Jump to content

Hladnjaci


bane

Preporučeni Komentari

Potrebna mi je pomoc oko izbora hladnjaka za F5(cascode cviller).Da li bi Fischer SK56 (200mm) bio dovoljan po kanalu, ili da idem na SK157(150mm) ?!Znam da ovaj drugi bolje odradjuje posao, ali je i skuplji.Da li jos neko sem ITC-a, moze da nabavi Fischer hladnjake ?Ako imate neki drugi predlog, bolji, jeftiniji, samo pucajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

...pomoc oko izbora hladnjaka za F5(cascode cviller)...

Koliki napon napajanja planiras i koliko pari izlaznih po kanalu odn. koliku mirnu struju ?Ako je standardna varijanta u pitanju (60W termicke disipacije po kanalu) crno eloksirani SK56/200mm ce obezbediti da na hladnjaku imas do 20 stepeni vecu temperaturu na hladnjaku u odnosu na ambijent, dakle OK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To vec izlazi na oko 75W po kanalu odn. oko 25 stepeni iznad ambijenta. To je i dalje podnosljivo, ali montazi MOSFETa treba posvetiti punu paznju - pozicioniranje (donja trecina visine, sa bar 5-6 cm razmaka izmedju MOSFETova) i sto bolja termicka sprega. Leti ce da bude bash vruce, ali ako sve dobro uradis, nema sekiracije....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To vec izlazi na oko 75W po kanalu odn. oko 25 stepeni iznad ambijenta. To je i dalje podnosljivo, ali montazi MOSFETa treba posvetiti punu paznju - pozicioniranje (donja trecina visine, sa bar 5-6 cm razmaka izmedju MOSFETova) i sto bolja termicka sprega. Leti ce da bude bash vruce, ali ako sve dobro uradis, nema sekiracije....

Hvala. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 year later...

Pozdrav!Imam pitanje, dali bi mogao  hladnjak  - fisher sk159  -d 400mm v 200mm š85 mm  da rashladi  f5 turbo v3 jedan kanal?

post-201-0-50283100-1375529759_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...