Jump to content

Potrebno napajanje za PC


sule

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U pravu si.Ako mogu da zloupotrebim temu, za preporuku napajanja od 400+W ali glavni uslov da bude tiho ali i jeftino?

U klasi 20-50e - LC Power : http://www.itsvet.co...ly/producer/204 Koliko novca planiraš, izabereš model.U klasi 60-85e Chieftec GPS-550AB (60e) a onda za malo više serija CFT-A u klasi iznad (85-95s) : LC Power Hyperion 700W, Cooler Master RS-700 AMBAD3, Seasonic SS-620GM. Mislim da su svi ovi "jači" modeli by CWT.Solidan model je Thermaltake Toughpower XT TPX-775M 775W (5 god. gar.) koji ima čudno nisku cenu u emmi od 8500 din. koja je napolju viša, tipa 130$ ili 110e, pa malo tripujem u čemu je kvaka: http://www.emmi.rs/n...productId=18246Možda je i stvar ispitivanja tržišta sa nekim dobrim modelom sa nešto nižom cenom, da bi se videlo da li su ljudi zalepljeni za neke brandove, ili su sposobni sami da prouče šta im treba i šta je najpovoljnije, pa to da kupe. Nažalost, mislim da je slučaj ovo prvo, i da na ovim prostorima retko ko uradi mini istraživanje pre nego što nešto kupi.Proširio sam odgovor i na skuplje modele, ako nekoga i to zanima.btw, Antec su odlična napajanja, npr. za manje novce BP-550 (70$ na newegg) ali su kod skoro uvek bila baš skupa. Zato su sada i nestala sa našeg tržišta. Kao i Enermax, i Corsair, i još poneki. šteta.btw2, po meni su, sa stanovišta funkcionisanja compa dve najvažnije komponente, na kojima ne treba štedeti: napajanje i matična ploča.Sve ostalo je po izboru, zavisno od potreba i namene.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, da se zaustavimo na prvoj klasi ;)Imas li saznanja o provereno tihim modelima iz te klase? Mislim, pregledacu ja modele, no da skratim sebi muke, ako ti je informacija na povrsini....Sada tek pregledah link, vidim da imaju oznake SILENT, tako da to umnogome olaksava pretragu. Hvala

Izmenjeno od Дане
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sva su napajanja Kineska, postoje samo dobra i loša.Corsair, Antec, Chieftec, ThermalTake, CoolerMaster... neprave svoja napajanja, već rebrendiraju OEM proizvodjače.Minimum za napajanje bi bio jeftini LC Power. Od ovde trenutno dobavljivih Chieftec, Thermaltake, Cooler Master, LC Power ( da su minimum CWT unutra), Silverstone i Seasonic.Ja koristim Corsair HX (Seasonic) i Tt Toughpower (CWT) već 5 god. i mislim da će mi trajati uz zamenu ventova i proveru elektrolita još 10 god. Omiljeni brand mi je Enermax (trajalo mi je 8 god. bez servisa)U slučaju da je ventilator bučniji, uvek lako može da se zameni za tiši.Moja preporuka je za Seasonic, brand koji je isporučivao napajanja za Apple i IBM još početkom osamdesetih godina. Na primer Seasonic 500ET.

post-581-0-36372600-1324294081_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...