Jump to content

ESS (Dr Heil) AMT-1


Superfi

Preporučeni Komentari

Otvaram novu temu jer mislim da ovaj drajver to zasluzuje...

Pre par dana sam nabavio kompletan kit za zvucnik TRANSAR II americke firme ESS. Zvucnici u kompletu su AMT-1 i odgovarajuci bas 'komplet' (ne znam kako da ih nazovem, zvucnici jesu ali ne lice ni na sta meni poznato)

No, ne privlaci me ta koncepcija...Ono sto mene interesuje je ili nesto poput originalnog ESS AMT 1 zvucnika...ili ono sto je Milan napravio: http://www.moxtone.com/Slavooy.htm

Ovo oupste nece biti skoro zavrseno...imam u planu ove kutije eventualno za drugi sistem, tj vecu prostoriju od ove u kojoj trenutno slusam Ekte G. Lako je moguce da ce sistem biti aktivan, svasta nesto...

Najbitnije je da se AMT-1 ozivi a ne da od stajanja propadne...

post-73-0-93603400-1349385225_thumb.jpg

post-73-0-71275200-1349385236_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 36
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Postoji i opcija koju je Boki izneo...Medjutim, u pitanju su custom Seas drajveri koji su nenabavljivi verovatno...a i mislim da je nekako 'prirodnije' da se AMT1 upari sa old school drajverom...Svakako da ce i jedna od opcija biti Sonido...12 ili 15''...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd da ukacim slike Transar-akao sto rekoh , Nele bi nam mogao dati bar nesto podataka ili izvor daljih informacija , sem onog sto (malo ) znamo do sadglede JBL drivera ....... nesto mi se javlja da je bolje novi Sonido nego polovnjak JBLu vezi opcije sa mid eff. SEAS - onda ladno mozes AMT da turis da budu napolju van sobe ......... bolje i to nego da ih davis :rofl:

post-2-0-80799000-1349385701_thumb.jpg

post-2-0-04584100-1349385705_thumb.jpg

post-2-0-41680200-1349385708_thumb.jpg

post-2-0-92486300-1349385711_thumb.jpg

post-2-0-05578800-1349385715_thumb.jpg

post-2-0-94824300-1349385717_thumb.jpg

post-2-0-21020300-1349385720_thumb.jpg

post-2-0-95294800-1349385721_thumb.jpg

post-2-0-17326200-1349385724_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo opaska - gde god na netu vidis da neko ima AMT , budi siguran da bi taj isti dao bar levo moodo da ima ceo Transarmislim - ne treba olako odustati od celog sistema ..... samo par detalja koje je onaj Talijan napisao dovoljno govore sami za sebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da bi morao da budes malo precizniji u svojim objasnjenjima da ne kazem projektnom zadatku. pitanja koja mi padaju napamet bez da sada guglam i gledam na sta se referises su: kakvo je bas resenje primenjeno u tom transaru, sta ti se tamo ne svidja, u cemu je problematika tog AMT drajvera koja ga razlikuje od uobicajene problematike vezane za harmonizaciju 2 (i vise) drajvera razlicite "brzine", sta zelis da postignes (posto ne mozes imati sve - hoces da imas linearnost ili dinamiku, da ga onako seljacki uprostim).takodje nam dugujes info kolika je efikasnost tih AMT-ova posto je elementarna stvar da ih teras neatenuirane sem ako ne volis da svusas zvuk sa sunjerom u usima.inace je dosta vode proteklo jadranom od kako su se ovi tvoji gori slikali a i da nije, javlja mi se da je 2-way opcija bas onako resenje na prvu loptu. ako ides na poslednji zvucnik u svom zivotu, onda nema sanse da iz 1 drajvera koji treba da pokrije opseg 20-1000 dobijes sve sto hoces, sem ako neces da se zavaravas. uostalom. imas econowave pa na njemu mozes da cujes sve sto je dobro i sve sto nije dobro kada napravis 2-way sa rezom na oko 1000.... a nema magicnog stapica koji ce ti napraviti bas drajver koji ce sam da se trka sa ribonom u brzini oko reza a sa druge strane orati duboko.... jedno od razmisljanja zasto se AMT nije preterano zapatio u narodu, sto isto vazi i za ovu beymu je sto je bez obzira na deklarisani opseg (od 1000) on funkcionalno visokotonac a ne mid-hi, jer okreni obrni trazi drajver koji ce sam za sebe da pokrije donji vokalni spektar, a ako vec to prepustis drugom drajveru onda nema narocito razloga da ceo taj spektar ne ostavis jednom zvucniku i AMT uposlis van njegovog kriticnog dela. znaci nadjes resenje za 200-2000, AMT gore, nesto dole za 20-200, kandidata ima dosta.svaki JBL drajver i dalje mozes da nabavis, sto NOS sto restauriran.... taj na slici je 100-nak dolara na ebayu (to je drajver iz dobrih kucnih serija, L100 i slicno), ima ga, ali je veliko pitanje da li ti je to potrebno, posto recimo pomenuti gary pimm vec odavno ne slusa ovo gore nego zvucnik koji se sastoji od kineskog ribona i eminens basa.nisam slusao sonido ali ako bih kupovao nov drajver, isao bih bez puno razmisljanja na altec 416-8B, 99db osetljivosti i perfektan ton u kriticnom delu. postedeo bih ga obaveza ispod 100hz (smanjena kutija) i za to napravio dve vertikalne sub horne sa eminence dvanaesticama za coskove.... to je jedini nacin da se ujuris sa AMT i ne dobijes u konacnici resenje razlicitih brzina. prati neskorove putesestvije oko harmonizacije bas resenja do 800 sa hornama, eno ne zna vise sta da radi...ako ides na poslednji zvucnik u svom zivotu, onda nema sanse da iz 1 drajvera koji treba da pokrije opseg 20-1000 dobijes sve sto hoces, sem ako neces da se zavaravas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima maglovito objasnjenje u onom talijanskom linkuneka sorta slot loadinga , a sta je iza ne znamce pitam Neleta da li se seca , ako je bio tad jos u ESSako ne , trazicemo negde .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grau,nisam ja ispred sebe postavio nikakav projektni zadatak...Pokusavam da nadjem na netu informacije kako da najpametnije isfrikombinujem...Pa ne mislis valda da cu ja da projektujem zvucnike???Milan Moxtone i Lynn Olson te Gary Pimm znaju jako puno i nema greske u bilo kojem od ona dva projekta iz prvog posta. Siguran sam 100%Inace, uopste mi nije ideja da pucam neku ozbiljnu lovu ili da pravim zadnji zvucnik u zivotu...Imam jako dobre zvucnike sa kojima sam extra zadovoljan (sifra 'govnjava motka'). Jednostavno je greota da ovakav drajver stoji neupotrebljen...A to je bilo receno u prvom postu.Opet, ovi mid bas paneli mi nekako ne ulivaju poverenje...To deluje nesvakidasnje svakako ali u isto vreme i prekomplikovano i krhko...Membrane su meke, uvijaju se pod prstima...(lexan). No, na netu sam nasao podatke da su u Transar II verziji sve mane verzije I ispravljene (pouzdanost,...) i da se II odlikuje zapravo neverovatnom robusnoscu. Mos' misliti koliko im verujem :assshake:Ceo taj panel bez magneta nema 3 kg. Magnet je ogroman i ima skoro 10kg...Sub naravno nemam. Ali imam nesto sto lici na skretnicu...I to tek treba prouciti :angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...