Jump to content

Linux distribucija za Audio aplikacije


Aleksandar Car

Preporučeni Komentari

Iz razgovora g.din Steina i meneme potrazih malo po svim mojim distribucijama Linuxa i nadjoh ovu koja moze biti interesantna ljubiteljima dobre glazbe! (Sto reko drug Radovan kad god se raznezim...) Dakle radi se o http://vortexbox.org/ distribuciji koja moze iz starca izvuci sve sto on moze da da, a zna se ona stara srpska koja kaze da bez starca nema udarca. Dakle ljudi ako imate neki laptop sa pentiumom slabasnim sa malo memorije, a da ima USB 2.0 ili Firewire, navalite, eto vam masine za reprodukciju kvalitetne muzike.

Slicna ali ne i ista distribucija je http://www.musix.org.ar/en/index.html koja bi trebalo da je u originalu brazilska, ali kako ima ar u imenu domena mozda je i argentinska.

I naravno na kraju jos jedna koja me je takodje odusevila a to je http://dreamlinux.com.br/ takodje brazilska distribucija koja kao i ova prethodna bazirana na debian distribuciji, ali je dopunjena softverom za rad sa muzikom.

Sve ove distribucije su Live sa mogucnoscu instalacije na hard, koji moze biti sa dual bootom ne bi li se bootovao i njindovs.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Iz razgovora g.din Steina i meneme potrazih malo po svim mojim distribucijama Linuxa i nadjoh ovu koja moze biti interesantna ljubiteljima dobre glazbe!

Hvala za ovo, ja sam noćas svukao Spring 2009 a na tek nekoliko koraka sam od F-S Lifebook c-1020 koji, za divno čudo pored slabasnog 40G harda i "tek" 512MB RAMa ima 2G procesor (Intel P4M (mobile)) i podrzava USB2.0 ... Posto planiram da svakako muziku pokrećem sa 500GB FS-ext HDD-a, kapacitet već ugrađenog harda nije nikakav poseban minus. Memorija se moze prosiriti do 1G sto bi trebalo da bude sasvim dosta. Sada ostaje igra strpljenja protiv nerava da PC stigne, potom da se sa stručnjacima konsultujem za USB-SPDIF....DAC...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam koristio ovo : http://jacklab.org/ :diablo:

Ne mislis li da je malo zahtevan po pitanju HW, koliko vidim ima i KDE i razne druge stvari koji mu jedu dragocene procesorske sekunde, pardon mikrosekunde. Vidim da ima i RTOS instaliran, lepo ali potpuno nepotrebno za reprodukciju muzike... Sve u svemu nije lose ali za malo jace masine. Turio sam i njega na svoj spisak distribucija,,,Poz. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Turio sam Spring na drugu particiju pa idem da vidim kako se snalazi... Mada... ovde ne znam. Ima CiscoVPN i OpenVPN pa će biti da ću opet morati restartovati da se javim... Idem da vidim jel' ima pptp...edit: biće da nema, ali evo me preko routera. ovaj sweex router je majka mara za pptp vpn... i wireless all around de haus!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao mi juče Fujitsu-Siemens Lifebook c-1020... Pregledao, čini se u redu osim, kako izgleda, slomljenog prihvata za floppy koji btw već odavno niti imam, niti koristim. Posto je masinica dosla sa 2G procesorom (P4 Mobile od Intela), 512M DDR i 40G HDD, procenio sam da je mozda najbolje hard odmah promeniti. Dva mala sarafa i hard izasao, jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Premda je ovo samo žalosni nastavak priče, smatram da je neophodno da ovo napišem odvojeno:Vortexbox nije za matore ljude sa slabim srcetom kao što je autor ovih linija teksta. Čak i nije operativni sistem sa GUI-jem kako sam očekivao. Pre je server kome se prilazi sa druge mašine. I ne pravi razliku između praznog harda i particionisanog harda sa već dva operativna sistema. Ovako kako stoji, dobija od mene čistu jedinicu za praktičnost, jedinicu za jednostavnost instalacije i jedinicu za "user friendly" faktor. Ove tri odlične ocene dajem mirne savesti i idem da ponovo formatiram hard. Ako će neko da ga formatira, onda to neće biti vortexbox, nego ja. Od sada on meni ima da daje lozinku ako hoće nešto, a ne ja njemu. Ja njemu nešto drugo... :diablo: Aco, ovo ti ide u minuse u crni notes.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Premda je ovo samo zalosni nastavak priče, smatram da je neophodno da ovo napisem odvojeno:Vortexbox nije za matore ljude sa slabim srcetom kao sto je autor ovih linija teksta. Čak i nije operativni sistem sa GUI-jem kako sam očekivao. Pre je server kome se prilazi sa druge masine. I ne pravi razliku između praznog harda i particionisanog harda sa već dva operativna sistema. Ovako kako stoji, dobija od mene čistu jedinicu za praktičnost, jedinicu za jednostavnost instalacije i jedinicu za "user friendly" faktor. Ove tri odlične ocene dajem mirne savesti i idem da ponovo formatiram hard. Ako će neko da ga formatira, onda to neće biti vortexbox, nego ja. Od sada on meni ima da daje lozinku ako hoće nesto, a ne ja njemu. Ja njemu nesto drugo... :diablo: Aco, ovo ti ide u minuse u crni notes.

