Jump to content

K: dve sonde za osciloskop


zocky

Preporučeni Komentari

Potrebne dve sonde koje će ispravno i pouzdano raditi do 20MHzObzirom da se u dosadašnjem radu nisam sreo sa potrobom za sondom koja ima neku atenuaciju, mislim da neće trebati ni u buduće, dakle dva komada "X1"Ponude na PP (PM) ili e-mail:zockyal(et)hotmail(dot)com

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

taj na limundu uopšte nije skup ukoliko je cifra za 2 sonde.porediti sa ebayom je smešno, u HK imaš te sonde i za 5usd pa ništa.

Ove sonde koliko vidim su identicne, dolaze iz usa, a i cena je...ja koliko shvatam za mene je 2+2 jos 4...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa znaš kako , i uplata na račun košta. ono što stigne kod nas mož da košta carinu i otvaranje paketa a i ne mora.nije mi jasno to šiljenje patke na evrocent/cent ili poređenja cena.i najbolja i najgora sonda su samo ROBA koja ima svoju CENU. sam proceniš jel ti pasuje ili ne i pazariš ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god, ali meni su ove na limundu i ebay-u identicne.......

Mozda jesu, ali treba obratiti paznju na specifikacije - one sto na ebay-u prodaju kao 100MHz sonde, na x1 polozaju rade samo do 4 MHz , a na x10 navodno do 100MHz.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Баш тако, треба обратити пажњу и на то. Мени на пример сонда од неког ХП осцилоскопа не пасује на Тектрониксу. Једноставно капацитивно не пасују.Можда треба преправити, ал' баш и да не буџим

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog svih tih "sitnica" oko parametara sonde ovde sam ih potražio, ako neko ima nešto pouzdano u ponudi... sonde se ne kupuju svakog dana a želim da budem siguran da ono što vidim na skopu jeste produkt DUT-a.Vredi li da jurim nešto od ovog što je ispred pomenuto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj na limundu uopšte nije skup ukoliko je cifra za 2 sonde.porediti sa ebayom je smešno, u HK imaš te sonde i za 5usd pa ništa.

Nema za 5 us veruj miSonde, 60Mhz x1/x10, na komad kostaju u Kini 76 juana, proverio danas .Mozda ima i jeftinije ali imaju neki zajeb garant .www.oanda.com za kursnu listu.Zakljucak je da te sonde na limundu nisu skupe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...