Jump to content

APEX preamp - food for thoughts


Zen Mod

Preporučeni Komentari

zanimljivo ;obratiti paznju na elemente za najnaj verziju ;nemam kompletan text , ali cu skenirati sto imam ... ako iole ima smisla nekompletno :buehehe: takodje cu videti koji je tacno broj magazina i probati naci novi scan od nekoga na big DiyA ......kao sto rekoh - zanimljivo - ima trikovadisclaimer - to sam svojevremeno negde dobio fotokopije - kad sam biJo mali :buehehe: , pa ne zamerite na (ne)kvalitetucomments ?(pic 1/4)

post-2-125908094403_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovoga kad vidim uvek se setim priče vlasnika Elemente, a u najkraćem uz ovu šemu ide i pitanje: "... a šta misliš kako sam zaradio svoj prvi milion?..." Što bi jedan moj drugar rekao: "Lepo, lepo... pravo groblje delova... Prvo saraniš par komada, onda nađeš da škripi, pa dodaš još par delova da to popraviš, pa rodbinu od saranjenih delova, pa njihovu rodbinu i na kraju dobiješ svu rodbinu sahranjenu na istom groblju... E tek kad sve sahraniš, onda radi kako valja... "Na kraju sledi primedba da to možeš i sa jednim operacionim po stepenu i neće bolje svirati, a ni lošije...Mene podseća na te priče, ali šta ja znam... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....zanimljivo - ima trikova...

Jeste, ako pogledamo ideju izlaznog buffera (Tr26,27,28 kao i Tr13,14,15) vidimo kaskodirani EF sa modulacijom radi smanjenja Zout (nalik na WCF) ali bez uticaja prljavstine iz napajanja. Siguran sam da vrlo dobro svira. Mozda izgleda slozeno ali svi delovi kostaju pet dinara i ima ih po trafikama.Gain stage (Tr7 do Tr12 i Tr20 do Tr25) jeste duhovit, ali u svojoj sustini ima nabudzen CFP (Tr21/Tr23 i Tr11/Tr13) koji meni uvek zvuci mutavo i tupo. Mozda ova izvedba menja nesto u tome, al' necemo saznati dok ne probamo :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i - sipi - jesi probao ?

Nisam i necu skoro - u toku je akcija oko cirklotrona a bloody sikoreli imaju guzni sraf fi 12 na kome je minus pol i moram da prosecam velike rupe u patosu da izolujem taj sraf, otpadose mi ruke od turpije i burgije, trebace mi par nedelja dok se izborim sa svim heavy metal zajebancijama :buehehe:

il' da cimam Jumu za to , on mi je nekako sposobniji ..... :buehehe:

Ma nema taj pojma, samo gleda sta ja radim i kenja satro na engleskom :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam i necu skoro - u toku je akcija oko cirklotrona a bloody sikoreli imaju guzni sraf fi 12 na kome je minus pol i moram da prosecam velike rupe u patosu da izolujem taj sraf, otpadose mi ruke od turpije i burgije, trebace mi par nedelja dok se izborim sa svim heavy metal zajebancijama :buehehe:

Hoćeš da ti napravim plastičnu noseću pločicu za te kondove. Posle nju prišrafi ( uz pomoć odvrtke :buehehe: ) na patos. :heh:

blagodarno editovao ZM da se vidi prilepljen >buehehe< :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoćeš da ti napravim plastičnu noseću pločicu za te kondove. Posle nju prišrafi ( uz pomoć odvrtke :buehehe: ) na patos. :heh:

Uradio vec - od klirita. Necu tebe da mucim s tim kerefekama, ti mi trebas za poklopac i prednju plocu (kad stvar dodje dotle) :rofl:

odnesi sikorele na strug , neka ti prestruzu guzne srafe i narezu M3 - bice ti lakse :heh:

Haha :buehehe: tebe cu da prestruzem na M3 pa ih ti drzi :bye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...