Jump to content

Foobar и *.CUE фајлови


Дане

Preporučeni Komentari

Не знам како да решим ово. Рецимо да имам фолдер са албумима. Неки од тих албума су .image CD-a + .CUE. А неки фолдери су са посебним песмама.Сада, ако хоћу да превучем цео тај фолдер у плејлисту, као резултат добијем убачене посебне песме и целе албуме у једном фајлу (image CD-a). Што не одговара јер хоћу да имам сваку песму посебно у плејлисти а не једну "песму" од ~60минута.Како да ово решим?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imas besplatnu alatku za razdvajanje pesama (i jos mnogo drugih operacija): CUETools

Isto to moze i u samom foobar-u: naslov albuma >> desno dugme misha >> Convert.

Ovde se nece automatski kreirati novi .CUE fajl ali postoji plugin za foobar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ОК, тако сам и радио до сада, али ме чуди то што знам да неки имају у својој колекцији само имиџ фајлове и CUE фајлове и користе Фубар. А то раздвајање песама ме смара полако а и опет је можда боље не раздвајати имиџ фајл, уколико ће некад то да се нареже поново на ЦД.Не знам да ли има неко друго решење.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem ja tebete.Jedino ako drzis .iso ili neki drugi oblik 'snimka' (kopiju CD-a).Kopirani CD mora biti u WAV formatu (plus .CUE fajl) a potpuno je svejedno da li su razdvojeni fajlovi (numere) ili nisu - da ponovonaprzis - napravis CD. Ne mozes kreirati CD od FLAC/APE ili drugog komprimovanog formata, odvojene numere ili ne odvojene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не знам како да решим ово. Рецимо да имам фолдер са албумима. Неки од тих албума су .image CD-a + .CUE. А неки фолдери су са посебним песмама.

Сада, ако хоћу да превучем цео тај фолдер у плејлисту, као резултат добијем убачене посебне песме и целе албуме у једном фајлу (image CD-a). Што не одговара јер хоћу да имам сваку песму посебно у плејлисти а не једну "песму" од ~60минута.

Како да ово решим?

Prvo u foobaru idi na File > Open > CUE (samo njega otvori)

Zatim desnim klikom miša na plej listu > Convert

i otvoriće ti se Converter Setup

Potom odaberi izlazni format u padajućem meniju, kao i destinaciju direktorijuma gde

ćeš sačuvati fajlove izdeljene po pesmama. Takođe malo niže označi „Convert each track to an individual file“

Pritisni O.K. i to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čovek neće da konvertuje ništa. Hoće da prevuče folder u foobar, i da se tu normalno otvore pesme, a ne jedna bez tagova od sat vremena.I ja imam isti problem i nisam ga još uvek rešio. Pomirio sam se sa tim da prevlačim ručno cue za svaki album posebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad i Koja a ja i dalje ne razumem 'problem'Ako nemas .CUE listu kreiranu vec samo veliki fajl sa xx pesama u njemu, onda si u problemu ali ne znam kako si i dosaodo takvog fajla - obrisi ga ili se pomiri s tim da ces slusati muziku bez mogucnosti da ista biras, preskaces numere itd.Ako imas .CUE fajl, onda lepo uradis kako je First napisao. Moze i lakse kada je foobar podrazumevani plejer. Treba jospar stvari podesiti u Preferences >> Shell Integration (vidi slicicu u prilogu). U bilo kom folderu sa muzikom klikni (ili dvoklik)na .CUE fajl i tvoj album ce biti uredno na plej listi u foobar-u.post-9-0-83774400-1332609112_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čovek neće da konvertuje ništa. Hoće da prevuče folder u foobar, i da se tu normalno otvore pesme, a ne jedna bez tagova od sat vremena.I ja imam isti problem i nisam ga još uvek rešio. Pomirio sam se sa tim da prevlačim ručno cue za svaki album posebno.

Ako već hoćete da vučete ceo folder u plej listu i da vam se prikažu sve pesme,onda u folderu moraju biti izdeljene pesme na način kao što sam objasnio.Ako vam to ne odgovara, prevucite samo cue u plej listu i to je to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Која ме је добро разумео.