Ima li neki Linux da podrzava ASIO?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neki Linux da podrzava ASIO?

asio is a cross-platform C++ library for network programming that provides

developers with a consistent asynchronous I/O model using a modern C++

approach. It has recently been accepted into Boost.

Da li misliš na asio opisan ovako u synapticu? Ako da, onda ga Ubuntu sigurno podržava. Ako misliš na nešto drugo, onda ne znam odgovor.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li misliš na asio opisan ovako u synapticu? Ako da, onda ga Ubuntu sigurno podržava. Ako misliš na nešto drugo, onda ne znam odgovor.

Ajd ovako: da li neka distribucija linux-a ima sposobnost da prosledi "bit-identical" digitalnu informaciju do zvucnog adaptera?Kada sam pre par godina probao da koristim Linux za muziku (ne secam se koja je distribucija bila), to je onako out-of-the-box zvucalo ubi boze, 100x gore nego genericki Windows XP. Pa me interesuje da li se na tom polju nesto unapredilo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd ovako: da li neka distribucija linux-a ima sposobnost da prosledi "bit-identical" digitalnu informaciju do zvucnog adaptera?

Da. Mislim da sve desktop distribucije poseduju mogućnost upotrebe istih/sličnih drivera za iščitavanje/dekodiranje/reprodukciju i transfer zvučne informacije.Razvojem od recimo, pojave Ubuntu distribucije i nastankom FLAC kodeka, mnogo je učinjeno na tom polju. Ako ćemo tako, do pre nekoliko godina, nije ni postojala neka distribucija koja bi mi bila toliko prijemčiva da strpam CD u drajv i kliknem par puta i instaliram operativni sistem u kojem umem da se snađem.Pošto upravo radim na selekciji i konkretnom odabiru OS/distribucije za posao koji se svodi na reprodukciju muzike i ništa drugo, izveštavaću u ovoj temi o saznanjima.Za sada, u igri su Ubuntu 7.10, 8.04, 8.10 i 9.04, Linux Mint Daryna (baziran na Ubuntu), Open Suse i Fedora i neke distribucije bazirane na nekom od ovih sistema.VortexBox sam eliminisao zbog činjenice da nema GUI i nije predviđeno da se koristi kao kontrolni centar već samo kao server, ili eventualno kroz komandnu liniju a to je previše složeno za nekoga ko očekuje da operacije obavlja klikom miša da pokrene muziku.Za dan-dva, imaću nekoliko paralelno postavljenih i ogoljenih sistema na istom laptopu pa ću videti šta i kako radi i izvestiću ovde. Za sada znam da je najbolje krenuti od minimalne instalacije (bar kad je reč o Ubuntu) i instalirati preko interneta samo one stvari koje trebaju. Deinstalacija od full sistema čupa dosta dependecies segmenata koji se posle vraćaju ako zatrebaju, instalacijom novih programa. Do sada sam ogulio sistem (Ubuntu 9.04) da je prvobitnih 60Mb osveženja svedeno na 9Mb. Pokušao sam da instaliram i sa minimalCD-a, ali treba mi otvorena mreža a to jedino ide preko LAN kabela, ne radi na zaštićenoj wireless mreži. Nastavak sledi...Ono što sam našao (rezultati sa foruma iz 2007) da Linux ne koristi ASIO nego ALSA a proveriću kakve su razlike...Mnogo detaljnije štivo na temu je ovde: http://www.linuxjournal.com/article/6762 i startna strana http://linux-sound.org/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Premda je ovo samo žalosni nastavak priče, smatram da je neophodno da ovo napišem odvojeno:Vortexbox nije za matore ljude sa slabim