Jump to content

The Ultimate Audio Amp


scope

Preporučeni Komentari

Da li je ovaj "The U.. A.. A.." stvarno tako dobar, kako pisu autori?

Po merenjima se vidi da je u pitanju vrlo kvalitetan pojačavač. To je bio zajednički projekat Syn08 (Ovidiu) i Edmonda Stuarta. Edmond Stuart se više bavio teorijom, dok je pojačavač radio Ovidiu. Iako Ovidiu ima dosta znanja nikako mi se ne sviđa njegova praktična realizacija pločica. U međuvremenu, Edmond je došao na ideju jednostavijih kompenzacija i kliping kola, koje je objavio na svom sajtu, tako da više nije ljubitelj Hawksford korekcije grešaka izlaznog stepena i NDFL povratnih sprega. Sada se sa i sa jednostavnijim kolima može dostići nizak nivo izobličenja UAA pojačavača.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 109
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Po merenjima se vidi da je u pitanju vrlo kvalitetan pojačavač. ....

Bice sjajno kad neko nadje nacin da uspostavi smislenu korelaciju izmedju rezultata merenja i kvaliteta zvuka. Do tada, merenja ce biti vazna samo kod troubleshootinga u servisu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Овај канал појачавача осим што изгледа лепо није ништа нарочито!Много излазних транзистора а само један драјвер по грани!И чак има осигурач у колу звучника :buehehe: стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Овај канал појачавача осим што изгледа лепо није ништа нарочито!Много излазних транзистора а само један драјвер по грани!И чак има осигурач у колу звучника :buehehe: стоН_Колд

Šta ti je to?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god hoćete, svojevremeno je jedan od članaka u Elektoru počeo sa naslovom "High End pojačalo snage" a potom i obrazloženje da ekipa Elektora smatra da ako je neki uređaj H.E. na merenje, jednostavno mora da bude H.E. i na sluh. Moj sluh definitivno ništa ne valja jer sam do sada više puta procenio/ocenio da merno "lošiji" ili "inferiorniji" uređaj ipak više godi mom uvcetu nego onaj koji na rezultatima merenja briljira. Naravno, i taj manje vrhunski uređaj je zapravo vrhunski, samo ne toliko koliko i onaj vrhunskiji (merno bolji)... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve su zivotinje merno vrhunske , al zato zohari sve prezivljavaju ........ :buehehe:

A i koze... Osim moje komšinice koja ih konvertuje u zimnicu... Valjda zato žohari jesu naj-haj-end... Inače, haj-end je drugi termin za bacanje kašike od overdoza... Dakle, pokrenimo akciju spašavanja mladeži: "Pivom protiv droge!" :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god hoćete, svojevremeno je jedan od članaka u Elektoru počeo sa naslovom "High End pojačalo snage" a potom i obrazloženje da ekipa Elektora smatra da ako je neki uređaj H.E. na merenje, jednostavno mora da bude H.E. i na sluh. Moj sluh definitivno ništa ne valja jer sam do sada više puta procenio/ocenio da merno "lošiji" ili "inferiorniji" uređaj ipak više godi mom uvcetu nego onaj koji na rezultatima merenja briljira. Naravno, i taj manje vrhunski uređaj je zapravo vrhunski, samo ne toliko koliko i onaj vrhunskiji (merno bolji)... :buehehe:

Igrom slučaja u ruci držim Elektor 3/2005Lažeš! :buehehe: Kažu da je pojaćalo prvenstveno za one koji vole slušati muziku. :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A i koze... Osim moje komšinice koja ih konvertuje u zimnicu... Valjda zato žohari jesu naj-haj-end... Inače, haj-end je drugi termin za bacanje kašike od overdoza... Dakle, pokrenimo akciju spašavanja mladeži: "Pivom protiv droge!" :buehehe:

Do sada je akcija "Drogom protiv sporta" davala izvrsne rezultate! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Kažu da je pojaćalo prvenstveno za one koji vole slušati muziku. :buehehe:

Tu moram potpuno da se slozim - svaka druga vrsta evaluacije kvaliteta muzickog pojacavaca (sem kvaliteta izrade u zanatskom smislu) je naprosto neozbiljna.Koliko puta smo se sreli sa uredjajima koji daju sjajna merenja (prema standardnoj nomenklaturi specifikacija) a da zvucni rezultat bude nezadovoljavajuci? Previse cesto!Cesto se desi bas suprotno - naizgled losi rezultati merenja a slusni rezultat iznenadjujuce dobar!Blue Sky, ne mislim nesto da te ubedjujem ili menjam tvoje poimanje sveta u ovom domenu - ti ces to sam kad ti kroz ruke i usi prodje veci broj pojacavaca nego kroz SPICE simulator. Odlicno je to sto kao mlad buduci inzenjer zelis da saznas sve o elektronici, ali do impresivnih rezultata se dodje tek kada tako steceno znanje udje u sintezu sa slusalackim i projektantskim/graditeljskim iskustvom uz ljubav prema muzici kao integrisucem faktoru. Na dobrom si putu, samo nastavi :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igrom slučaja u ruci držim Elektor 3/2005Lažeš! :buehehe: Kažu da je pojaćalo prvenstveno za one koji vole slušati muziku. :buehehe:

