Jump to content

VTL amps


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Meni je to tužno, čika se trudio, a to ni na šta ne liči (čak ni šeme nisu pošteno nacrtane). Prosto da se čovek pita imaju li oni nekog elektro(nskog) obrazovanja?Kad se malo setim prošlosti, imao je jedno simpa pojačalo sa 807: izgledalo je baš onako... super, zato što je imalo lampe sa kapicama :clap: Osim toga, bili su tu i preklopnici za triodno/tetrodni mod sa i bez povratne sprege u "dozama". Lampe sa kapicama + izmenljivi parametri = srećni audiofili!A zvuk... pa, Beard P35mkII je svirao bolje. Taj je svirao mnogo dobro, pa mi je cilj postao da jednog dana naučim da pravim pojačala i da pravim bolja nego što je taj Beard :(Eto, da ne slinavim dalje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj - standardni amp sa ECC83 ..... :clap: no - svako ima svoj okus ..... u svakom slucaju - citanje VTL Book , a kasnije i pravljenje nekih stvari po tim semama je meni pomoglo da vise ne pravim ni po tim ni po Beard (isti slucaj kao VTL) semama .....to i jeste svrha ucenja .....p.s. samo cekam da se desi da nesto pohvalis , za promenu ..... :(:(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

p.s. samo cekam da se desi da nesto pohvalis , za promenu ..... :clap::(

1) Ja sam strog ali pravičan: kada je tube audio u pitanju, do moje pohvale se teško dolazi.2) S druge strane, nikad neću zaboraviti ko mi je poslao CD sa divnom i teško dostupnom arhivskom građom (nisam uspeo da nađem preostale brojeve tog časopisa, "and it makes for wonderful reading digest" :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1) Ja sam strog ali pravičan: kada je tube audio u pitanju, do moje pohvale se teško dolazi.2) S druge strane, nikad neću zaboraviti ko mi je poslao CD sa divnom i teško dostupnom arhivskom građom (nisam uspeo da nađem preostale brojeve tog časopisa, "and it makes for wonderful reading digest" :clap:

1.znas da sam slab na tebe - imas lepo ime ...... :(lako cemo za pohvalu - samo gledaj da ti nepohvale budu malo manje energicne .... ja te necu pogresno shvatiti ( dovoljno sam godina proveo na netu , tako da je svet mali ...) ali ipak moramo misliti i na ljude koji nisu bas toliko upoznati sa dezurnim likovima gde god se laNpe pominju ... ( naravno da tu ubrajam i sebe - medj' dezurne likove )na taj nacin se ipak lakse dolazi do nekog dijaloga , a od dijaloga moze biti samo koristi - da neko nesto nauci , da se napravi nesto blabla2.ajd podseti me (mozes i na PP) sta sam to slao ..... pa - ako se nakupilo preostalih brojeva , da posaljem i toi pre 1. i pre 2. - zarad pravde i istine :( - nekako sam godinama razvio averziju prema ampovima koji imaju ECC83 u ulazu ..... bio to input stage , driver , bilo koji oblik faznog obrtaca ..... ispravi me ako gresim - negde mi je zatrpana sema beard-a u papirima , pa tesko naci - tu behu 83 u ulazu ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd podseti me (mozes i na PP) sta sam to slao ..... pa - ako se nakupilo preostalih brojeva , da posaljem i toi pre 1. i pre 2. - zarad pravde i istine :buehehe: - nekako sam godinama razvio averziju prema ampovima koji imaju ECC83 u ulazu ..... bio to input stage , driver , bilo koji oblik faznog obrtaca ..... ispravi me ako gresim - negde mi je zatrpana sema beard-a u papirima , pa tesko naci - tu behu 83 u ulazu ?

Samo ukratno: BEARD P35mkII je 2x35 W u A klasi sa 1x ECC81 (concertina, sic!) i PPP od 6x EL84 po kanalu. Bias EL84 je izveden pomoću 7805 koji regulišu struju kroz lampu, pa kada lampice "oslabe" i ne mogu da povuku onoliko struje koliko ih "tera" 7805, mogu i da puknu (u bukvalnom smislu). Primer dobre dosetke koja nije "idiot proof".A što se tiče časopisa, poslao si mi neke brojeve na CD-u, ne mogu da se setim koliko i koji su tačno, ali mogu da proverim pa da ti javim :buehehe:Mislim, ako ima toga još, bilo bi super! Retko nađem neko štivo za čitanje kod koga ne moram da isključim lektora i stručnog konsultanta (u glavi, naravno - svi znaju da nisam sam) da bih mogao da čitam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro je ..... sad mi je srce na mestu , bolje da se ja ne secam dobro pa je 81 upotrebljen , nego da se secam dobro - da je 83 u pitanju :heh:imam negde semu na papiru , ali ima tome bar 4-5 leta kako nisam naletao na nju , pa se pozaboravljalo ... mada se trik sa 7805 CCS pamti ...... kao nesto sto je vredelo probati ..... i probano , ali nije se proslavilo u odnosu na diskretne CCS-ove , zbog vec poznatih problemma na visim frekvencijama .... javni za casopise , pa cu pogledati ( a i ja cu pogledati ( pa cu i ja pogledati )):buehehe:edit:dbro da nisam jedini koji sam sebe podseca na ono pakovanje Ratluka - na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk na kojem je nacrtana koka koja u ruci drzi ratluk ................ :buehehe::rofl::heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...