Jump to content

XP to W7


ninja

Preporučeni Komentari

Upravo kupio novi Win7, upgrade vatijanta da zamjenim XP na muzickom kompu. Uz to uzeh i jedan nov SSD disk za njega. Uradih cistu instalaciju na njega i kada pokusavam registrovati Win7, javlja mi gesku da je to upgrade licensa.Da li postoji neka mogucnost da se to sredi bez toga da ponovo instalira XP pa onda W7? U upustvu pise da pri upgradu sa XP moram da skinem sve sto je vazno posto ide sve od pocetka i nije upgrade nego komloetno novo. Onaj stari disk jos imam i nije nista diran.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Huh, microsoft ima neke poprilično komplikovane procedure oko licenciranja, sećam se u staroj firmi kada smo radili downgrade viste bussines na XP na nekoliko laptopova, što je uključivalo nekoliko telefonskih poziva Microsoft kancelariji, skeniranje nalepnice windowsa i slanje mailom i slične nebuloze.

Isto tako, ovaj Win7 upgrade je predviđen da se instalacija pokrene iz postojećeg WinXP-a, iako će zapravo i napraviti neki polu-clean install, pošto pravi upgrade sa XP-a nije predviđen u 7-ici (doduše moguće je odraditi xp-vista-7 apgrejd u tri koraka, mada je poprilično besmisleno).

Evo ovo sam našao, nekoliko rešenja :

http://www.sevenforums.com/tutorials/31402-clean-install-upgrade-windows-7-version.html

Nisam probao, pošto još nisam imao takav slučaj tako da ne garantujem da će da radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Windows 7 loader.Skini programčić i pokreni ga. Aktiviranje je nikad jednostavnije.

Sto kad sam ga regularno kupio?Mentok, hvala na linku. Opcija 4 je to sto kod mene radi, znaci instaliram clean W7 i odmah update bez aktiviranja i tek onda aktiviranje. Sada radi i pici :-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...