Jump to content

Pomoc


bregar

Preporučeni Komentari

Iskopao sam danas vaka 2 trafoa i 2 hladnjaka Dimenzije trafoa 150x130x70 na njima Pise AT-500 , izvodi su 0,220 ,0,42,20,0,20 imaju po 10tak kgI ladnjaci su dimenzija 210x205 meso 10mm i rebra 40mmDajte predlog sta praviti Molim vas. :wizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 65
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

trafo je oko 1KW - ako je 150mm sirina paketa , a 70mm visina stack-a limovaizmeri debljinu zice - primara i tih namotaja 20-0-20za hladnjake moram malo da prekopam kataloge daj sliku sa strane hladnjaka - da se vidi bazna ploca i rebra , pa napisi i broj rebara`, ako slika ne uhvati celu sirinu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene nemam trenutno mi je Shubler u radionici ne mogu izmeriti tacno zicu uglavnom zica na primaru je oko 1.5mm ove na 42 i 0 su preko 3mm a ove na 20 nesto sitno ispod 1mm ili 1mm (pricam o precniku) saljem i slike ladnjaka i ove dve cini mi se prigusnice dimenzije a-80 x b-98 x c 52 debljina zice preko 2mmTakodjee za velike trafoe a-130 x b 150 x c 70Hvala za brz odgovor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem ga ...... sto nije kontra sto se tice debljine zica ........elem 1,5mm primar - odgovara trafou od oko 1KWda je deblja zica na sekundarima 20-0-20 bilo bi idealno za neki amp u A klasiovako - smes li se usuditi da premotavas sekundar ?razmotati ( usput brojeci navoje ) taj sekundar od 42V , te ga namotati kao 2x18Vnamotaji od 2x20 i ne moraju nazad :wizard:prigusnice - imaju li procep u paketu lima (posebno slozeni E , posebno slozeni I limovi ) ?kasnije , ili sutra - gledam podatke za hladnjake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to sam i ja sad skontao kad si mi rekao da premerim zicke ... ..bem ga kazem i ja.Mozda bi i mogao da ih sam premotam samo neznam kako da se izborim sa ovoliko debelom zicom pitacu sutra posto ovde imamo fabriku elektro namotaja (problem je sto je skoro privatizovana )ili vi mozda imate neki predlog kome da dam jedan a, drugi da mi premota :wizard: Sto se tice prigusnica imaju procep u paketu lima . Jel to ne valja ? :wizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to sam i ja sad skontao kad si mi rekao da premerim zicke ... ..bem ga kazem i ja.Mozda bi i mogao da ih sam premotam samo neznam kako da se izborim sa ovoliko debelom zicom pitacu sutra posto ovde imamo fabriku elektro namotaja (problem je sto je skoro privatizovana )ili vi mozda imate neki predlog kome da dam jedan a, drugi da mi premota :wizard: Sto se tice prigusnica imaju procep u paketu lima . Jel to ne valja ? :wizard:

gledaj lokalno da ga odneses nekome na premotavanje ;mora postojati neko u Boru za to .....sto se tice procepa na spulni - mora da ga ima ;proveri sublerom sutra ...... mozda tu imas sleeper spulne za A class amp ;ako i nema - lako je raspakovati paket i ponovo ga spakovati kako valja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nashao vezu uspecu da ga unesem u fabriku elektronamotaja na premotavanje , molio bih Zen-a za instrukcijeSlepi namotaj da,ne ?Sekundar 2x18 ili 2X21 ?Jos nesto na sta bi trebao da obratim paznju ?Nisam razumeo deo :proveri sublerom sutra ...... mozda tu imas sleeper spulne za A class amp ;ako i nema - lako je raspakovati paket i ponovo ga spakovati kako valja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nashao vezu uspecu da ga unesem u fabriku elektronamotaja na premotavanje , molio bih Zen-a za instrukcijeSlepi namotaj da,ne ?Sekundar 2x18 ili 2X21 ?Jos nesto na sta bi trbao da obratim paznju ?Nisam razumeo deo :proveri sublerom sutra ...... mozda tu imas sleeper spulne za A class amp ;ako i nema - lako je raspakovati paket i ponovo ga spakovati kako valja

