Jump to content

JBL 476Be versus Radian 951PB/Truextent


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo sta kaze google translate:9th ConclusionThe drivers are compared here both without doubt world class.It is not even approach, a comparison with the titanium Plärrern all kinds.Not even with the BMS-acclaimed 2-way pressure chamber drivers. No Way!For us it is neither technically nor measured sound obvious to say which of thedrivers ofis better. Both sound sensational.As seen from the price and because of the JBL 476Be anyway for normal mortalscan not beis received, the decision is easy.RADIAN with TRUEXTENT BERYLLIUM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je verovati merenju , neko je tu nekog , i to veoma dobro , iskloniraogood to know ...... mada se nesto ne vidim kao kupca ni jednog ni drugog ...... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to ista skola :) nastala od ljudi iz Alteca koji su kasnije ili ranije otisli :) Sa druge strane sve te vuce korene iz WE.

ako je verovati merenju , neko je tu nekog , i to veoma dobro , iskloniraogood to know ...... mada se nesto ne vidim kao kupca ni jednog ni drugog ...... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gdin Jonas Renkus je radio u Altecu kada je napravio symbiotic dijafragmu. On je posle otisao, pa je napravljena firma Emilar. Sa druge strane korene iz iste kuce vuce i Renkus-Heinz kompanija. Kada je Emilar prsao finansijski , Radian je formiran i angazovani su neki ljudi iz Emilara. Za JBL je jasno , gde je bio i radio gdin Lansing. Altec je nastao kada je izdvojen deo iz WE za audio . Svi treba da zahvalimo dedama iz WE sto su bili tako vredni :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar ti do nedavno nije bio u semi i TAD ?

Sve je u semi :clapping:Opcije su: TAD 4001 ( citaj preskupooooo), polovni JBL 2450 sa novom Be Truextent dijafragmom,JBL 2441/2440/2446,JBL 2482,Radian 950PB .... i ko zna sta jos.Videcemo sta ce na kraju ispasti :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je u semi :clapping:Opcije su: TAD 4001 ( citaj preskupooooo), polovni JBL 2450 sa novom Be Truextent dijafragmom,JBL 2441/2440/2446,JBL 2482,Radian 950PB .... i ko zna sta jos.Videcemo sta ce na kraju ispasti :whistle2:

Tako treba, ako se moze...I sam sam za to- uradi jednom kvalitet, i kraj. Ili 20g isprobavati drajvere od 50e i na svakom od njih ti se nesto ne svidja, ili cekati da kinezi naprave TAD ili JBL Be...I dok si se okrenuo prodje zivot.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je u semi :clapping:

Opcije su: TAD 4001 ( citaj preskupooooo), polovni JBL 2450 sa novom Be Truextent dijafragmom,JBL 2441/2440/2446,JBL 2482,Radian 950PB .... i ko zna sta jos.

Videcemo sta ce na kraju ispasti :whistle2:

Nije lose za uporediti sa 'starom skolom" 2311+2308...

http://www.audioheri...ll=1#post283241

ali i :

http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/157538-some-observations-regarding-jbl2440-2441-diaphragms-including-radian-3.html#post2255737

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Gdin Jonas Renkus je radio u Altecu kada je napravio symbiotic dijafragmu. On je posle otisao, pa je napravljena firma Emilar. Sa druge strane korene iz iste kuce vuce i Renkus-Heinz kompanija. Kada je Emilar prsao finansijski , Radian je formiran i angazovani su neki ljudi iz Emilara. Za JBL je jasno , gde je bio i radio gdin Lansing. Altec je nastao kada je izdvojen deo iz WE za audio . Svi treba da zahvalimo dedama iz WE sto su bili tako vredni :)

tajna radiana nije (samo) u ljudima iz emilara nego u toolingu (masinama) koje su preuzeli iz emilarove originalne fabrike. zapravo - mozda gresim ali mislim da ne - radian fabrika je zapravo stara a modernizovana emilarova fabrika u kaliforniji.inace oprezno sa tom kombinacijom radian + truextent membrana, stizu informacije da nazalost blagodeti be membrane tu ne rade posao onako kako se ocekivalo posto izgleda je ekstenzija preko 10k pracena cujnom distorzijom. eno vam ga onaj poljak autolimar autofarbar sa hornama sa diyaudio, dobio je iznenadjujece (neprijatne) rezultate da je bolja opcija BMS 4591 od velikog radiana koji ostaje verovatno dobro resenje za spustanje na misaonu imenicu rezne frekvencije od 300hz ali ne i da se protera 6 oktava preko 1 drajvera. ipak nece da moze (jos uvek).... mora nesto i gore iznad njega.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

kad si vec u ovoj zoni cene, da li si razmisljao o beymi TPL-150?

