Jump to content

Zamena interkonkt kablova na gramofonu


Ras

Preporučeni Komentari

Ideja je da se kupi kabl i recimo Neutrik konektori i da se zameni (vreme mu je) standardni interkonekt na gramofonu (1210, ako je to uopšte bitno).Ne menja se ožičenje ruke.Postoji li nešto vredno od kablova npr. u Kanibalu, Mikro princu i sl. po šta bi vredelo otići?Rad sam da čujem i druge predloge, u smislu gotovih kablova (preskočite VdH, molim vas), a svakako postoji opcija i zamene originalnim Technicsovim kablovima.Kada se već upuštam u sve ovo, možda smatrate da treba da razmislim i o kompletnoj promeni ožičenja, uključujući i ožičenje ruke, ili čak neko predloži i alternativne vidove povezivanja (odvajanje mase gramofona od mase ruke i sl.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ne vredi kume, svi ti bulje u avatar... u najboljem slučaju ćeš dobiti savet da iskoristiš njen mikrofonski..Konkretan predlog...Cordial oznake 222, verzija CMK222 je jeftinija i nabavljiva u Beogradu, ako se ne varam nekih 55 pF po metru uz dva vruća voda što je odlično za ovu svrhu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vredi kume, svi ti bulje u avatar... u najboljem slučaju ćeš dobiti savet da iskoristiš njen mikrofonski..Konkretan predlog...Cordial oznake 222, verzija CMK222 je jeftinija i nabavljiva u Beogradu, ako se ne varam nekih 55 pF po metru uz dva vruća voda što je odlično za ovu svrhu..

Tražeći (po)nešto drugo, naleteh i na ovaj cable. Ima ga u Zemunu 1€/m. Osobine su (takođe, čini mi se) veoma dobre...http://www.canare.com/ProductItemDisplay.aspx?productItemID=59http://alcpro.com/shop/product_info.php?products_id=672
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se već upuštam u sve ovo, možda smatrate da treba da razmislim i o kompletnoj promeni ožičenja, uključujući i ožičenje ruke, ili čak neko predloži i alternativne vidove povezivanja (odvajanje mase gramofona od mase ruke i sl.)

Питај колегу Бујодрага како му ради 1210 после замене свих проводника.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Питај колегу Бујодрага како му ради 1210 после замене свих проводника.

šta ima da ga pitam, nedavno ga donosio do mene - radi isto kao i moj sa prastarim interkonektom :)hvala svima na dosadašnjem trudu, štuca mi forum opasno, ne stižem da odgovorim
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Oštećeni originalni interkonekt konačno je zamenjen, a Technics vraćen na vrh police.

Tehnički deo posla (švajsovanje) odradio je mlađani član drugog foruma poznat pod nikom Scorpio(DDMF)!, a ja sam sve svoje tehničko znanje upotrebio na kvalitetno odvrtanje i zavrtanje šrafova.

Upotrebljen je Mogami 2459 mikrofonski kabl (dužine 1.20m, koliko je otprilike i originalni) sa Neutrik konektorima, koji zbog svojih mehaničkih svojstava (debljina i izvesna krutost), ipak nije idealno rešenje kada se radi o pipavom poslu lemljenja na pločicu ispod ruke gramofona.

Iz Moskve vas pozdravlja, uz diskretnu klavirsku pratnju Jehudi Menjuhin, povremeno prekidan frenetičnim aplauzima kao pozajmljenim sa partijskog kongresa, koji presecaju snimak poput letnje grmljavine, a imaju brzinu starih filmskih snimaka puštenih na savremenoj (25 frejmova u sek) opremi.

Ovo Melodijino izdanje iz 1991. (snimci su iz '45.):

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...