srcetom kao što je autor ovih linija teksta. Čak i nije operativni sistem sa GUI-jem kako sam očekivao. Pre je server kome se prilazi sa druge mašine. I ne pravi razliku između praznog harda i particionisanog harda sa već dva operativna sistema. Ovako kako stoji, dobija od mene čistu jedinicu za praktičnost, jedinicu za jednostavnost instalacije i jedinicu za "user friendly" faktor. Ove tri odlične ocene dajem mirne savesti i idem da ponovo formatiram hard. Ako će neko da ga formatira, onda to neće biti vortexbox, nego ja. Od sada on meni ima da daje lozinku ako hoće nešto, a ne ja njemu. Ja njemu nešto drugo... :diablo: Aco, ovo ti ide u minuse u crni notes.

E dakle nije to bas tako, sve u svoje vreme i sve za svoju namenu! Dakle ja sam resio da se zezam sa SQEEZEbox diyem pa sam malo eksperimentisao sa VortexBoxom i meni se svidelo jer za tu namenu je strasna stvar posto izvlaci iz masine maximum. Sto se tice one druge dve distribucije toplo ti savetujem Dream linux jer je GUI distribucija, sa fluxbox-om (nije KDE niti Gnome) koji je znatno manje zahtevan po pitanju hardvera, a nudi sve sto vole stari! `Oce reci ta ti je distribucija za ljude sa losim i ostarelim srcetom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi bilo lose da prilikom svog istrazivanja obratis paznju da doticna distribucija moze da podrzi sve sto je potrebno za neku vrstu daljinskog upravljanja, kao npr. IR risiver za daljinski i slicno.

Sada sam već siguran da si me uzdrmao svojim učešćem u temi. Pretragom i čitanjem na temu, došao sam do sledećeg:http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_stream_input_outputGde između ostalog, stoji da ASIO postoji u windows sistemu...

Interface support is normally restricted to Microsoft Windows, since other operating systems (e.g. Apple's Mac OS X or Linux) do not have such mixer latency problems (see Core Audio and ALSA)

Iz ovog zaključujem da ASIO ima poseban razlog za postojanje dok Mac i Linux sistemi nemaju taj problem, pa sad proveravam ALSA ...http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Linu...nd_ArchitectureKoliko razumem napisano, IR receiver i mogućnosti daljinske kontrole nisu privilegija pojedinačnih Linux distribucija već stvar ličnog odabira i instalacije a potom i upotrebe. Mislim da Aca tu već ima više iskustva jer ja sam prvenstveno običan korisnik i tek sada počinjem da ulazim u neke detalje koji me do sada nisu zanimali. Inače, skockao sam Ubuntu do te mere da je višak 90% obrisan, trenutačno još radi firefox, imam preglednik slika i Brasero (za prženje cd-a)... sve ostalo što nije striktno vezano za reprodukciju muzike je eliminisano. Za sada ću da testiram nekolicinu raznih plejera i pratim kako se u kojem može organizovati povelika kolekcija muzike... Dakle, praktičnost, preglednost i jednostavnost uz minimalne hardverske zahteve...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače, skockao sam Ubuntu do te mere da je višak 90% obrisan, trenutačno još radi firefox, imam preglednik slika i Brasero (za prženje cd-a)... sve ostalo što nije striktno vezano za reprodukciju muzike je eliminisano. Za sada ću da testiram nekolicinu raznih plejera i pratim kako se u kojem može organizovati povelika kolekcija muzike... Dakle, praktičnost, preglednost i jednostavnost uz minimalne hardverske zahteve...