Ako već hoćete da vučete ceo folder u plej listu i da vam se prikažu sve pesme,onda u folderu moraju biti izdeljene pesme na način kao što sam objasnio.Ako vam to ne odgovara, prevucite samo cue u plej listu i to je to.

На срећу, ово не мора, тј не морају бити издељене песме. За ово је битна опција "Exclude File Types" са сличице коју је dj.nik поставио - треба обрисати *.CUE и то поље оставити празно, и тада ће се, када се превуче фолдер са албумима, видети и појединачне песме (по .CUE фајлу), а да се фајлови не раздељују.Но, сада остаје проблем, да када се превуче фолдер са имиџ и CUE фајлом, виде се и појединачне траке, што је добро, али се види и имиџ фајл целог ЦДа, што није пожељно (због рецимо слушања песама у suffle моду, а не албума). Кад би било могуће направити рестрикцију по величини фајла, нпр. да се фајлови већи од 150MB не додају у листу...Тиме би се имиџ фајл целог ЦДа (у .WAV, .APR, .FLAC, .WV, .AAC... небитно) сакрио а видели би се само подаци из .CUE фајла. Но, и овде би било изузетака који би морали ручно да се уносе.Још је боља варијанта ембедовања .CUE фајла у сам имиџ фајл, где се превлачењем тог једног имиџа у плејлисти виде одвојене песме.Захваљујем се свима на одговорима.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek sad sam shvatio da je cela muka u stvari to sto Dane i Koja zele da klikom misha prevuku ceo folder iz win explorera ufoobar, to jes' nece da se 'smaraju' dodatnim klikom da udju u folder (direktorijum) sa muzikom i nista vise.Dane,Nije dobar savet embedovanje .CUE fajla jer jednostavno to vise nije originalni zapis. Nisam probao a i nesto sumnjam da iztakvog fajla mozes da kreiras CD. I nema razloga za kreiranje jedinstvenog, velikog fajla. Ako zelim da napravim kompilacijupesama po svom izboru, sigurno mi veliki fajl nije od pomoci. Ono sto nazivas 'imidz diska' - moze biti samo u nekom od 'imidz'formata: ISO, BIN, MDS, MDX ... NRG itd. Doduse, softverski emulatori CD/BD drajvova prihvataju sve 'imidz' slike pa i FLAC.Slobodno podeli CD na pesme/kompozicije a sa danasnjim kapacitetom i cenom HDD prostora - moze da ostane sve u WAVformatu. U ovakvoj postavci neces imati problema da prevuces folder/direktorijum u plejer. I mnogo jednostavnije od tweakova. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek sad sam shvatio da je cela muka u stvari to sto Dane i Koja zele da klikom misha prevuku ceo folder iz win explorera ufoobar, to jes' nece da se 'smaraju' dodatnim klikom da udju u folder (direktorijum) sa muzikom i nista vise.

Тачно је да нећу да се смарам ;) но, далеко од тога да је само 1 додатни клик. У ствари јесте пар додатних кликова али по сваком албуму, па ако имамо у директоријуму ROCK, 100 извођача са по 5 албума.....немогућа мисија. Или сада ја нисам разумео... Много једноставније је: направиш нову, празну листу и у њу превучеш директоријум ROCK.Могуће да је узрок неразумевања то што ја не користим MediaLibrary.Не знам шта ти значи то "dodatnim klikom da udju u folder (direktorijum) sa muzikom i nista vise."...

I mnogo jednostavnije od tweakova. :drinks:

Да, слажем се да је практичније имати посебан фајл за сваку песму са албума.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko (dobrih) soft plejera ne koristi .CUE fajl uopste - neophodan je samo kod przenja CD-a. Jos jedan razlog

da budem antiprotivan jedinstvenom fajlu (i pomenuo sam slucaj): ako greskom obrises .CUE fajl neces moci skoro

nista da radis sa tih 300-600MB zapisa. Kod pojedinacnih fajlova situacija je daleko laksa: nikakav problem da u

tekst editoru sastavis novi .CUE fajl. A ako te kojim slucajem mrzi, napisao je covek malu java aplikaciju koja ce ti

za ceo HDD ocas posla to napraviti: Recursive Cue creator

Edit:

Oprez!

