Jump to content

Wasami pojačala (cevna)


zika

Preporučeni Komentari

Na komšijskom Forum-u ugledah ovo, pa rek'o da podelim sa Vama. Obratite pažnju na cene.

Kineska firma otvorena, ako sam dobro zapamtio, u Beču...

http://www.wasami.at/

Recimo: http://www.wasami.at/index.php/roehrenverstaerker-und-zubehoer/wasami-verstaerker/32-mc10l ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

DnD bi se odusevio da pazaris tako nesto

imao bi mesec dana posla samo da ih prevede iz stanja polukineskog produznog , kao i da ih resi njanjavosti

pod uslovom da su mrezni i izlaznii trafoi na nivou koji opravdava ulozen novac za nabavku , te kasniju prepravku

Andrics je najupuceniji po pitanju kineskih sprava kod nas na vorumu

ako on potvrdi da nesto predstavlja dobru osnovu , znaj da je info iz prve ruke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DnD bi se odusevio da pazaris tako nesto

imao bi mesec dana posla samo da ih prevede iz stanja polukineskog produznog , kao i da ih resi njanjavosti

pod uslovom da su mrezni i izlaznii trafoi na nivou koji opravdava ulozen novac za nabavku , te kasniju prepravku

Andrics je najupuceniji po pitanju kineskih sprava kod nas na vorumu

ako on potvrdi da nesto predstavlja dobru osnovu , znaj da je info iz prve ruke

Ne, DnD-u ne bih ni dolazio sa takvim uratcima. Znam da bih završio u mesari preko puta...

Ali, moraš priznati, deluje zanimljivo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz (onomad vođenih) razgovora sa kolegom Andrics-om, i nešto ličnog iskustva, mogu da kažem da su Yarland pojačalca veoma korektna u klasi cene -pružaju mnogo više nego što bi pricetag dao nagovestiti. Naravno, uvek može bolje, ali kad sam stavio na papir cenu delova (kojekakvih - šta se nađe) i uporedio sa cenom gotovog proizvoda koji sasvim korektno svira, apsolutno je neisplativo pokušati replicirati isto pojačalo. Više se isplati kupiti sve na gomili (pa makar kakvo god da je) i od postojećih delova rearanžiranjem eventualno vršiti "poboljšavanje"... Od Yarlanda sam odustao samo zato što nemaju pojačalo koje može da tako tera elektrostatike kako to treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz (onomad vođenih) razgovora sa kolegom Andrics-om, i nešto ličnog iskustva, mogu da kažem da su Yarland pojačalca veoma korektna u klasi cene -pružaju mnogo više nego što bi pricetag dao nagovestiti. Naravno, uvek može bolje, ali kad sam stavio na papir cenu delova (kojekakvih - šta se nađe) i uporedio sa cenom gotovog proizvoda koji sasvim korektno svira, apsolutno je neisplativo pokušati replicirati isto pojačalo. Više se isplati kupiti sve na gomili (pa makar kakvo god da je) i od postojećih delova rearanžiranjem eventualno vršiti "poboljšavanje"... Od Yarlanda sam odustao samo zato što nemaju pojačalo koje može da tako tera elektrostatike kako to treba.

Koja je klasa cene ? Tj. koje si pojačalo merkao da uzmeš ? Ja se ič ne razumem u lampaše.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja je klasa cene ? Tj. koje si pojačalo merkao da uzmeš ? Ja se ič ne razumem u lampaše.

Dobio sam od prijatelja jedan mali PP sa EL84 na slušanje (nov) i poredio ga direktno sa svojim SE EL34, kako već rekoh, korektno, i u klasi cene potrebnih delova da se sagradi. Pisao sam o utiscima na hifi-forumu.post-13-0-75878600-1321176692_thumb.jpgNa slici je Yarland, iza je moj amp. Ono što sam mu našao kao zamerku je čujna promena karaktera zvuka promenama napona u mreži, i, da se meni nije desilo, ne bih verovao - promena zvuka u zavisnosti od podloge na čemu amp stoji... Mada, moguće je, da je osetljivost na kvalitet napona iz mreže tu zapravo bila jedina stavka, a premeštanje na druge podloge samo koincidentno učestvovalo u ličnom doživljaju... Bilo je reči o nekih 300€ izvorne cene u Holandiji (ako se dobro sećam)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Stein. Eto mi teme za razmišljanje.

Tema za razmišljanje je jako širok pojam u ovom slučaju. U tom trenutku sam na raspolaganju imao male bookshelf Tannoye koji su se fantastično "ljubili" sa SE pojačalom, ali je počeo problem sa velikom razlikom u prostoru između sobe gde smo do tada živeli i nove dnevne sobe u našoj kući. Kao što se na slici i vidi, još uvek nisam imao ni policu na koju bih stavio muzikalije. Tada mi je novac za drugo (a nepotrebno) pojačalo bio mnogo potrebniji za važnije stvari u životu. Za veća pojačala (više snage) je trebalo izdvojiti više para, ali ne proporcionalno - meni je i ovo bilo u trenutku van domašaja, a bez dovoljno dobrih razloga da opravdam investiciju...Nađoh nešto zanimljivo: http://www.6moons.com/audioreviews/yarland/yarland.htmlOvo je isto to pojačalo. Prijatno čitanje šta su zaključci testa u referentnijim uslovima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Онда ми није занимљив али ми се свиђа.

Da,da kinezi mutavi pa bi sve tebi da uvale zalivene Lundhal-e i Dale-Jensen za te pare. Nas i naivnih kineza 3 mil. :))))EditMoja kolekcija :Yarland EL34 pp 845 seYaquin ( to su ovi sa linka iz teme) EL34 pp KT88 pp 300B se
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne valja mi objektive , ne moe da priblizi dovoljno sa ove distance. ;)Pogledaj na netuFV34B

Нашао сам, око 500Евра кошта. Негде пише да је 2 х 40 а негде 2 х 50 Вати а негде да је чак у "А" класи. Све у свему интересантан амп.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нашао сам, око 500Евра кошта. Негде пише да је 2 х 40 а негде 2 х 50 Вати а негде да је чак у "А" класи.Све у свему интересантан амп.

Amp je bio kod zzz na slusanju, on moze vise da kaze o ampu . Ja ga nisam koristo tako da ne znam .Ako je interesantan, ponudi cifru pa da pijemo pivo :)P.s jedino njega bih otudjuo jer mi je duplikat :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amp je bio kod zzz na slusanju, on moze vise da kaze o ampu . Ja ga nisam koristo tako da ne znam .Ako je interesantan, ponudi cifru pa da pijemo pivo :)P.s jedino njega bih otudjuo jer mi je duplikat :)

Je l' može „tapke“... ;) ? U „duplikate“...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amp je bio kod zzz na slusanju, on moze vise da kaze o ampu . Ja ga nisam koristo tako da ne znam .Ako je interesantan, ponudi cifru pa da pijemo pivo :)P.s jedino njega bih otudjuo jer mi je duplikat :)

Ма није ми потребан, него јурим шему да преправим мало мог Ибанеза.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...