I koliko te ispadne taj skockani Ubuntu? (otvori terminal idi u super user mod i iz root-a otkucaj du -sch `oce reci disk usage -s sumarrize, -c total -h je human readable) Izvini ako vec ovo znas, ali izjasnio si se da ne voles terminalske pristupe, a meni nisu strani isti! Linuxom se bavim jos od doba Slackwera, 1992-1993 tako nekako, a tad nisu postojali ni Gnome ni Kde nego samo X (Motif) pa ti tuci bato po terminalskim prozorima... Navikne se covek!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I koliko te ispadne taj skockani Ubuntu? (otvori terminal idi u super user mod i iz root-a otkucaj du -sch `oce reci disk usage -s sumarrize, -c total -h je human readable) Izvini ako vec ovo znas, ali izjasnio si se da ne voles terminalske pristupe, a meni nisu strani isti! Linuxom se bavim jos od doba Slackwera, 1992-1993 tako nekako, a tad nisu postojali ni Gnome ni Kde nego samo X (Motif) pa ti tuci bato po terminalskim prozorima... Navikne se covek!

Mozila radi i kaže ovako:

stein@stein-laptop:~$ sudo du -sch

[sudo] password for stein:

du: cannot access `./.gvfs': Permission denied

43M .

43M total

stein@stein-laptop:~$

Usput iskopao ovo http://spuriousinterrupt.org/projects/xfmedia ... podseća me na moje omiljene, saće da se instalira pa da probam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daljnja kopanja i prisećanja na razne opcije podsetiše me da ima još opcija. Pričamo i dalje o Linux okruženju koje nije podložno napadima virusa pisanim za windows, a naravno, reč je i dalje o mašinama koje bi inače smatrali za zastarele i neupotrebljive za moderne zahteve.

Daklem, uz KDE i Gnome okruženja koja su postala veoma lepa i privlačna na oko (za neupućene, sve se svodi na izgled i pojavu high-tech gadgete tipa "Aero", transparentne prozore, i svakojake vizualne efekte koji za slušanje muzike definitivno neće biti od koristi) postoji i nekoliko jednostavnijih, skromnijih i nadasve manje zahtevnih radnih okruženja... Xfce je jedno od tih okruženja, skromno ali ne obavezno i ružno, samo nije toliko impresivno pojavom. Zauzvrat pruža mogućnost da se iskoristi mašina koja recimo ima svega 128 do 256MB rama...

Naravno, ako se planira koristiti USB2.0 za transfer, onda hardverski i ne može da se ide na neke jako stare mašine, ali evo, moj primer, P4, Intel Mobile na 2GHz sa 512MB rama je neka najstarija mašina koju sam našao sa podrškom za USB2.0... Athloni (Duron) i neke druge mašine sa 1GHz i slabijim procesorima ne podržavaju USB2.0 tako da nisu zanimljivi ako treba povlačiti Wav, APE ili FLAC fajlove sa externog HDD-a...

Za najjednostavniju izvedbu, ode se na www.xubuntu.org i odatle skine instalacioni fajl (iso datoteka koja se nareže pa instalira), naravno, opet spominjem, priča se vrti oko "dedicated" mašine za reprodukciju muzike sa hard diska, USB flash memorije i sl. preko računara i ka USB, pa na SPDIF itd...

