Jump to content

Da li ovo moze?


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 7 months later...

Mislim da sam potrefio temu, imam zvučnike od 100W 6 oma veliki za pojačalo, pa sad me zanima kakvi su savjeti i preporuke jer hoću ih spojiti na liniju koja ima izlaze 8 - 16 oma 100W?????

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pisalo i na tarabi

 

zvucnike si pokrio , sad preseli liniju sa tarabe i daj ovamo

 

kineski , japanski , svapski , tajvanski , srpski , hrvatski , slovenacki , americki ........... ciji Wati ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Makso, kakvu god bojiu nanio na me,branu zvučnika ona će promjeniti težinu i vjerojatno krutost, pa će se zbog toga promjeniti karakteristike zvučnika.Kada bi znao točnu impedanciju zvučnika i točne karakteristike pojačala netko bit ti mogao točnije odgovoriti što m isli o spajanju tih zvučnika na to pojačalo. Ovako ti je najbolje to spojiti, namjestiti na malu glasnoću i probati sam. Kad se ososkoliš dodaš MALO glasnoće, pa ako ne puca, ne prdi i sl. dodaš još malo i tako redom. Zenovo pitanje o vrsti watta se čitaj kao komentar o nerelevantnosti objavljenih podataka na svim uređajima sa Arizone ili sličnih shopova.Ako netko zna više o konkretnim uređajima neka odgovori konkretnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj Onkyo moze slobodno da farba , ako ce i olovnim minijumom ....... :rofl:

 

ja napisah "ovlaš" sa razlogom

 

 

Ma znam, nego da malo uputim čovjeka. 

Makso, znaš ti i sam da ti zvučnici nisu baš nešto poznati ljudima ovdje jer su tu okupljeni ljudi koji na kvalitetu gledaju ponešto drugačije od prosječnog kupca, pa se uglavnom i ne osvrću na plastične kutije za zvučnikom unutra i zato ti se osim Zena i mene vjerojatno neće javiti puno ljudi sa mišljenjem.

Zapravo, čudim se da je i ZM primjetio Onkyo. On ti ne pridaje važnosti nićemu što je mlađe od 30 godina i manje od 12 incha.

 

Ne se smijati! Ja o zvučnicima pričam! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutije su drvene, a i svako ima svoj ukus, i mene ne zanimaju neki stari zvučnici ali eto ovi su mi džabe došli i stvarnu su extra zvučnici, i znači mogli bi se farbati.?

Stavio bi ja druge ali imam samo jednu kutiju, još da se može kupt posebno jedna kutija Omnitronic DH-80 passive, bilo bi dobro al niko ne prodaje jednu a par košta oko 400KM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ćeš farbati vodi samo računa da sloj boje bude što tanji. Ne kažem da su ti kutije loše, nego da nisu u fokusu ljudima ovdje jer svi ovdje imamo neke svoje fant ideje što je najvjerniji mogući zvuk, pa smo pomalo zastranili sa time u usporedbi sa većinom ljudi oko nas. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, probaću pa ako ne bude valjalo lako je lak skinuti.

 

 

Čekaj, čekaj...pa ti misliš farbati kutije, a ne zvučničke jedinice u njima?Ako je tako - samo raspali! Daj si oduška! Boja na kutijama zasigurno neće ništa promjeniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakve kutije, već sam gore naveo da hoću kalotu na zvučniku (drajveru) da ofarbam.

 

Rekao si i da se lak lako skine, pa sam pomisl....ma farbaj bez brige. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...