Jump to content

K: gecrkt štampač


stein

Preporučeni Komentari

Ili bih kupio ili primio u poklon neki gecrkt štampač (naravno, čak i ako mi se pokloni plaćam troškove kurirske službe i neku nadoknadu da posle mirno spavam) ...

Elem, ne treba mi zapravo ceo štampač no metalne šipkice prečnika 6mm iz štampača. Štampači koji to u sebi nemaju, nisu mi zanimljivi. Kome je tako nešto samo levo smetalo negde u kući, stanu, šupi, tavanu ili garaži, neka me se seti. Može da se štampač razvali i izvadi samo šipkica pa da mi se to pošalje (kako rekoh, nudim se da to kupim) ali ako vas mrzi, petljaću se sa razvaljivanjem i sam. Kako god. Cena bih preferirao da nije neka "jaka"... Nešto fer, kako bi neko rekao, simbolična. Da svi budemo zadovoljni. Hvala unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

imas dva komada , po ceni kao do sada :rofl:

 

da proveravam da li je 6mm sipka ?

 

ili da saljem samo sipku ?

 

Ako nije 6mm, ne vredi mi .

 

Ako koga slučajno zanima što baš 6mm, evo obrazloženja. Došao sam da linearnih ležajeva za 6mm osovine a dosadašnji pokušaji da se sirov materijal (inox šipka) 8mm pretvori u idealno okrukli presek prečnika 6mm ispali su problematični jer materijal nikako da ostane idealno ravan. Šipka fi 6mm s druge strane, uopšte nije okrugla, a dok se dovede do okruglog stanja, bude previše u minusu... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nije 6mm, ne vredi mi ... :(

 

taka šipka bila u mom strom HP5150 štampaču što po njoj odaju ketridži

 

mada ne vjerujem da je bila 6mm mora da je bila deblja bar 10 mm

 

rasturen davno, povađeni motori a on  završio u kontejneru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima po KP gomile štampača za sitne pare, reda 500 dindži, nazvao sam ih nekoliko da ih zamolim da izmere osovinu i naravno, boli ih ona stvar... Uzmi ili ostavi... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ti dovučem, baš finu poliranu (do pola metra) , sa beja? ionako mi usput uz masivnije

Može i tako. Treba mi cca 200mm u komadu plus nekoliko kraćih komada. Rezanje sa veće dimenzije nije problem. Ostalo na mobi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a šoooo ne vidiš u prodavnicama šarafske robe ima ručki za plakare raznih dužina od 15 do 30 cm pa i dužih sa takvim cevkama što u raznim finišima i nije skupo

 

Bio ja, veruj mi, obišao, ali ništa od toga nije idealno okruglo. Naravno, i ne mora da bude (za nameštaj) a obično je to prečnik bar 8-10mm. Ništa, cimnem ja Guju za desetak minuta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio ja, veruj mi, obišao, ali ništa od toga nije idealno okruglo. Naravno, i ne mora da bude a obično je to prečnik bar 8-10mm. Ništa, cimnem ja Guju za desetak minuta...

 

 

a šoooo ne vidiš one šafcigere dugačke oni su otprilike te bebljine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a šoooo ne vidiš one šafcigere dugačke oni su otprilike te bebljine

Vid ovako, treba mi za linearni ležaj. Drndanje sa "šta nađem" nije opcija. To sam do sada probao, a kako već rekoh, pokazalo se da je jalova rabota.

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid ovako, treba mi za linearni ležaj. Drndanje sa "šta nađem" nije opcija. To sam do sada probao, a kako već rekoh, pokazalo se da je jalova rabota.

 

Postavljena slika

 

 

bem ga znam šta je linearni ležaj nisi ga morao kačiti a kad ga već zakaču da nemaš dva viška za osovinu od 5mm jer bi mi valjali na pr99mk2 na osovinama za tenziju trake

 

ove BASF osovinu šmirglaju bez problema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ako hoces ideoalno okruglu sipku iam stovariste u Cacku zove se Amiga (nema sta nemaju) i moras naruciti vucenu cev koja je idealnih mera i trazis i toleranciju koja ti treba. Moja firma nabavlja tolerisane sipke pa ih secemo na meru. To nam sluzi kao kontrolni klin posle CNC obrade. Ne znam gde ih kupuju, ali znam da Amiga ima svasta od materijala pa probaj tamo ako se ne snadjes. Znam da ti je daleko, ali vidi kako mogu da ti pomognu. Inace, cuo sam da su korektni i sto se tice cene i usluge.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ako hoces ideoalno okruglu sipku iam stovariste u Cacku zove se Amiga (nema sta nemaju) i moras naruciti vucenu cev koja je idealnih mera i trazis i toleranciju koja ti treba. Moja firma nabavlja tolerisane sipke pa ih secemo na meru. To nam sluzi kao kontrolni klin posle CNC obrade. Ne znam gde ih kupuju, ali znam da Amiga ima svasta od materijala pa probaj tamo ako se ne snadjes. Znam da ti je daleko, ali vidi kako mogu da ti pomognu. Inace, cuo sam da su korektni i sto se tice cene i usluge.

Hvala na trudu ali mislim da smo rešili...

 

http://www.ebay.de/itm/Linearwelle-Prazisionswelle-6-mm-500-mm-gehartet-/400227257914?pt=Rohstoffe_Materialien&hash=item5d2f674e3a

 

Ovih 500mm taman dosta za sve što mi treba :)

 

Tema nema da nema :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...