Ako se recimo zatekne neka KDE (kubuntu) ili Gnome (Ubuntu) distribucija pa je ili instalirana ili se poseduje instalacioni disk, može se izvesti i jednostavni konverzioni proces gde se na bazu dodaje opcija koja će omogućiti izbor kod bootovanja izbor desktop okruženja. Za ovu operaciju, treba pristup internete a komanda je sledeća:

sudo aptitude update && sudo aptitude install xubuntu-desktop

Ovo se može odraditi i sa copy paste u terminalu. Reč je o 95.1MB svežih podataka za koje treba sve od 10 minuta pa do satićak vremena, zavisno od brzine koju imate ka netu.

Ako se želi baš napraviti totalna šteta i oguliti ubuntu do kostiju, a poseduje se dobra brzina prema internetu ili se ima dovoljno vremena za igranje, procedura instalacije je opisana na strani ovde: http://www.psychocats.net/ubuntu/minimal#barebones Za ovo je dovoljno skinuti nekih 9MB iso fajla i nakon narezivanja pokrenuti instalaciju i pratiti opisanu proceduru. Posle instalacije baznog sistema, pristupa se instalaciji željenih/odabranih aplikacija i to je otprilike to.

Za jače/novije mašine važi ista priča, manji sistem znači manje zauzeće resursa, manje opterećenje procesora, manje grejanja, manje buke ventilatora... U sledećem nastavku, pričamo o aplikacijama za reprodukciju muzike snimljene u nekom od lossless formata a sve iz Linuxa...

PS. upravo sam instalirao xfce, odstranio gnome i treba da se restartujem. ako se ubrzo ne pojavim, nešto sam zglajzo... :)

Update note: Xfce radi, superiška. Alsaplayer po defaultu instaliran, minimalistički a trenutačno čita FLAC,sledi provera ostalih formata, mada ću s zadovoljiti da radi samo sa free kodecima... Čita i CD ploče (Audio) i idemo dalje... dakle, ako imate slobodnu particiju ili neki komputerski krš a želite da DIYujete neki muzički komp, ovo je jedna od dobrih opcija... :diablo::):)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zarad mira u dusi i kući, a bogami i u ovoj temi, izlistao sam zasebno zauzeće memorije. Zanimljiv rezultat... Xfce okruzenje, root terminal, komande za zauzeće razdvojene..

root@stein-laptop:/home/stein# sudo du -sch

49M .

49M total

root@stein-laptop:/home/stein# sudo du -s

49608 .