Nemoj se s njim igrati / testirati sa ovim tvojim 'imidz' zapisima - pregazice postojece .CUE fajlove bez pitanja!!

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko (dobrih) soft plejera ne koristi .CUE fajl uopste - neophodan je samo kod przenja CD-a. Jos jedan razlogda budem antiprotivan jedinstvenom fajlu (i pomenuo sam slucaj): ako greskom obrises .CUE fajl neces moci skoronista da radis sa tih 300-600MB zapisa. Kod pojedinacnih fajlova situacija je daleko laksa: nikakav problem da utekst editoru sastavis novi .CUE fajl. A ako te kojim slucajem mrzi, napisao je covek malu java aplikaciju koja ce tiza ceo HDD ocas posla to napraviti: Recursive Cue creator :drinks:

А чему CUE фајл код посебних, одвојених песама?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А чему CUE фајл код посебних, одвојених песама?!

Odgovor u prvoj recenici: za ponovo kreiranje (przenje) CD-a( kazem przenje jer nista ne 'rezemo' vec 'przimo' laserom)Tako miksujes i sopstveni sadrzaj nekog CD-a, 'kompilaciju'
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

резао сам безброј дискова без икаквог CUE фајла - никад проблем. Јеси ти сигуран?када конвертујем имиџ ЦДа и CUE фајлове у посебне аудио фајлове - CUE (и оригинални аудио имиџ) обавезно обришем, јер не видим потребу. ако можеш да појасниш.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

резао сам безброј дискова без икаквог CUE фајла - никад проблем.када конвертујем имиџ ЦДа и CUE фајлове у посебне фајлове - CUE обавезно обришем, јер не видим потребу. ако можеш да појасниш.

Nisam tvrdio da je nemoguce :) Ali ne jednom sam dobio kopiju CD-a na kojoj je redosled pesama izmesan.A .CUE fajl obicno sadrzi zanr, godinu izdavanja albuma, nekada tip softvera kojim je CD ripovan itd. Nema potrebe za brisanjem, mali je.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

написао си горе да је неопходан, па ме то навело на овамо.јел можеш да опишеш твоју процедуру резања диска од појединачних фајлова али уз помоћ CUE фајла, баш ме занима.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Контам. То је CUE фајл у функцији фајла плејлисте (као .PLS фајл) са тачним редоследом песама. ОК, то сам питао јер сам у једном тренутку посумњао на исправност мог начина резања/риповања. Но добро је.Мени је најважније да ми песме имају редне бројеве на почетку имена фајла, што при риповању увек изаберем, па их, такве, обухватим и пребацим у неки бурнер. И ту је крај.ОК, да се вратимо на тему, видећу да наставим са конвертовањем у посебне фајлове. До тада, да покушам да сконтам како неки људи користе Фубар са имиџ и CUE фајловима и то без проблема типа да се у плејлисти нађе цео албум у једном фајлу од 60 минута, чисто радозналости ради... ;)EDIT:Дакле, фора је да се искључе *.APE, *.FLAC итд фајлови од додавања у листу а да се омогући додавање .CUE фајлова. :hot:post-834-0-27611900-1332637698_thumb.jpgЗначи, решење је одлично али само за оне који имају само имиџ + CUE фајлове у својој колекцији музике. За оне који имају и посебне фајлове заједно са имиџ и CUE фајловима, ово решење не ваља.

Izmenjeno od Дане
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam problematiku jednostavno rešio (napomena: PC mi nije osnovni izvor za slušanje, samo informativni!) u Total Commanderu ili Exploreru desnim kliknem na folder gde su pojedinačni fajlovi i odaberem "play in Foobar" ili uđem u folder i kliknem na *.cue fajl i odaberem isto. Naravno, ovako se ne mogu praviti mešane playliste... U praksi, snimim sebi album na CD ploču pa slušam na CD plejeru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...