjaka, a da budem iskren, bio sam strahovito skeptičan po tom pitanju, pa onda količina filtracije i da sada ne nabrajam. Osim Hirage, ima tu cela paleta Pass-ovih konstrukcija, na primer F5 koji je veoma izdašno pojačalo, kako po odnosu disipacije/snage ("svega" 62W disipacije za 25W/8oma) tako i muzikalnosti, detalja itd a pri tom, ne zahteva neku ubitačnu količinu delova niti nenađijum ili prepucijum nekog sveca, onda Sipijeve konstrukcije: cirklotron sa lateralnim mosfetima, SVAYA, moj Bastard (hibrid) i ima toga ovde da se napuni cela strana A4 formata... Sve odlična pojačala. Pojačala o kojima pričam su nova u klasi cene 3000 €/$ (nisu sva pojačala komercijalizovana ima dosta originalnih rešenja članova ovog foruma !!! ) Elem, kako rekoh, sve zavisi koliko je tvoj zamišljeni "x" ... Ako ti je to za utehu, pristojno skockan "Gainclone", pojačalce sagrađeno na bazi integralca koji sam košta oko 5-7€, košta od 250 do 300€ a da se pošteno uradi... Elektronski delovi su manja stavka, najviše košta kutija, konektori, trafo i ispravljački kondenzatori a to ti treba za svako/bilo koje od nabrojanih i nenabrojanih pojačala... Ako si spreman da se drzneš i stisneš malo zube, ovo te ptprilike na putu do odličnog pojačala definitivno čeka. Procunjaj po forumu, sve je arhivirano, pa prežvači a posle postavljaj pitanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti drajveri su preskupi a prosečni. Bolje pravi ovo: http://www.zaphaudio.com/Waveguidetmm.html

 

Ako ne budeš pravio, nego kupovao nove kutije, vredelo bi pogledati Kef Uni-Q seriju (npr Q300, Q100 itd). Nisam ih slušao ali po tehničkim rešenjima su bolji od drugih proizvođača u toj klasi.

ja sam ih slusao...odlican predlog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojasniti , molim

 

 

 

Odgovor bi bio: da, može. Za pretpostaviti mi je da "pucaš" na A klasu (spominjanje Hirage me navelo da to pomislim) i očekuj da pošteno odrađen posao onaj "x" dovodi iznos na cca 300-400€ (zavisi kako se za šta snađeš i koliko želiš ili ne želiš da preteruješ, koliko ćeš strpljenja imati prilikom nabavke nekih delova, hladnjaka na primer - da li si spreman da istražiš neke alternativne metode: forsirano hlađenje - kod mene se pokazalo savršeno dobro u nedostatku značajno masivnijih hladnjaka, a da budem iskren, bio sam strahovito skeptičan po tom pitanju, pa onda količina filtracije i da sada ne nabrajam. Osim Hirage, ima tu cela paleta Pass-ovih konstrukcija, na primer F5 koji je veoma izdašno pojačalo, kako po odnosu disipacije/snage ("svega" 62W disipacije za 25W/8oma) tako i muzikalnosti, detalja itd a pri tom, ne zahteva neku ubitačnu količinu delova niti nenađijum ili prepucijum nekog sveca, onda Sipijeve konstrukcije: cirklotron sa lateralnim mosfetima, SVAYA, moj Bastard (hibrid) i ima toga ovde da se napuni cela strana A4 formata... Sve odlična pojačala. Pojačala o kojima pričam su nova u klasi cene 3000 €/$ (nisu sva pojačala komercijalizovana ima dosta originalnih rešenja članova ovog foruma !!! ) Elem, kako rekoh, sve zavisi koliko je tvoj zamišljeni "x" ... Ako ti je to za utehu, pristojno skockan "Gainclone", pojačalce sagrađeno na bazi integralca koji sam košta oko 5-7€, košta od 250 do 300€ a da se pošteno uradi... Elektronski delovi su manja stavka, najviše košta kutija, konektori, trafo i ispravljački kondenzatori a to ti treba za svako/bilo koje od nabrojanih i nenabrojanih pojačala... Ako si spreman da se drzneš i stisneš malo zube, ovo te ptprilike na putu do odličnog pojačala definitivno čeka. Procunjaj po forumu, sve je arhivirano, pa prežvači a posle postavljaj pitanja...

 

 

 

 

pojasni ga stein baš kako treba-ništa ni za dodati ni za oduzeti.

 

 

 

Eto, da se ne ponavljamo, dodao bi samo sansu da nesto ne proradi iz prve, ili stane posle mesec dana (pocetnik i A klasa),  izgore izlazi (bese pre neki dan cini mi se)  -te eventualnih duplih nabavki,  placanje carina i ostalih globa isl... 

Cini mi se u konkretnom primeru tesko da sam omasio mnogo, ako i jesam volim i da lemim i da naucim ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...