root@stein-laptop:/home/stein# sudo du -c

16 ./.gnupg

12 ./.alsaplayer

228 ./.gstreamer-0.10

4 ./Music

4 ./.gnome2_private

28 ./.fontconfig

12 ./.update-manager-core

4 ./Documents

24 ./.xine

248 ./.thumbnails/normal

252 ./.thumbnails

12 ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/chrome

16 ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/bookmarkbackups

21900 ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/Cache

4 ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/extensions

46912 ./.mozilla/firefox/eswhct72.default

46920 ./.mozilla/firefox

4 ./.mozilla/extensions/{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}

8 ./.mozilla/extensions

46932 ./.mozilla

4 ./.cache/sessions

272 ./.cache/rhythmbox/covers

4 ./.cache/rhythmbox/jamendo

280 ./.cache/rhythmbox

4 ./.cache/audacious/thumbs

8 ./.cache/audacious

316 ./.cache

4 ./.update-notifier

8 ./.gconfd

8 ./.nautilus/metafiles

12 ./.nautilus

4 ./.scim/sys-tables

8 ./.scim

4 ./.themes

8 ./.gconf/apps/gnome-terminal/profiles/Default

12 ./.gconf/apps/gnome-terminal/profiles

16 ./.gconf/apps/gnome-terminal

8 ./.gconf/apps/gnome-volume-control/ui

12 ./.gconf/apps/gnome-volume-control

8 ./.gconf/apps/metacity/general

12 ./.gconf/apps/metacity

8 ./.gconf/apps/nautilus/preferences

12 ./.gconf/apps/nautilus

8 ./.gconf/apps/gnome-app-install/state

16 ./.gconf/apps/gnome-app-install

8 ./.gconf/apps/nm-applet

8 ./.gconf/apps/evolution/calendar/notify

16 ./.gconf/apps/evolution/calendar

20 ./.gconf/apps/evolution

8 ./.gconf/apps/gnome-screensaver

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/artdisplay

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/iradio

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/ipod

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/audioscrobbler

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/magnatune

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/daap

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/audiocd

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/cd-recorder

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/visualizer

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/mmkeys

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/jamendo

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/generic-player

100 ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/state/podcast

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/state/iradio

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/state/library

32 ./.gconf/apps/rhythmbox/state

8 ./.gconf/apps/rhythmbox/ui

148 ./.gconf/apps/rhythmbox

8 ./.gconf/apps/update-manager

8 ./.gconf/apps/procman/disktreenew

8 ./.gconf/apps/procman/proctree

24 ./.gconf/apps/procman

8 ./.gconf/apps/totem

8 ./.gconf/apps/panel/objects/menu_bar_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/objects/yelp_launcher_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/objects/clock_separator_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/objects/browser_launcher_screen0

36 ./.gconf/apps/panel/objects

8 ./.gconf/apps/panel/applets/clock_screen0/prefs

16 ./.gconf/apps/panel/applets/clock_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/fast_user_switch_screen0/prefs

16 ./.gconf/apps/panel/applets/fast_user_switch_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/indicator_applet_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/window_list_screen0/prefs

16 ./.gconf/apps/panel/applets/window_list_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/show_desktop_button_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/trashapplet_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/workspace_switcher_screen0/prefs

16 ./.gconf/apps/panel/applets/workspace_switcher_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/notification_area_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/applets/mixer_screen0

