Jump to content

Čakulanje o programčićima (Shazam etc.)


stein

Preporučeni Komentari

Za ubudućnost, imati na umu da moderniji telefoni sa Androidom (zasigurno, za ostale platforme ne znam) imaju malu aplikaciju koja se brine o tome da prepozna šta se emituje preko zvučnika. Ne znam ima li šta tako za klasičan PC/win kombinaciju - pretpostavljam da ni mirkofon ne bi trebao ako je muzika, jel' već na PC-u... Elem, kolega s posla takav fon ima, Samsung Galaxy nešto, a ja nemam pa ne znam kako da pomognem jerbo meni mobilni samo u oblicima tipa Nokia 101 - poruke i pozivi i eventualno baterijska...

 

Daklem, možda ovo pripomogne: http://www.wildbits.com/tunatic/ ili srč na guglu sa "music recognition software"  (kod mene nešto ne radi, pusim mjuz sa Foobara a ovaj ... ništa...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

A jesili ti čuo nekada za Shazam?

Da li znate poreklo programa Šazam?

U vreme hladnog rata su Ameri prisluškivali Ruse ispod Berlina.( BTW Rusi su znali za to pa su pričali šta je trebalo da se čuje). Kako je razgovora ( simultanih) mnogo a operatera malo napravili su program koji je raspoznavao ključne reči i takve raugovore snimao za kasniju obradu. 

Kasnije sa padom gvozdene zavese taj program nije bio potreban pa je ustupljen agencijama za naplatu autorskih prava da sa njime raspoznaju koje se pesme izvode i na neki način odredi količina royalitija koji će biti isplaćen izvodjačima.

Kada i to više nije bilo aktuelno postao je shareware za široke mase.

 

Ja sam stvarno zadivljen kako je taj program radio na hardveru od pre 50 godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo onda jedna kontrapitanjcija. Verovatno je odgovor prost. Ide na primer sky.fm i ja iz samo meni poznatih razloga želim da snimam program do iznemoglosti, kako to da izvedem?

(dolazi vreme božićnih i novogodišnjih praznika, grad je sav okupan u svetlima u obliku pahuljica itd) i pošto moja draga ima računar u radnji gde radi ali nema internet ne može da ovo reprodukuje direkt a mene svake godine potkači da joj snimam na tone pesama u duhu praznika a ja to ne da "ne volem nego, malo mi se već i gadi" (ĐB) pa ako ima neki trick...

Elem na sajtu kaže da ovaj radio radi ako imaš winamp, WiMP, Itunes ili Flash. Pošto kod mene radi u Firefoxu, my guess is da sada koristi Flash...

 

Odgovor:

 

Daklem, ode se na internet i skine jedan od rippera za takvu vrstu emitovanog programa, na primer StationRipper, podesi se željeni program i pokrene snimanje. Ostavi se ili dovoljno dugo ili... Ma ostavljam mašti na volju ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo onda jedna kontrapitanjcija. Verovatno je odgovor prost. Ide na primer sky.fm i ja iz samo meni poznatih razloga želim da snimam program do iznemoglosti, kako to da izvedem?

(dolazi vreme božićnih i novogodišnjih praznika, grad je sav okupan u svetlima u obliku pahuljica itd) i pošto moja draga ima računar u radnji gde radi ali nema internet ne može da ovo reprodukuje direkt a mene svake godine potkači da joj snimam na tone pesama u duhu praznika a ja to ne da "ne volem nego, malo mi se već i gadi" (Đ B) pa ako ima neki trick...

Elem na sajtu kaže da ovaj radio radi ako imaš winamp, WiMP, Itunes ili Flash. Pošto kod mene radi u Firefoxu, my guess is da sada koristi Flash...

 

Odgovor:

 

Daklem, ode se na internet i skine jedan od rippera za takvu vrstu emitovanog programa, na primer StationRipper, podesi se željeni program i pokrene snimanje. Ostavi se ili dovoljno dugo ili... Ma ostavljam mašti na volju ;)

Da li IPTV pije vodu? Sad se nešto zezam sa experimentima tipa IPTV box na DAC pa sistem i naiđoh na brdo radio stanica. Ima što ti duša želi Rock 60ih, 70, ih, RnB, Cool jazz , Rock svih vrsta, classika, german  sigurno ima i Caroling stanica pogotovo pred  Božić.

E sad je samo organizacioni problem kako sprovesti IPTV u radnju ili možda i nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li IPTV pije vodu? Sad se nešto zezam sa experimentima tipa IPTV box na DAC pa sistem i naiđoh na brdo radio stanica. Ima što ti duša želi Rock 60ih, 70, ih, RnB, Cool jazz , Rock svih vrsta, classika, german  sigurno ima i Caroling stanica pogotovo pred  Božić.

E sad je samo organizacioni problem kako sprovesti IPTV u radnju ili možda i nije.

