Jump to content

Sta je ovo?????


sule

Preporučeni Komentari

Stiglo mi je ovo pojacalo na slusanje,inace pravio ga je gosn. Kenjalo,pojacalo radi u A klasi,sing-end rezim sa 6 tranzistora po kanalu(fetovi)+6n2p u izlazu,ima 30w po kanalu i to je sve sto znam...............Molim iskusne forumase da mi kazu koja je to sema ako uspe neko da prepozna po slikama posto Matori nece da otkrije sta je vec kaze da je nesto "njegovo" :drink:Takodje znam da je isto takvo pojacalo pravio Miroslavu Petrovicu..........Hvala unapred

post-729-0-06952800-1347990384_thumb.jpg

post-729-0-56348600-1347990393_thumb.jpg

post-729-0-78737400-1347990425_thumb.jpg

post-729-0-05063700-1347990524_thumb.jpg

post-729-0-44172900-1347990531_thumb.jpg

post-729-0-09523400-1347990559_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

slike su nedovoljno velike da se ista moze videtisa druge strane , ako covek nece da kaze vise , ne bi bilo lepo sad da razbijamo semu na forumuima hibridnih pojacala na netu koliko volis , a od svih njih par cak i valjajueno ti razradjen projekat - Steinov Bastard

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tome i jeste stvar,ne svidja mi se kako radi,bas je dobar,utegnut, ali je u gornjem spektru katastrofa......ide previsoko na gore......prsti.......itd :drink:Za pocetak sam mislio da promenim ova dva MKL propilena koji su inace 1uf sa Mundorf 1,5uf kao i ova dva plava elcoa Philips(22uf-63v) sa nesto kvalitetnijim kondovima..................

post-729-0-89618900-1348000336_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slike su nedovoljno velike da se ista moze videtisa druge strane , ako covek nece da kaze vise , ne bi bilo lepo sad da razbijamo semu na forumuima hibridnih pojacala na netu koliko volis , a od svih njih par cak i valjajueno ti razradjen projekat - Steinov Bastard

Jes vala, kad ti kažeš, onda sigurno da je dobar :)Ali nije projekat za šmokljane i one koji to o sebi misle i koji se tako osećaju. Ko nema dovoljno znanja (kao moja malenkost) mora da se naoruža strpljenjem i dobrom tarifom na mobilnom :) Što se Bastarda tiče, nisam čuo mnogo hibridnih ampova, a što sam čuo, uglavnom je bilo ili pogrešno koncipirano ili je zvučalo mnogo jeftinije nego koliko košta. Bastard je (al onako, ruku na srce) definitivno najbolji hibridni projekat koji se može realizovati za pristojnu sumu a da svira odlično.

Za pocetak sam mislio da promenim ova dva MKL propilena koji su inace 1uf sa Mundorf 1,5uf kao i ova dva plava elcoa Philips(22uf-63v) sa nesto kvalitetnijim kondovima..................

Bez namere da budem prepotentan, ali prvo topologija mora da bude dobra, zamena ponekog dela može samo da postojeću prefinjenost istakne. Ako ne svira kako treba, nema tih (skupih) delova koji će od lošeg pojačala napraviti valjano pojačalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez namere da budem prepotentan, ali prvo topologija mora da bude dobra, zamena ponekog dela može samo da postojeću prefinjenost istakne. Ako ne svira kako treba, nema tih (skupih) delova koji će od lošeg pojačala napraviti valjano pojačalo.

Stein slazem se sa tobom ali pokusao bih cisto da umirim zvuk koliko se to moze,doduse mozda je i u lampi problem(6N2P)?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pusti prijatelja da sam kusa sto je zakuvaokao sto Steinika rece - nece pojacalo prosvirati menjanjem kondenzatoricacev sama po sebi nije i ne moze biti losa , nego moze biti los izbor tipa cevi , kao i konstrukcija koja nije optimalnato pod uslovom da je tako kako si rekao - po pitanju gornjeg dela spektra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd, imam ideju koja nije rešenje, ali može da indicira ponešto. Nekada davno, dok sam bio mali i glup, kružila je priča o nekim pojačalima koja prenose do giga mega 300MHz. Visoki su bili lepi, čisti, ali su i često riknjavali na kutijama jer je negde nešto oscilovalo. E, onda je neko sa klikerima uradio ono što se radi u CD plejerima i stavio negde u pojačalo niskopropusni RC filtar. To bi stabilizovalo pojačalo na višljim frekvencijama... Zobel beše smislio stabilizatorski sklop za impedantnu karakteristiku http://en.wikipedia.org/wiki/Zobel_network#Low_pass i tu negde lunja okolo ideja o dodatku za pojačalo koje divlja gde ne treba. Ili ne. Mada, eto, lupetam jer šeme nema...

Konkretno, moglo bi se probati smeriti na osciloskopu kako se amp ponaša. Da li u nekom delu spektra amp divlja sa visokima ili je do subjektivnog utiska. Ako nema osciloskopa, najprostije bi bilo na ulaz (samo provere radi!) postaviti varijabilni low pass filter (varijabilni R) i drndati po podešavanju sve dok se na sluh, visoki ne umire. Potom, premeriti vrednost na trimeru i izračunati gde ste sasekli gornji deo spektra. Još bolje (manje loše) sastaviti kombinaciju low+high (band)pass filter koji se može podešavati i klizati od gore ka dole po prenosnom opsegu gde bi filtar potisnuo neki deo spektra, ali je to teško mučenje crknutog konja. Osciloskop je tu ne samo najjednostavniji nego i najpouzdaniji da pokaže gde se nalazi problem. Biće brže, preciznije, a vreme da se osciloskop pronađe je kraće nego igranje sa pasivnim filterima i ne baš skroz pouzdano prtljanje dok se ne nabode gde amp ima "grbu" ako je uopšte ima... Možda je samo problem sa uparivanjem sa izvorima i/ili zvučnicima. Ono, problemi sa uklapanjem impedantnih karakteristika u lancu... Ne znam.

Meni kad nešto paše, ja to kupim, a ako ne, onda ne. Muzička oprema koju ne mogu da poslušam kod sebe i procenim kako svira, nikada se ne plaća više nego koliko sam spreman da gurnem u stranu i ostavim da skuplja prašinu i podseća me na to kako sam nepromišljen bio... (po naški: po ceni materijala)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se dizajna tice nije prepusten Kenjalu posto sam i sam vlasnik par Kenjalovih pojacala a on ih je dizjnirao pa izgledaju da se "uplasis".........Isto to sam i sam rekao da nece promenom dva elcoa sve da legne na mesto al' davljenik se uvek i za slamku fata :wavecry:Ma mene najvise zanima sema po kojoj je pravljeno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako da skinem semu kad ne znam sta je,jednostavno nece covek da mu kaze..........Pojacalo jeste brzo,utegnuto,bas je precizan ali taj gornji spektar ubi,generalno ima svetliji karakter,probali smo ga sa razlicitim kutijama,Kef,Focal,Fostex itd........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda momci , ili kod origigi majstora sa sve utokom :sarcastic_hand: , ili ga davajte nekome ko zna znanje ....... da napravi pojacalo koje nije samo za basmislim - ako ne umete sami , onda mora neko drugi ......... jbga , crystal ball mi muljava ovih dana :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...