108 ./.gconf/apps/panel/applets

8 ./.gconf/apps/panel/general

8 ./.gconf/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/background

16 ./.gconf/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0

8 ./.gconf/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/background

16 ./.gconf/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0

36 ./.gconf/apps/panel/toplevels

192 ./.gconf/apps/panel

488 ./.gconf/apps

8 ./.gconf/desktop/gnome/accessibility/keyboard

12 ./.gconf/desktop/gnome/accessibility

8 ./.gconf/desktop/gnome/interface

8 ./.gconf/desktop/gnome/sound

8 ./.gconf/desktop/gnome/background

8 ./.gconf/desktop/gnome/font_rendering

8 ./.gconf/desktop/gnome/applications/window_manager

12 ./.gconf/desktop/gnome/applications

8 ./.gconf/desktop/gnome/peripherals/mouse

12 ./.gconf/desktop/gnome/peripherals

72 ./.gconf/desktop/gnome

76 ./.gconf/desktop

8 ./.gconf/system/networking/connections/1/802-11-wireless-security

8 ./.gconf/system/networking/connections/1/802-11-wireless

8 ./.gconf/system/networking/connections/1/connection

28 ./.gconf/system/networking/connections/1

32 ./.gconf/system/networking/connections

36 ./.gconf/system/networking

40 ./.gconf/system

608 ./.gconf

4 ./.icons

4 ./Desktop

4 ./Templates

4 ./Videos

4 ./.gnome2/nautilus-scripts

12 ./.gnome2/gnome-power-manager

20 ./.gnome2/accels

4 ./.gnome2/panel2.d/default/launchers

8 ./.gnome2/panel2.d/default

12 ./.gnome2/panel2.d

16 ./.gnome2/keyrings

72 ./.gnome2

4 ./.xinput.d

4 ./.config/gnome-session/saved-session

8 ./.config/gnome-session

8 ./.config/xfmedia

8 ./.config/gtk-2.0

12 ./.config/menus

4 ./.config/Thunar

4 ./.config/audacious/playlists

48 ./.config/audacious

8 ./.config/xfce4/desktop

40 ./.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml

44 ./.config/xfce4/xfconf

4 ./.config/xfce4/xfwm4

48 ./.config/xfce4/panel

112 ./.config/xfce4

28 ./.config/autostart

8 ./.config/totem

252 ./.config

44 ./.pulse

4 ./.gvfs

8 ./.dbus/session-bus

12 ./.dbus

4 ./Public

104 ./Pictures

4 ./.local/share/desktop-directories

8 ./.local/share/applications

520 ./.local/share/rhythmbox

4 ./.local/share/audacious/Plugins

4 ./.local/share/audacious/Skins

12 ./.local/share/audacious

4 ./.local/share/totem

552 ./.local/share

556 ./.local

49608 .

49608 total

root@stein-laptop:/home/stein# sudo du -h

16K ./.gnupg

12K ./.alsaplayer

228K ./.gstreamer-0.10

4.0K ./Music

4.0K ./.gnome2_private

28K ./.fontconfig

12K ./.update-manager-core

4.0K ./Documents

24K ./.xine

248K ./.thumbnails/normal

252K ./.thumbnails

12K ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/chrome

16K ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/bookmarkbackups

22M ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/Cache

4.0K ./.mozilla/firefox/eswhct72.default/extensions

46M ./.mozilla/firefox/eswhct72.default

46M ./.mozilla/firefox

4.0K ./.mozilla/extensions/{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}

8.0K ./.mozilla/extensions

46M ./.mozilla

4.0K ./.cache/sessions

272K ./.cache/rhythmbox/covers

4.0K ./.cache/rhythmbox/jamendo

280K ./.cache/rhythmbox

4.0K ./.cache/audacious/thumbs

8.0K ./.cache/audacious

316K ./.cache

4.0K ./.update-notifier

8.0K ./.gconfd

8.0K ./.nautilus/metafiles

12K ./.nautilus

4.0K ./.scim/sys-tables

8.0K ./.scim

4.0K ./.themes

8.0K ./.gconf/apps/gnome-terminal/profiles/Default

12K ./.gconf/apps/gnome-terminal/profiles

16K ./.gconf/apps/gnome-terminal

8.0K ./.gconf/apps/gnome-volume-control/ui

12K ./.gconf/apps/gnome-volume-control

8.0K ./.gconf/apps/metacity/general

12K ./.gconf/apps/metacity

8.0K ./.gconf/apps/nautilus/preferences

12K ./.gconf/apps/nautilus

8.0K ./.gconf/apps/gnome-app-install/state

16K ./.gconf/apps/gnome-app-install

8.0K ./.gconf/apps/nm-applet

8.0K ./.gconf/apps/evolution/calendar/notify

16K ./.gconf/apps/evolution/calendar

20K ./.gconf/apps/evolution

8.0K ./.gconf/apps/gnome-screensaver

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/artdisplay

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/iradio

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/ipod

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/audioscrobbler

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/magnatune

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/daap

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/audiocd

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/cd-recorder

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/visualizer

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/mmkeys

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/jamendo

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins/generic-player

100K ./.gconf/apps/rhythmbox/plugins

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/state/podcast

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/state/iradio

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/state/library

32K ./.gconf/apps/rhythmbox/state

8.0K ./.gconf/apps/rhythmbox/ui

148K ./.gconf/apps/rhythmbox

8.0K ./.gconf/apps/update-manager

8.0K ./.gconf/apps/procman/disktreenew

8.0K ./.gconf/apps/procman/proctree

24K ./.gconf/apps/procman

8.0K ./.gconf/apps/totem

8.0K ./.gconf/apps/panel/objects/menu_bar_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/objects/yelp_launcher_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/objects/clock_separator_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/objects/browser_launcher_screen0

36K ./.gconf/apps/panel/objects

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/clock_screen0/prefs

16K ./.gconf/apps/panel/applets/clock_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/fast_user_switch_screen0/prefs

16K ./.gconf/apps/panel/applets/fast_user_switch_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/indicator_applet_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/window_list_screen0/prefs

