Jump to content

Kreiranje spice modela


ebe

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima. Trebala bi mi pomoc oko kreiranja spice modela za tanzistore. Pokusavam da simuliram hiragu u NI multisim-u. Modele za izlazne tranzistore sam nasao na ON-Semi sajtu. Za ostale nisam uspeo da ih pronadjem pa pokusavam da ih kreiram. Program trazi informacije kojih nema u data sheet-u. Tu sam zapeo.post-895-0-56048800-1330290626_thumb.pngpost-895-0-78754900-1330290644_thumb.pngpost-895-0-12468500-1330290669_thumb.pngpost-895-0-32843800-1330290708_thumb.pngKao primer kacim data sheet za 2SC1775A. U njemu nema informacija za switching characteristics, input capacitance... Sta upisati u ova polja?Evo ga i data sheet: 2SC1775A.pdfAko neko ima spice modele za 2SC1775, 2SA872, 2SA968 i 2SC2238 dobro su dosli, ali u svakom slucaju bih da naucim kako da napravim svoj model.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa uzmi neke druge tranzistore koje postoje u biblioteci?aslicne ili malo vece snageslicne foi istog pakovanja.i recimo da mozes da ih nadjes u prodavnici ako hoces da pravis?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam i uradio ali su ti modeli, cini mi se, idealni. Hteo sam da simuliram hiragu. Nacrtam ulazni stepen sa najblizim tranzistorima koje sam nasao, pustim simulaciju i dobijem savrsenu simetriju u kolu. Mozda ocekujem previse od simulacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i nije cij da dobije s savrsenu simetriju u kolu.To je i problem sa simulacijama gde su komplementarni tipovi u pitanju...Nego st opriblizniju realnoma mozes isprobati sa tranzistorima koje mozes pronacimislim stavredi ispitivanje sa tranz. koje sigurno ne mozes nabaviti....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hiraga je vec napravljena sa originalnim ulaznim tranzistorima za koje ne mogu da nadjem model. Pokusavam da izjednacim neke vrednosti u pozitivnoj i negativnoj grani pa sam hteo prvo u simulaciji da shvatim kakve posledice ima odredjena intervencija na kolu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...