Jump to content

Ribbon, popravka


Nemus

Preporučeni Komentari

Otvarao sam ih kada mi je klinac iskrivio kalote.Skinuo je metalnu zaštitu i malo se igrao :)Isto tako je izgužvao i kalote na srednjim, i njih sam otvarao i popravljao i još malo ojačao papirne membrane šellakom.Jedan niški bas je strugao (ništa novo ) pa sam i njega otvarao i centrirao...Neverovatno je kako sva deca čim vide zvučike odmah guraju prste u membrane.Na basevima je platnena kalota pa posle dečijih poseta radi usisivač.Sve bi to bilo drugačije da sam napravio mrežicu ali ovako su mi lepši.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Како, отпорник је после кондезатора? Моја табела каже 6 дБ.

Umesto tabela, bolje je da naučiš sam da računaš. :lol:1/R=1/R1+1/R2 to je za otpor visokotonca i otpora u paraleli, ali treba uzeti stvarnu prosečnu vrednost otpora visokotonca, a ne deklarisanu nominalnu impedancu.Približno je prosečna impedanca visokotonca oko 15-20% više od Re. Onda je prigušenje 20*log((R3+R)/R), gde je R3 redni otpor.-3 dB tačka kod filtera I reda na frekvenciji oko f=1.000.000/(2*Pi*Ruk*C), gde je ukupni otpor koji filter "vidi" Ruk=R3+R, i C je vrednost kondenzatora. Pošto se barata kondovima u micro Faradima, milion je na početku.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Naleteo sam na neke Quadral-ove ribone i kupio : http://Postavljena slika

Da li se neko sretao sa ovim zvučnicima ili ih sušao?

Negde sam čitao da bi ribonima trebala skretnica od bar 18 db/oct.

Da li bih mogao da koristim ovu tabelu za izradu skretnice za ribone: http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/samogradnja/tablica_skr.htm

Ne znam parametre zvučnika osim da su 8 oma i da sviraju do 40 khz, pa sam planirao da skretnica za njih reže na 5khz, jel to ok za ribone?

Srednji po fabričkim specifikacijama ide do 12 khz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...