16K ./.gconf/apps/panel/applets/window_list_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/show_desktop_button_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/trashapplet_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/workspace_switcher_screen0/prefs

16K ./.gconf/apps/panel/applets/workspace_switcher_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/notification_area_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/applets/mixer_screen0

108K ./.gconf/apps/panel/applets

8.0K ./.gconf/apps/panel/general

8.0K ./.gconf/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/background

16K ./.gconf/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0

8.0K ./.gconf/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/background

16K ./.gconf/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0

36K ./.gconf/apps/panel/toplevels

192K ./.gconf/apps/panel

488K ./.gconf/apps

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/accessibility/keyboard

12K ./.gconf/desktop/gnome/accessibility

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/interface

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/sound

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/background

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/font_rendering

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/applications/window_manager

12K ./.gconf/desktop/gnome/applications

8.0K ./.gconf/desktop/gnome/peripherals/mouse

12K ./.gconf/desktop/gnome/peripherals

72K ./.gconf/desktop/gnome

76K ./.gconf/desktop

8.0K ./.gconf/system/networking/connections/1/802-11-wireless-security

8.0K ./.gconf/system/networking/connections/1/802-11-wireless

8.0K ./.gconf/system/networking/connections/1/connection

28K ./.gconf/system/networking/connections/1

32K ./.gconf/system/networking/connections

36K ./.gconf/system/networking

40K ./.gconf/system

608K ./.gconf

4.0K ./.icons

4.0K ./Desktop

4.0K ./Templates

4.0K ./Videos

4.0K ./.gnome2/nautilus-scripts

12K ./.gnome2/gnome-power-manager

20K ./.gnome2/accels

4.0K ./.gnome2/panel2.d/default/launchers

8.0K ./.gnome2/panel2.d/default

12K ./.gnome2/panel2.d

16K ./.gnome2/keyrings

72K ./.gnome2

4.0K ./.xinput.d

4.0K ./.config/gnome-session/saved-session

8.0K ./.config/gnome-session

8.0K ./.config/xfmedia

8.0K ./.config/gtk-2.0

12K ./.config/menus

4.0K ./.config/Thunar

4.0K ./.config/audacious/playlists

48K ./.config/audacious

8.0K ./.config/xfce4/desktop

40K ./.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml

44K ./.config/xfce4/xfconf

4.0K ./.config/xfce4/xfwm4

48K ./.config/xfce4/panel

112K ./.config/xfce4

28K ./.config/autostart

8.0K ./.config/totem

252K ./.config

44K ./.pulse

4.0K ./.gvfs

8.0K ./.dbus/session-bus

12K ./.dbus

4.0K ./Public

104K ./Pictures

4.0K ./.local/share/desktop-directories

8.0K ./.local/share/applications

520K ./.local/share/rhythmbox

4.0K ./.local/share/audacious/Plugins

4.0K ./.local/share/audacious/Skins

12K ./.local/share/audacious

4.0K ./.local/share/totem

552K ./.local/share

556K ./.local

49M .

root@stein-laptop:/home/stein#

Molim da se konstatuje zauzeće od 49Mega, od toga, pazi sad... (zadebljano u listi) oko 46M samo mozilla!!!

Daklem, sledeća faza u smanjivanju footprinta je iznalazenje neke skromnije i manje gladne verzije browsera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zarad mira u duši i kući, a bogami i u ovoj temi, izlistao sam zasebno zauzeće memorije. Zanimljiv rezultat... Xfce okruženje, root terminal, komande za zauzeće razdvojene..

Molim da se konstatuje zauzeće od 49Mega, od toga, pazi sad... (zadebljano u listi) oko 46M samo mozilla!!!

Daklem, sledeća faza u smanjivanju footprinta je iznalaženje neke skromnije i manje gladne verzije browsera...

Imas DILO browser koji je jako skromnih zahteva... jes da ni ne pruza mnogo, ali radi ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...