Jump to content

upgrade cd-a da ili ne ?


AZZURO

Preporučeni Komentari

posjedujem cd denon dcd 724 sa (Burr Brown PCM 61P-L ) Zanima me da li se isplati tvikovanje procitao sam na forumima da se vecina modela moze poboljstai tj dobiti nesto u kvalitetu .Ono sto je pomenuto za ovaj model sledi :Denon DCD725Sat Frekvencija 16,9344 MHzPretvarac tipa Burr Brown PCM 61P-LUklonite gornji poklopac, tako odvrtanjem vijaka.Kristal XL301 se nalazi oko u sredini glavnog racunala odbora.Uklonite XL301, C302 i C303. (kondenzatori).Spojite LClock van na jastucic PCB lemni od XL301, najbliži CD transporta.Spojite LClock GND do slabljenja PCB lemni od C303, furthes daleko od CD-a prometa.Spojite LClock 12 V za skakac JV131, koji se nalazi izmedu mrežnog transformatora, a najveci kondenzator na PCB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

To je dobar upgrade, ali ako nisi 100% siguran da to znaš napraviti najbolje je da ništa ne diraš.

nemam namjeru da se sam upustam naravno dao bih drugu koji je elektronicar,samo me zanima ima li neko iskustva sa ovakvim stvarima sta se konkretno moze dobiti u kvaliteti?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve što donosi manji jitter. Bolja rezolucija, bolja transparencija, bolja stereo prezentacija itd. Uvijek se dobije bolje, a koliko bolje to ovisi o konfiguraciji uređaja i trenutnoj izvedbi.Kod Denona je obavezno i zamjeniti opampove kvalitetnijima. Ono što oni stavljaju je uglavnom teško smeće (obično NJM2608 ili nešto još gore)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav Fule! Daj mi reci jesu li upute prevedene sa google translateom i o kojem je clocku riječ?Volio bi ih vidjeti u originalu jer meni svojedobno nije proradio Aca clock, pa možda iz tih uputa malo bolje shvatim kako treba. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav Fule! Daj mi reci jesu li upute prevedene sa google translateom i o kojem je clocku riječ?

Volio bi ih vidjeti u originalu jer meni svojedobno nije proradio Aca clock, pa možda iz tih uputa malo bolje shvatim kako treba. :cheers:

Ovo ni googletranslate ne bi ovako srecno preveo.

Evo orginal:

Denon DCD725

Clock Frequency 16,9344 MHz Converter type Burr Brown PCM 61P-L

Remove the top cover, by unscrewing the screws. The crystal XL301 is placed about in the middle of the main PC board.

Remove XL301, C302 and C303. (capacitors).

Connect LClock Out to the pcb solder pad of XL301, closest to the CD transport.

Connect LClock Gnd to the pcb solder pad of C303, furthes away from the CD transport.

Connect LClock +12V to the jumper JV131, located between the mains transformer, and the biggest capacitor on the PCB.

Evo link

http://www.octave-el...tml#denondcd725

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo ni googletranslate ne bi ovako srecno preveo.

Evo orginal:

Denon DCD725

Clock Frequency 16,9344 MHz Converter type Burr Brown PCM 61P-L

Remove the top cover, by unscrewing the screws. The crystal XL301 is placed about in the middle of the main PC board.

Remove XL301, C302 and C303. (capacitors).

Connect LClock Out to the pcb solder pad of XL301, closest to the CD transport.

Connect LClock Gnd to the pcb solder pad of C303, furthes away from the CD transport.

Connect LClock +12V to the jumper JV131, located between the mains transformer, and the biggest capacitor on the PCB.

Evo link

http://www.octave-el...tml#denondcd725

upravo tako preveo sam sa google translate ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лично сам се изиграо са Деноном ДЦД560 који има такође Burr Brown PCM 61P.Има чак и тема о томеhttp://www.diyaudio.rs/topic/2183-transformacija-cd-plejera-denon-dcd560/Оно што ти ја препоручујем је да урадиш све око напајања(препорука колеге Импулса),сем стављања трафоа на излаз.Лично мислим да се неможе пуно више од тога извући из тог ковертора-има чак и слика његовог аналогног излаза.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...