Jump to content

Video konverter - preporuka


stein

Preporučeni Komentari

Pošto sam do sada imao samo dobra iskustva sa istim, reših da podelim to sa kolegama, možda bude korisno. Reč je o besplatnoj, ali za razliku od mnogih drugih i veoma dobroj aplikaciji, tj programu. Zove se Freemake Video Konverter i veoma dobro, i nadasve brzo radi konverzije iz jednog u neki drugi format. Konverzije uglavnom zahtevaju mnogo vremena pa sam se u početku bio iznenadio koliko je ovaj programčić to brzo izveo. Još nisam probao, ali koliko kontam, može i da skida neki video sa interneta i da ga snima u željeni offline format što je za svaku pohvalu, a mislili su i na perverznjake (nisam tražio to u podešavanjima ali kada sam već našao, bilo mi prvo smešno a posle i jako smešno, a nekome možda bude i korisno...)post-13-0-55276400-1353344446_thumb.jpgElem, čekam da se skine jedan LZCD pa da vidim može li se iz dvd formata sa HDD-a vršiti konverzija u neki drugi format/kontejner (mp4, mkv ili slično)Sve ostalo na http://www.freemake.com/free_video_converter/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaju i extractor/convertor za vadjenje audio zapisa iz YouTube snimaka - korisno za stvari koje se ne mogu naci drugde...BTW, kako si dosao do toga da "adult" znaci perverznjak ? :buehehe:

Pa to ima i majušni youtube-dl...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaju i extractor/convertor za vadjenje audio zapisa iz YouTube snimaka - korisno za stvari koje se ne mogu naci drugde...BTW, kako si dosao do toga da "adult" znaci perverznjak ? :buehehe:

Ako si "adult" onda si perverznjak - ako mi ne veruješ, uzmi neki "adult" film da gledaš, ali tako da te žena zatekne u procesu. Pajz čuda ako ti ne bude rekla da si perverznjak. :PBTW, konverter, nađe li propisno formiran DVD na hardu, čas posla ga konvertuje u odabrani format. Ja uglavnom konverzije vršim kada TV ne ume da prepozna snimak koji mu poturim. Stting stavljam da bude "same as source" što se tiče framerate i (audio)bitrate... bar na hardu ima uvek dovoljno mesta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Pajz čuda ako ti ne bude rekla da si perverznjak. :P...

Nije to bash tako, al' da ne sirimo pricu... ;) Nego si me podsetio na jedan stari vic:Otisli general i porucnik kod brice i posle brijanja pita brica generala: Da vam stavim kolonjsku vodu ?A general ce: Taman posla ! Pa da mi zena pomisli da sam bio u kupleraju !Na to ce porucnik: Meni brico slobodno stavi, moja zena ne zna kakav je miris u kupleraju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Razočaraću te. Na YT uglavnom možeš da očekuješ samo lossy audio.

 

http://www.listentoyoutube.com/(skida u mp3)

 

VLC radi posao ali kako rekoh, većina audio zapisa je lossy... Ali probaj..

 

http://www.makeuseof.com/tag/can-extract-audio-mp4-youtube-video/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu da preporučim addon ili bilo šta, ali zašto lossless?

 

YouTube streams video and audio separately and the website player combines them on the fly. Due to this, the audio bitrate is not affected by video quality like in the past. The audio you hear during a YouTube video will usually be either 126 kbps AAC in an MP4 container or 155-165 kbps Opus in a WebM container, regardless of whether you're playing 360p, 1080p, or any other resolution. Changing video quality will not impact the audio stream.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najverovatnije mp3 sa max 256-320kbps... Prošao ja tako sa jednim video koncertom od 30+ GB. Skinem kad ono mp3 audio i to čak, nije ni bio više od 160kbps. Pa kad se onda nisam iznervir'o...

 

Ništa te ne sprečava da probaš, ali ... Nemoj se naći iznenađen ako shvatiš da je audio zapis lossy... imaš PP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva glupost jeee pa skine bre sa neta imaš na milion mesta flek ili hajres  :icon9:

ili kupi ploču ko sav normalan svet!

 

Sad ispadoh glup i nenormalan.

Hvala. :Dizzy:

Najverovatnije mp3 sa max 256-320kbps... Prošao ja tako sa jednim video koncertom od 30+ GB. Skinem kad ono mp3 audio i to čak, nije ni bio više od 160kbps. Pa kad se onda nisam iznervir'o...

 

Ništa te ne sprečava da probaš, ali ... Nemoj se naći iznenađen ako shvatiš da je audio zapis lossy... imaš PP

 

Ma znam ja da ima kod braće Rusa sve da se "kupi" ali mi ponekad , kad pravim kompilacije za kola na primer, treba da skinem jednu pesmu a ne ceo album. Još ti Youtube sam preporuči nešto slično sledeće.

Mislio sam da su klipovi sa HQ oznakom kvalitetni(ji).

Ugradio sam neki Add On za FireFox koji skida video i audio zapis. Doduše nije flac ali Foobar ume da sviri taj skinuti klipčić. Još nisam probao da spržim to na audio CD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta su oni klipovi sa HQ audiom? npr

 

Mislim da YT ne koristi više MP3 već je to AAC kodek, svakako lossy, i to čak ni bitrate nije neki, ako je AAC verovatno nije preko 190... Jesu kvalitetniji, to stoji. :)

 

Ono, ako je za kola, ima li smisla skidati lossless?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da YT ne koristi više MP3 već je to AAC kodek, svakako lossy, i to čak ni bitrate nije neki, ako je AAC verovatno nije preko 190... Jesu kvalitetniji, to stoji. :)

 

Ono, ako je za kola, ima li smisla skidati lossless?

 

Pa i ne mora lossless al mi MP3 glupo da režem na audio CD

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, skini onda to nekim downloaderom koji konvertuje MP3 ili AAC u flac pa nareži...

Kažem, 99% nije MP3, nego AAC, tj. poboljšan je, ali je sve to isto, generalno, lossy pa lossy, razlike nema, osim na slici. :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding

 

Čak više nema ni razlike između zvuka na 240p i na 1080p, to je deo koji sam citirao gore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i ne mora lossless al mi MP3 glupo da režem na audio CD

 

Ja sam odavno odustao od CD-a kao medija za usputno slušanje u autu. U Modusu je fabrički ugrađeno 4 zvučnika u vrata (+ visokotonci napred kod vetrobranskog stakla) ali su iz nekog razloga ugradili autoradio sa CD plejerom i svega dva izlaza za (prednje) zvučnike. Kupio maltene pa najjeftiniji autoradio sa USB priključkom na prednjoj masci i 4 izlaza za zvučnike. Nasnimim brdo muzike na 8G stick pa ... Ionako mi služi samo zato da "ubijem" pozadinsku buku (zvuk motora, saobraćaj...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Zlatku je Beckerov CD radio. Nema AUX in. Hteo sam da ga hakujem i da napravim neki ulaz ali je to toliko složen uređaj da se ne usuđujem. BTW kvalitet zvuka je neuporediv sa svim ostalim aftermarket muzikama za auto.

A i slusanje muzike u njemu nije da se kako kažeš "ubije" pozadinska buka. Nema pozadinske buke. Ni saobraćaja, ni motora, ni guma..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...