Jump to content

my Collection ECC81,12AT7,6021,6060,Cv4024,ECC801S...


dunavko

Preporučeni Komentari

Evo jedan deo moje kolecije lampi ECC81 i drugih iz te porodice.Mozda ce mi neko uzeti za zlo sto nije bas sistematizovano i mozda ima istih primeraka (na primer u drugom redu VALVO EUROPA serija je ustvari Tunsgram koji je to radio za njih itd..)ali sam se trudio da to svedem na najmanju meru.Poneke mozda izgledaju isto ali je razlika sem u boji i u geteru,anodi itd...

U drugom delu kolekcije su PHILIPS,TELEFUNKEN i NEKE specijalne posto nije moglo sve da stane i to cu postaviti za par dana.Cevi su grubo grupisane po drzavama proizvodjacima ali mi se potkrala poneka greska - Mazda je Francuska itd....Niksam vodio racuna u fabrikama kojke mogu da budu u drugoj drzavi,na primer CEI je americki relabeliran engleski TEONEX a ova cev je radjena u Indiji.Preko kodova kod dosta proizvodjaca moze se videti gde su pravljene ali je to veliki posao.Mozda imam jos poneku marku ali i ovo je dosta...

  Ne mogu da dajem opise svih lampi,zametan je to poso.Ako neko ne moze da identifikuje neku sa slike rado cu pomoci...Valjda se vidi na slici.Interesantna je u seriji SYLVANIA zadnja 12AT7 sa gold pinovima ali su i druge vazne. Pozdrav

post-468-0-90386900-1355083576_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ajde da malo pojasnim.Prvi red:Tugsol,RCA 3kom,WESTINGHAUS,SYLVANIA 8kom,Dumont

drugi red:SIEMENS 2kom,Valvo,RFT,Lorenz,Cifte, RT 2kom,Ultron,Tunsgram 3kom,Valvo,GEC6201 5 zvezda

treci red:MULLARD 2 kom,MAZDA 6201,Brimar 6 kom,BELVU,MWT,BRIMAR 6060 2 kom,CEI INDIA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i drugog dela kolekcije.ECC801S,po mnogima najbolja iz te porodice 81 , vide se razlike u stampi,prednji i zadnji deo.ECC81 Telefunken u svim varijetetima,gde su spojene kao par ,tu je prikazana prednja i zadnja strana a gde su po jedna samo prednja(zadnja je obrisana tako da nije imalo smisla) - ima 6 vrsta oznaka ali sve su konstruktivno iste.I da znate farba se toliko lako skida sa Telefunkenovih lampi da je to neverovatno a na dnu lampe imaju sve lampe utisnut u staklu romb.Pa onda profesionala Philips 6201 gold pin retka,pa Philips MINIWAT DARIO reda radi,Po E81CC SIEMENS ekstra lampa i onda PHILIPS sa dosta varijeteta.Znaci Nijedna od ovih philipsovih cevi nije ista - po labeli,geteru,rebrima,rupama na anodi,itddd oznake na papiru su kodovi,oblik getera,okrugli,d sa dve zice popreko itd..tacka oznacava ceone rupe na anodi a crta rebro.Na primer druga od kraja ima odozdo utisnutu u staklu oznaku Tk1 delta 61 dok do nje pret i poslednja imaju isto Tk1 delta XX.Sve one su proizvedene u Holandiji,Heerlen- prav.trougao ili delta je oznaka za tu fabriku i one bi trebalo da muzicki isto zvuce.Takodje se vidi i da ima redja oznaka proizvodjaca VF i to bi trebala da bude MULLARD Blackburn,ako se ne varam.Imo sam jos da pronadjem poneku lampu  ali i ovo je dosta,nemam vise strpljenja.Mozda kasnije...Samo da napomenem.Svaka od Philipsovih lampi koja je fizicki drukcija muzicki se razlikuje po radu od drugih koja imaju istu oznaku.

 

post-468-0-77567100-1355256059_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...