Jump to content

Prepoznaje li neko?


Okibokis

Preporučeni Komentari

Zeleo bih na neki nacin da saznam koji je ovo zvucnik.Sve sto znam je da je korpa livena da je 16 oma,da je membrana u obliku levka i da je u sredini mrezica,i vidi se kalota.Vesanje je kao sto imaju stari JBL silikonsko predpostavljam i druge oznake na njemu nema.Kutije su aktivne,a radila ih je neka nemacka manufaktura u saradnji sa Thorens-om ko zna kad.Verovatno pre 30 i vise godina.Interesuje me da li je ovaj zvucnik od 12 " sirokopojasni,i da li vam lici da ima kapaciteta da se ubaci u neki dobar projekat,mislim na horne ili open baffle?Hvala svim raspolozenim da daju neki savet...

post-1130-0-43212600-1347046698_thumb.jp

post-1130-0-24831000-1347046773_thumb.jp

post-1130-0-92958700-1347046871_thumb.jp

post-1130-0-85068700-1347046880_thumb.jp

post-1130-0-25257900-1347046947_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne izgleda da je širokopojasni, ako si mislio da ima visokotonac u centru - gde su onda izvodi na korpi i za njih, koliko vidim ima samo jedan par konektora na korpi za bas jedinicu - mora da ti se pričinilo. :icon9:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne izgleda da je širokopojasni, ako si mislio da ima visokotonac u centru - gde su onda izvodi na korpi i za njih, koliko vidim ima samo jedan par konektora na korpi za bas jedinicu - mora da ti se pričinilo. :icon9:

Zar mora da ima visokotonac u sredini da bi bio sirokopojasni?Gomila zvucnika ima samo sesiric,a neki cak ni to pa opet sviraju skoro ceo opseg?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zeleo bih na neki nacin da saznam koji je ovo zvucnik.Sve sto znam je da je korpa livena da je 16 oma,da je membrana u obliku levka i da je u sredini mrezica,i vidi se kalota.Vesanje je kao sto imaju stari JBL silikonsko predpostavljam i druge oznake na njemu nema.Kutije su aktivne,a radila ih je neka nemacka manufaktura u saradnji sa Thorens-om ko zna kad.Verovatno pre 30 i vise godina.Interesuje me da li je ovaj zvucnik od 12 " sirokopojasni,i da li vam lici da ima kapaciteta da se ubaci u neki dobar projekat,mislim na horne ili open baffle?Hvala svim raspolozenim da daju neki savet...

Та мрежица у средини може а не мора да значи само додатно вентилирање бобине .....у то време се још није знало да тај део мора бити чврст ......то за шта ти тврдиш да је калота , може и не мора бити централни пол .....илити она гвожђурија коју имају сви звучњаци .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe:

Тај поклопац покретне бобине , има своју улогу и постоји разлика по питању облика / овакав онакав или окренут овако или онако / , по питању чврстине а и по питању пропусности ваздуха . У том контексту има и неки утицај на звук . По мени , мрежица служи за хлађење бобине ....данас када се скоро све зна о звучницима , хлађење бобине се врши на неки други начин , рецимо вентилирањем бобине испод вешања , док се поклопац ради поприлично механички чврст .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja ni mislio da ako ima mekanu mrezicu , da je na osnovu toga Full range.Ja imam Audax zvucnik koji je u stvari bas srednji,ali svira prilicno visoko,tako da te neke vrhove,moze ili ne mora da mu pokrije neki visokotonac,a nema ni sesiric,ni mekanu mrezicu,a ni visokotonac u sredini.Sto se tice ove izvedbe,oni su to tako resili sa cak dva visokotonca i jednim srednjetoncem,sto opet ne mora da govori o basu.Danas sam ga pustao bez skretnice i svira on dosta toga sto ja zelim da cujem.Ovo je bila namenski pravljena kutija za mozda neki vrtic,ili skolu,pa je zbog toga u njoj ta kombinacija.Nadam se da ne gresim oko toga sta je to sirokopojasni zvucnik.

http://www.real-audio.ru/measurements/shop/s-driver.html

post-1130-0-84051600-1347137619_thumb.jp

post-1130-0-66438600-1347137678_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...