 

Lepo kažem, nema u radnji internet. Teoretski, može na stik fazon, ali pošto inače jako malo koriste internet (striktno e-mail) a stick provajderi istovremeno limitiraju i količinu i vremenski rok funkcionisanja, moja draga je maksimalno revoltirana takvim uslovljavanjem. Telefon u radnji ima ali pošto je objekat izdeljen u više poslovnih prostora, svaki pojedinačni broj je praktično vezan na istu liniju ili tako nešto, uglavnom, najbolje što može preko te telefonske linije je dial-up. Koliko je to dvadeset i devetog novembra, leta gospodnjeg dve hiljade i dvanaeste besmisleno, ne moram da objašnjavam. ostalom, to nije tema. Pod zakupom je u tom prostoru pa se bilo kakva investicija u modernizaciju sa njene strane može smatrati čistim izbojem ludila jer je izvorni vlasnik lokala pokojni a naslednike jedino zanima onaj datum kada se skuplja harač.

Pošto muzika treba tiho i diskretno samo da se provlači u pozadini a zvučnici su onaj fazon 2.0 za 600-700 dindži, jasno je da se tamo ne čuje razlika između 64k i 128 k ili 320k. Zapravo, muzika treba samo da ubije tišinu i stvori određeni ugođaj. Hifi nije bitan. Comprende? :)

(tamo gde muzika svira, vrše se pregledi oka/očiju pa i ne sme da bude glasno, nije to kafić ili nedajbože kafana, kladionica ili šta slično)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa onda ti ne gine da skines svojoj dragoj nesto sa neta pa narezes na MP3 i pušćaš.

1 CD 12 sati muzike.

Hint traži elevator music.

Ma o tome i pričam, skinem na 8G stick, zabode ga u kom u firmi i eto joj muzike bez kraja. Sad samo da nabodem neki dobar station ripper, namestim da snima na stick ili HDD jedno tri ili četiri dana (na mojoj home mašini) i eto ga... :)

 

edit: ne treba joj elevator music nego Christmas Holidays muzika. Inače ona stavi na neku radio stanicu (mislim na Hit Radio FM - kod nas je to na 105.20MHz) i svira...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tema ocas posla ode u treci smer. Al' dobro. To kod nas tako biva.

 

@Stein

Jos davnih dana je nas drugar Leonardo ukazao na mali programcic zvani "Screamer Radio".

U njemu ima gomila internet radio stanica za birati, sortirano po zanrovima. Za tebe interesantna opcija jeste

opcija snimanja. Jedan klik i zeljeni radio program to jes' muzika sa njega je tu. Ko sto si rek'o neki flash diskic,

po podne snimas, sutradan pre podne se slusa. Zivi radio sa maaalim zakasnjenjem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skinuo sam Screamer Radio i čini mi se da je ok, ima mali bug jer baš ona stanica + channel koji sam hteo da koristim ima neki trip da šalje neki format/id koji izaziva error, ali našao sam slične izvore muzike i mislim da će biti rešeno samo da se nakanim da pokrenem snimanje :)

 

@ Beli_Ninja: Nero mi postao mrzak odavna pa ga i ne držim na kompu, verzija 6x je još bila ok, ali pošto slabo šta narezujem na CD-e, sav posao mi odradi Burrrn za Audio CD ploče a data ploče narezujem sa portable infrarecorderom a sve ostalo je uglavnom sa hdd na hdd ili USB flash...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, i ja sam odavno batalio Nero, ali eto pao mi na pamet taj Wave eritor koji mozes da instaliras odvojeno od ostatka Neroa, jer je poseban programcic. A pravo da ti kazem nisam imao mnogo potrebe za snimanjem muzike na komp osim dok sam pusato muziku na nekim zurkama davno pa samo onda play listu snimao kao jedan dokumentu da mi ne dolaze pijane budale i menjaju pesme kako ima se navije.

Inace Nero je od verzije 6 pa na dalje bio sve vece i vece njesra. Sada koristim Ashampo i Burrrn i to mi je vise nego dovoljno. Verovatno da ima mnogo boljih i jednostavnijih programcica od Wave editora ali ja ih nisam koristio jer ih nisam imao :shinymj5: a i tada internet nije bio kao sad, jedino dial up si mogao da priustis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon što me je ovaj preporučeni program namučio, konstantno se vraćajući na neki svoj default setting, potom, ne umejući da iščita zadati stream, puk'o mi film i lepo sam uzeo winamp i dodao Streamripper for Winamp plugin (sourceforge) i uneo adresu stream-a, skida lepo pesmu po pesmu, u folder i na hard gde sam JA zadao i snima u bitrate-u koji se emituje (128k) i ide lepa Božićna muzika i ostaviću lepo da snima sve dok se ne nakupi jedno... 8G? Ne znam koliko stane na 8G mesta ali mislim da će moja draga da dobije toliko muzike da mi više nikada u životu više neće tražiti Božićnu muziku... :buehehe:

 

Daklem, ako vam iz bilo kog razloga zatreba da snimate neki žanr muzike, pesmu po pesmu a neželjeni sadržaj želite odstraniti (reklame/radio špice), program/plugin ih sam izdvaja kao posebne fajlove pa ih čak ni ne snima! Dakle, kombinacija Winamp plus Streamripper plugin su ABC za instalirati, izaberete stream, pokrenete snimanje i... jedino treba paziti da su windows sistemski zvukovi i eventualni zvukovi u aplikacijama koje pokrećete isključeni inače će se zatrčati u snimak... Mada, ako prepoznaje špicu, možda prepoznaje i zvuk koji nije deo streama... Ipak, koga čevap opeče, taj... kako god :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...