Onda su ili promenili ekipu ili se ekipa promenila od vremena Crescenda i sličnih marifetluka sa beskonačnom gomilom nepotrebnih skupih egzotičnih i rekoh li dovoljno puta, nepotrebnih skupih egzotičnih delova... Jest, to je bilo neuobičajeno tada, danas mnogo manje, čak toliko da i dinosauri kao što sam ja pokušavaju da urade nešto sa simetrijom...http://members.quicknet.nl/ra.vdsteen/frame_it_en.html?http://members.quicknet.nl/ra.vdsteen/crescendo_en.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj ...... secam se muka sa crescendo -gigant bastardom .... bese crescendo , pa pretvaran u giganta .....da sam bio pametan , pa stukao te pare u vise lampi - gde bi mi bio kraj ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj ...... secam se muka sa crescendo -gigant bastardom .... bese crescendo , pa pretvaran u giganta .....da sam bio pametan , pa stukao te pare u vise lampi - gde bi mi bio kraj ......

Znam... Ja sam tada radio u jednom servisu kao "šegrt" pa je gazda iz silne ljubavi sagradio dva tunelaška giga-mega koji su do besvesti oscilovali, i onda mene naterao da menjam jedan po jedan kondenzator, palim i gasim i pregledam jel' prestao da osciluje. Naravno da nije, a ovaj već uzeo pare vlasniku pa se živ pojeo koliko para će ga koštati "popravak u garanciji"... Ja sam otprilike tri nedelje vadio jedne i stavljao druge kondenzatore dok se "majstor" i oštećeni nisu nekako dogovorili. Završilo je da sam posle za "oštećenog" napravio šest kanala replika Quadova i jednu garnituru 3-pojasnih skretnica, full aktiva, 24dB... takođe iz Elektora... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

speaking of crescendo cujem da u vrscu ima neko ko je doktorirao na problemima originala i napravio ultimativnu verziju jel zna neko mozda o kome se radi tj da covek nije mozda ovde na forumuiz prve ruke, bilo je unesrecenih glasovitih fabrickih uradaka od po 5-6k i to ne od buranijske sorte (ova nova luxmanova A klasa)navodno kao ovo, samo jos predrkanijehttp://members.quicknet.nl/ra.vdsteen/pdfs/Crescendo_Millennium_en.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuo sam i ja, u pitanju je novija, takodje Elector-ova (T.Giesberts), ME (Millenium Edition) verzija Crescendo-a koja je poznata vec godinama. Radi se o konceptualno/topoloski istom ampu gde su popravljeni neki nedostaci osnovne verzije iz '80-ih. Najznacajnija izmena je upotreba Toshibinih izlaznih vertikalnih MOSFETova (2sk1530/2sj201) umesto Hitachijevih Lateralnih (2sk135/2sj50). I u toj, ME verziji ima mesta za poboljsanja ali je u pitanju solidan amp, bolji od konfekcije, ali nista posebno. Uspeh koji je na slusanju postigao vise govori o konkurenciji nego o ME Crescendo-u...Evo seme ME:post-20-0-14523600-1352662860_thumb.gifA evo i stare, iz '84.post-20-0-54505700-1352662869_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuo sam i ja, u pitanju je novija, takodje Elector-ova (T.Giesberts), ME (Millenium Edition) verzija Crescendo-a koja je poznata vec godinama. Radi se o konceptualno/topoloski istom ampu gde su popravljeni neki nedostaci osnovne verzije iz '80-ih. Najznacajnija izmena je upotreba Toshibinih izlaznih vertikalnih MOSFETova (2sk1530/2sj201) umesto Hitachijevih Lateralnih (2sk135/2sj50). I u toj, ME verziji ima mesta za poboljsanja ali je u pitanju solidan amp, bolji od konfekcije, ali nista posebno. Uspeh koji je na slusanju postigao vise govori o konkurenciji nego o ME Crescendo-u...

navodno je ovo o cemu pricam, iz vrsca, poboljsano bas u odnosu na tu semu.svejedno, hvala na odgovoru. amp koji je navodno bio odran je luxman m600 koji je sve samo ne los amp, tako da sam pre sklon da je u pitanju bolje pogodjena potreba zvucnika sa crescendom nego sa 30w A klase.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pile, za 20 October 2009 - 23:43, kaže: Jel upadaju Krell-covi ? MJ15003/15004 MJ21194/21193 Moze, sto ne moze, samo opet kazem to nece biti to - razlikuju se od originalnih po mnogo stvari. 15003/15004 su priblizniji al' ih neces naci a da nisu fake (osim ako nemas neke stare, izvadjene odnekle) za ove druge bi moralo malo da se budzi, a i skupi su ...

Ne vidoh da je neko nacrtao (postovao) pcb za semu s pocetka teme i za koje tr. u izlazu, ove koji se pominju ili...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...