Jump to content

What RIAA with Shiny (and NS10)


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 104
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

1 Shiny pch1 NS10 clone pchWhat RIAA (MM) to match with these two...?PSU U=24VDCCartridge 47K, 5mV...

Pa to smo vec pisali, preporuke su bile ako se ne varam Le Pacific RIAA (sa dva k170/BF862 po kanalu i pasivnom RIAA mrezom izmedju njih) i El Cheapo (sa OPA637 i RIAA mrezom u feedback petlji). Ili mozda 'oces neke tople ukrase za jelku ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zadevaj ReVox - pretpostavka je da svak ko dodje na ovaj forum zna otprilike sta znaci taj zbir cifara , a vidi se i naslov threada ;elem , evo copy paste texta od T. Loesch-a :***************************************************Hi there,>You had spoke about building this preamp. Do you have a schematic available >for it? If so can you please send it if possible.Here is what I have. All ASCII I'm afraid....l'Audiophile MC Pre-Pre=======================Folks, with just few resistors, one JFET, one output cap you can build a step-up device. 12 Volts regulated or accumulator buffered supply | | 2k2 | |---------0.47uF-----out------------> | | (drain) |---in---------(gate)JFET 100k | (source) | 100R | | | 47R | | | |-ground--------------------------------------------------The basic topology is that of the second step-up amplifier by "Maison de L'Audiophile" of Paris/France.The first 100R is the cartridge load, which must be adapted for the cartridge you use. Using a paralleled 1nF cap also makes the circuit immune against RF noise. The 47R resistor in the source is not necessary, if the JFET has an IDSS(on) of 2mAmps or less.As the signals are very sensitive, the voltage must be very clean, a 100 000 uF electrolytic cap for blocking power supply noise, computer grade favourably, is advisable. Suitable JFETS are 2SK170, 2SK240 (double JFET), 2SK97 (double JFET), sorry only these japanese types are suitable, the European BC264 and BF254 and so on do not work here (I tried !).All resistors must be big metall resistors, e.g. Beyschlag 1Watt, or tantalum resistors. No carbon resistors allowed here, tubes addicts.The output cap is preferably polystyrene or polypropylene or paper-in-oil, as you like it, as they are different in sonic balance.Pacific RIAA Pre - 24V Version============================== o-----------------------------------o------------+24V | | R2 R6 | | | D---o---C7---o D---o---C1--R3--o--------o------o---G OUT o---o---G | | | S---o oIN | S---o R4 | R5 | | o | | | | | | | | | | o--o--o o--o--o | | | | R1 | | | | | | | | | | | | C2 C3 C4 C5 C6 | | | | | | | | | | | | | | o---o-------o--------o--o--o--o-----o---o-------o--------o--- 0VR1 = 100k C1 = 0.47 microR2 = 2.4k C2 = 15 nano (ideal C2 + C+ +C4 = 99.3 nF)R3 = 27k C3 = 15 nano well my copy says 100nFR4 = 3k C4 = 68 nanoR5 = 100k C5 = 22 nano here its 30nF totalR6 = 2.4k C6 = 6.8 nanoC7 = 2.2 microWe build the Pre using both the Fet Pre Pre and the Pacific. PSU is 3 X PP3 NIMH Recharables. The Pre Pre get's it's PSU via a dropper resistor and a 2,200uF Decoupling Cap (Black Gate or similar) so that 12V are supplied to the Pre-Pre.Later Thorsten **********************a evo i seme - 'nako (jer znam da ce ovaj ASCII iz texta biti necitlljiv):

post-2-12567529938_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zadevaj ReVox - pretpostavka je da svak ko dodje na ovaj forum zna otprilike sta znaci taj zbir cifara , a vidi se i naslov threada ;elem , evo copy paste texta od T. Loesch-a :***************************************************...........Later Thorsten **********************a evo i seme - 'nako (jer znam da ce ovaj ASCII iz texta biti necitlljiv):

