Jump to content

Daljinski upravljac za vintage pojacalo


Bull & Terrier

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pozdrav svima,Jel moguce napraviti daljinski upravljac za starije pojacalo koje nema mogucnost daljinskog upravljanja ? Tri funkcije, on/off i volume up/down su dovoljne i koliko bi to kostalo :wink2:Hvala.

Jeste,samo oko cene je diskutabilno, da li zelis sam da ga pravis ili da ti to neko uradi?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da mi neko uradi, ja nemam pojma o elektronici. :wavecry:

ima ljudi ovde na forumu koji to mogu brzo i lako da urade.A ako ne zuris,mogu ti ja napraviti plocicu, a delove nabavi, pa cu ti zalemiti i ubaciti u taj "Vantage"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj leba ti, turi tu drugu sličicu nasmejanog pitija umesto avatara, uplašim se svaki put kad otvorim forum... :thank_you2:PS Da ne bude da ne volem pse (a volem bul terijere pride) evo moj krvoločni ker http://www.diyaudio.rs/topic/3871-off-iz-teme-o-kineskom-ak4396-dac-u/page__view__findpost__p__81022 :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj leba ti, turi tu drugu sličicu nasmejanog pitija umesto avatara, uplašim se svaki put kad otvorim forum... :thank_you2:PS Da ne bude da ne volem pse (a volem bul terijere pride) evo moj krvoločni ker http://www.diyaudio....dpost__p__81022 :sarcastic_hand:

Jaooo, skloni taj link da ne vidi ovaj moj. :angry27:
Drugari, lepo je ovo caskanje o psima i sve ... ali tema je DALJINSKI ZA VINTAGE POJACALO. Kako, sta i koliko ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od mene ne moze .... jerbo bih i ja morao da trazim :rofl:valjda ce ti se javi neko kome je to svezije u pamcenju ....

Ko ceka ...

prvo kažeš koje je pojačalo u pitanju. ono marka/model.

Iiii, komsija :wink2: Pojacalo tek treba da kupim pa me je zanimalo mogu li da trazim neko starije a kvalitetnije pa da posle dodam daljinski.Dakle, moze li daljinski na bilo koje pojacalo i koliko bi to kostalo ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko ceka ...Iiii, komsija :wink2: Pojacalo tek treba da kupim pa me je zanimalo mogu li da trazim neko starije a kvalitetnije pa da posle dodam daljinski.Dakle, moze li daljinski na bilo koje pojacalo i koliko bi to kostalo ?

Daljinski sigurno moze za on/off i volume za bilo koje pojacalo(vantage ili novije proizvodnje). Tu je jedini moguci problem kako ga "uglaviti", ako je tesno unutra. Ali i to je resivo. Inace,cena zavisi od nabavljenih delova, gde je najskuplji motorizovani pot... Sve ostalo je mozda oko 500 dinara. Dakle,pitanje je isplativosti jer taj pot kosta izmedju 10 i 30 eur(zavisno kako se nabavi).Evo att kako je to resio jedan gosp. iz Nisa. On za PIC koji kontrolise obrtanje motora trazi 10eur, dao je i semu i pcb na sajtu. Ovo sam ja pravio i to radi lepo...Mozda neko ima jos jednostavnije resenje?Zaboravih da kazem- nasao sam po netu razne izvedbe slicnog kola koje kostaju od 35 do 55 usd. ali tu treba dodati i troskove transporta.

Kontrola ALPS-TEKST.doc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...