idi na 2x18 do 2x19Vacslepi namotaj pod obaveznorekoh da izmeris procep na spulni ;kad sam pisao nisam imao informaciju od tebe da li ima ili nema procep , tako da napisah da i ako nema - lako je presloziti limove da imaa sleeper .... znaci nista drugo do po naski "saka u oko" :wizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dooobar !ima li nacina da izmeris L , pa makar i samo sa nekim LCR metrom ?jel' to neki industrijski AC choke , ili je od nekog zivinog osvetljenja ?vec sam zaboravio da li te zadnje imaju procep .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Колико сам Ја схватио тај мрежни трансформатор је снаге око 1000 ВА, као што рече Зен.

Мада по мојој рачуници има и више али није битно!

Ако спремаш тај Тр. за Бабела колико Ја знам потребан је секундарни напон 2 х 18 В АЦ.

Кад се то лепо срачуна добијемо струју од приближно 28 А.

За ту струју потребна је дебљина жице од преко 3 мм у пречнику, а то је поприлично.

Мој савет: однети трансформатор код Виклера и затражити да се намота секундар 2 х 18 + 2 х 18 В АЦ.

У том случају је већ лакше, јер ти онда треба дебљина жице 2,2 мм ( приближно).

Мада и 2 мм ће бити сасвим довољно!

Ово горе све се односи на коришћење трансформатора за Бабела.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apsolutno se slazem sa Дедом .mada - najbolje bi bilo 4x18Vac ( za bilo koji Pass amp) ali bi bilo killer good da iskoristi i te monsttruozne spulne ..... a njih ima samo 2 ;kako god okrenes ....... u tom slucaju moze samo da ide na zajednicko napajanje za oba kanala ;no - moze se namotati 4x18Vac , svaki namotaj svoj graetz , onda paralelisati sto treba paralelisati posle graetzova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apsolutno se slazem sa Дедом .mada - najbolje bi bilo 4x18Vac ( za bilo koji Pass amp) ali bi bilo killer good da iskoristi i te monsttruozne spulne ..... a njih ima samo 2 ;kako god okrenes ....... u tom slucaju moze samo da ide na zajednicko napajanje za oba kanala ;no - moze se namotati 4x18Vac , svaki namotaj svoj graetz , onda paralelisati sto treba paralelisati posle graetzova

У потпуности ОК.Само није потребно толико компликован исправљач.Нека направи класичан, један примар и независни секундари за сваки канал.И то је то :wizard:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Zen-a : Mislim da je sve Industrijsko od Hjuston postrojenja. Spulne cu premeriti sutra . Za Ston-a i Zena: Sta da trazim da se mota 2x 4x recite tacno molim vas. :wizard: Sto se tice Babela sto da ne !!! Samo i ja mislim da su mozda `ladnjaci < babel .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Motaj kako hocesh...ako cesh jedno napajanje za oba kanala 2x18v...odvojena napajanja 4x18v...ja bi svaki trafo motao na 2x18v i radio dual mono :wizard: Hladnjak bi mogao iskoristiti za babel ako na njega navrnesh dve Noctue dal od 9cm il 12cm pa im stavish napon od 7-8v...tad se ventilatori necuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Zen-a : Mislim da je sve Industrijsko od Hjuston postrojenja. Spulne cu premeriti sutra . Za Ston-a i Zena: Sta da trazim da se mota 2x 4x recite tacno molim vas. :wizard: Sto se tice Babela sto da ne !!! Samo i ja mislim da su mozda `ladnjaci < babel .

Тражи али прво понуди мало ракијице Виклеру, знаш какви су :wizard:.Препиши негде: Намотати  2 независна секундара  2 х 18 Волти жицом 2 мм или дебљом.Имаћеш након мотања 4 секундара сваки по 18 Волти.Ево како то шематски изгледа.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...