Ne zadjevam života mi tvog i mog :buehehe: Tek mi sad ništa nije jasno. :buehehe: Evo više se na ovu temu ne javljma da nebi kvarioobećavam :buehehe: Izmenjeno od Zen Mod
malo skracen nepotreban quote
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko ljudi je u posedu funkcionalnog ili ubrzo funkcionalnog seta/para Shiny-ja, pa da još pride ima i gramofon i MM zvučnicu a da nema RIAA korektor, pa da još i želi da sagradi ovako nešto. Sebe računam u tu malu i odabranu skupinu. Jedino da sada pokušam da nađem gospodina koji svima persira i da nekako iskamčim 4 komada SK170... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto je jos bitno iz thorstenovog texta - "step up device za mc" - evo slike kako ASCII izgleda :(mada znam da Steina ne interesuje MC )

Ništa protiv MC predpojačala nemam. Nemam ni za, jer nemam ni jednu MC zvučnicu, a mislim da mi je kolekcija ploča takva da i ne treba previše da se time opterećujem... Nekome ipak može biti od koristi :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zadevaj ReVox - pretpostavka je da svak ko dodje na ovaj forum zna otprilike sta znaci taj zbir cifara , a vidi se i naslov threada ;

Признајем да сам глуп и нисам сигуран да сам схватио наслов као прво.Ако је питање,онда на крају треба да је знак питања.Е сад је већ нешто друго јер имамо и шему  :buehehe:, а то је могло и одма да се каже!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće 2SK170 čim mi se semenkar vrne iz vrancuske, a verovali ili ne, kolega neće ni da primiriše da pogleda šemu nego sam morao da je šaljem na @mail... Šteta. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko ljudi je u posedu funkcionalnog ili ubrzo funkcionalnog seta/para Shiny-ja, pa da još pride ima i gramofon i MM zvučnicu a da nema RIAA korektor, pa da još i želi da sagradi ovako nešto. Sebe računam u tu malu i odabranu skupinu. Jedino da sada pokušam da nađem gospodina koji svima persira i da nekako iskamčim 4 komada SK170... :buehehe:

Ne moras da kamcis, poslacu ti ja 4 kom. k170gr sa Idss oko 5mA, sibni mi samo na PM adresu da je ne trazim u porukama (moram stalno da ih brisem, mali je limit :buehehe: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stvarno ti nekad mozak ne radipogledaj post gore

Vidim da si pisao o tome šta je Sipi rekao. Koliko sabiram 2 i 2, Sipi je preporučio ili Pacific ili RIAA sa BF862. Dakle, ILI. Pošto sam već u nekoj formi pretplate, onda mi je jeftinije naplatiti uslugu nego trošiti nezarađeno. Dakle, SK170 me ne košta ama baš ništa, a Sipiju sam već dužan za onaj mali preamp što mi je poslao za F5. Da se iskupim, sastavljam onaj prvi F5 na borkovoj pločici i ugradiću Sipijev preamp direktno u amp i sa tim ću posle moći da teram neke klasične kutijice, recimo TL sa Peerlesom i Vifom... ili šta slično... Ovde ću da pišem o RIAA za uparivanje na relaciji Grado-NS10... i sam si rekao da je dosta offtopika...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio sam još samo jednu stvar...Ima li ko kakva iskustva sa orange drop Sprague kondenzatorima? http://www.tubeampdoctor.com/english-store/TAD-Sprague-Orange-Drop-c-35_80/ nekada su ih stavljali u gitarska pojačala... Samo pitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kond kao kond - nista spektakularno ; mada to na slikama nisu oni stari , originalni , po kojima je "orange drop" naziv nastao

Pretpostavljam da su stari više ličili na tantalske polarisane... Dakle, neće niđe ništa da propadne ako to uturam... Pazi, možda baš zbog ovakijeh kondenzatora može Visaton da zvuči kao neki vrhunski zvučnik? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za MM ili MC High Output preporučam napraviti Pass Pearl. Nije to tako teško, gerber je na Internetu, rezultat je sjajan. Teško da može bolje od toga.

Kada gledam ove KISS sheme zaptam se jesam li ja poludio. Upravo sam jučer pustio u rad Xono pa sami prosudite. :buehehe:

Prvi dojmovi su best bass ever heard.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...