Jump to content

Трафои и инверзија фазе код лампашких претпојачала.


InSides

Preporučeni Komentari

Пред да објасним шта сам хтео да питам, мали увод.

Већ неко време активно тражим финално решење на позицији претпојачала у моме систему. Детаљи система су раније образложени, па не би да се понављам. Нажалост, у Македонији ефективно не постоји никаква мануфактура уређаја, аудио дилери су веома лимитовани у вези понуде претпојачала, а second hand market је, у најмању руку, неефикасан. Такође, делови морају долазити од иностранства, тако да и ако коначно решим да радим нешто на теми претпојачала, морам бити сигуран како не би ефективно с**бао паре на нешто што не би било одговарајуће. Мој ниво познавања електронике је такав да сам не могу склопити финалан уређај, али зато постоји пријатељ који то може изванредно урадити. Дуго време већ гњавим Зена да ми помогне око шеме једног преампа која би била одговарајућа, али не могу гњавити човека до неповрат кад је заузет важнијим стварима, па рекох да тражим и алтернативе.

Кад сам се већ отарасио увода, идемо даље. Локални лик ради за себе верзију Саласовог [big DIYA] преампа са 6V6 цеви. Кад га заврши, могао бих га пробати, па да видим где сам онда. По причи, тај преамп ради инверзију апсолутне фазе. То људи наводно решавају тиме што промену позиције конектора звучничког кабла.

То и није неки проблем, али хтео бих да то избегнем, ако могу. Истовремено, треба ми балансирани излаз за F1 клон. То сам до сад решавао уз помоћ кутије која има пар Cinemag CMLI-15/15B трафоа. Шта ако додам трафое директно у онај преамп на излазу да добијем балансирани излаз?

Онда, по мојим рачуницама, добио бих балансирани излаз, с'тиме да + иде на - и - иде на + зато што је фаза обрнута. И ако је то до сада све у реду, да ли бих могао само повезати + и масу после трафоа на небалансирани излаз и тиме добио небалансирани излаз у тачној фази?

Ово се генерално односи на све преампе који инвертују фазу - додао сам увод само да не би евентуално било јасније.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

gde god obavio inverziju apsolutne faze ,cilj je postignutzasto mislis da je bilo koje drugo mesto pozeljnije od najjednostavnijeg , a to je - svakako - zvucnicki vod ?sem toga - 95% i najskupljih i najkapacitetnijih sistema ne prenose apsolutno nikakvu zvucnu razliku pri promeni apsolutne fazeto se proba na kraju , pa ako si dobro osetio promenu , onda mozes reci da je tvoj sistem - po tom parametru - na visokom nivoupotencirati to pitanje -per se - je cista besmislica .......... a evidentno je u modiedit :+ , - , i masa na izlazu su ono kako ih ti vezes i nazoves .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gde god obavio inverziju apsolutne faze ,cilj je postignutzasto mislis da je bilo koje drugo mesto pozeljnije od najjednostavnijeg , a to je - svakako - zvucnicki vod ?sem toga - 95% i najskupljih i najkapacitetnijih sistema ne prenose apsolutno nikakvu zvucnu razliku pri promeni apsolutne fazeto se proba na kraju , pa ako si dobro osetio promenu , onda mozes reci da je tvoj sistem - po tom parametru - na visokom nivoupotencirati to pitanje -per se - je cista besmislica .......... a evidentno je u modiedit :+ , - , i masa na izlazu su ono kako ih ti vezes i nazoves .

Надао сам се оваквом одговору, зато сам и питао овде. :) Како сам и раније рекао, фрустрација око недостатка могућности локално ме само гура да тражим и постављам питања која можда делују глупо.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...