Vidim da pratis Angela :wink2:Vidis da je lik sa Vitavoxa S2 i kojekakvih kompresionih drajvera presao na Beymu.Po njegovoj izjavi, Beyma je bolja od bilo kog kompresionog drajvera sto je probao.I sta sada? :whiteflag:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Angeloitacare :wink2:Nego, pročitah negde, ili me sećanje vara, da je odustao od horni u srednjetonskom opsegu. Mislim da ga je čak i Anubis pitao, u neverici, je li svestan šta priča :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja nesto kao komuniciram sa njim jer je on covek pristojan i predusretljiv ali stvarno ne znam sta da kazem a da ostanem civilizovan, mislim da to sto zvu kaze da sam ga pitao otprilike sazima sve sto sam hteo da mu kazem, negde stvarno mislim da nije normalan. ja inace mogu bez problema da zamislim da ljudi promene filozofiju slusanja muzike kompletno i da predju sa horni na ribone ili nesto jednako drasticno, jedino me u toj prici oko angela puno stvari uznemiruje, prvo siguran sam da on nema pojma sta radi, to bi bilo isto kao da ja sad nesto krenem da pravim, jednako bi se pekao u jarku punom kopriva, i to sto mu S2 nije valjao, i tu sam siguran da je ko zna sta napravio od svega toga, nije za izradu zvucnika sa hornama najvaznije da imas dobru stolarsku radionicu i stuces 150 kila medijapana u svaku hornu.dalje, ko zna sta i kakav muzicki materijal slusa taj covek, sasvim je moguce da njegov izvor niti muzika nemaju tu dinamicku potrebu na kojoj horne dolaze do izrazaja. i ja da slusam neku plink plonk muziku stalno ne bih se okrenuo za lavorima.mislim, on nema isti problem kao i ja da mora da resava problem kako da ozvuci 22m2 tako da zvuci kao da je 100m2 i meni je ustvari cela ta prica o svodjenju tih visestaznih pristupa na meru sobe, kao sto rekoh vec negde ovde imam sa cime da sastavim full 5-stazni sistem ali ne mogu to da radim ni zeni ni sebi, njoj jer je vec previse tolerantna na svinjac koji sam napravio a sebi jer ce mi trebati toliko godina zivota da to nateram da svira kako treba da ne znam da li cu toliku poziveti. i zato me zanimaju neka elegantnija resenja koja ce u maloj sobi zadrzati svu tu dinamicku i tonsku raskos a istovremeno nece biti silovanje.e taj beyma ribon je zanimljiv ali dok ga ne cujemo tesko je pricati. ima te 2 zanimljive polazne tacke, 102db osetljivost, moze da radi kao dipole sto u malim prostorima virtualno povecava sobu i spusta se dosta nisko. e sad, ja nesto tu ne bih silovao na tih 1.2k o cemu se pise i gde ga angelo sece, vec se oglasavao iz pozadine peter (tribute audio) koji to ima u nekoj OB konfiguraciji koji je rekao da ako je spustis tako nisko, izazivas rezonancije drajvera na obe strane, i blizu donje Fc ali i u gornjem spektru gde prestaje da radi relaksirano. ovo sto pokusavam da isceprkam od angela je sta je i koliko eksprementisao kao resenjem za low mid i mid-bass a vidim da izgleda da nije probao ono sto je ocigledno - audax pr170m0 koji moze da ide vise od fane studio 8m i do 1.8k je +- 0.5db ravan od nekih 150hz, dok se u horni ladno moze naterati do 110hz sa padom ne vecim od 3db.sto tehnicki znaci da se taj audah moze staviti u jednu jednostavnu tractrix midbass hornu, i dobiti verovatno super linearno resenje 110-1.7k, sa brutalnom efikasnoscu od nekih 102-103db, gde dolazi ta beyma sa istom efikasnoscu u malo vecem WG od ovog sa kojim se isporucuje (koji je brat bratu ruzan kao lopov.... :)..i onda ostaje da se resi pitanje prve dve oktave a sa ovakvim elegantnim resenjem gore koje ne zauzima puno prostora, mislim da nije besmisleno razmisljati o pravoj hypex front horni, spiralnoj, savijenoj ili kakvoj god - mozda se moze napraviti nesto sto stoji polozeno na podu za oba kanala. neko ko o ovome zna puno vise od svih nas zajedno je pravio spiralnu hypex hornu sa 2 desetke koja je linerna +-1 db od 25hz do 100hz.... verovatno bi se dalo raspakovati u drugi oblik (posto je poveliko i stoji uspravno)....sad, ne laje kera sela radi nego sebe radi, ne bi me ovo toliko kopkalo da u sobi nemam i fane 8m i audax pr170m0 i razne opcije za bas.... jedino mi ta beyma srecu kvari :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...