Jump to content

Video/audio konverzija how to


stein

Preporučeni Komentari

Evo vako...

Imam nekoliko pitanja pa ću kratko i jasno...

Primer/pitanje #1: Imam dvd, treba da ga konvertujem u neki video format/container, recimo *.mkv, avi (divx, Xvid) ili slično, tako da na kraju bude jedan fajl pristojnog kvaliteta, veličina nije kritična, kvalitet ne može biti svakako bolji nego kvalitet originala. Preporuka za neki idiotproof program, po mogućnosti freeware. (pakovanje u *.iso ne radi, TV ne čita iz ISO datoteka kao neki media plejeri, mora da bude video format)

Primer/pitanje #2: Imam postojeći snimak/film u *.MKV formatu, na računaru ga GOM plejer bez problema učita i reprodukuje, međutim, TV se žali na nedostatak adekvatnog audio codec-a, firmware i software na TV-u najnovije verzije, dakle, up-to-date, i još zanimljivije, imam još dva filma iz istog serijala, koji su zajedno došli, sa njima nema problema, audio ide normalno. Preporuka za softver koji je u stanju da konvertuje audio zapis iz filma u neki drugi format a da ga ne "istrgne" iz filma. U sva tri filma je u pitanju AAC, međutim toliko je tih audio kodeka danas u igri da ja uopšte ne mogu da ispratim...

Probao sam sa Media Coder-om (freeware) ali je toliko kompleksan i prepun opcija i podešavanja da nisam uspeo da se snađem. Dakle, tražim nešto prilagođeno za idiote... Plug and Play fazon...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Programer bi taj problem rešio povezivanjem PCa na TV ( DVI kablom, VGA kablom...) i poštanjem filma na PCu a gledanjem na TVu. što mora da ti TV pušća film?

PC je kesa. Mora da bude uključen ako hoću sa njega da gledam, mora da bude uključen Windows, moram da držim u šerovanom folderu (public shared) a imam pored TV-a Ext.HDD sa 500GB mesta i još jedan 500GB Ext HDD za dodatne filmove ako zatreba. Nema smisla da prenatrpavam C: particiju filmovima kad imam dva eksterna harda koji ničem drugom ne služe. TV možda i ume da pročita VOB fajlove ali mi je praktičnije da to bude neki single file kontejner... Nije reč o meni, ja imam možda jedno dvadesetak svojih filmova, ćera ih ima ne desetak nego stotinjak. Ne mrzi me da to pripremim, to onda moram jednom, puna mi kuća dvd ploča sa dečijim filmovima i najpraktičnije mi je da sve bude na jednom mestu, tako dete može da uđe u meni, izabere film, klikne na play i gleda film. A da budem iskren, ni meni se uveče u deset ne trči gore u potkrovlje da palim računar da bih gledao film u prizemlju, a da o kupovini HDMI kablova i adaptera i konvertora sa VGA na DVI i ne pričam. Osim toga, ne znam koji vam je moj da na jasno definisano pitanje uvek odgovarate kontrapitanjem ili nekim savetom koji nije odgovor na pitanje. A baš sam se trudio da budem jasan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aiseesoft MKV Converter

kupi ga na uobicajenom mestu

E, ovo je odgovor na pitanje. Svaka ti dala!

Nego, podpitanje: na osnovu opisa, ovaj konvertuje IZ MKV u nešto drugo, mene treba da DVD konveruje u MKV...

Aiseesoft MKV Converter Supported Input Formats:

Video: 3GP (*.3gp;*.3g2), AVI, DV Files (*.dv;*.dif), Flash Files (*.flv;*.swf;*.f4v), MOD, MJPEG (*.mjpg;*.mjpeg), MKV, MPEG (*.mpg;*.mpeg;*.mpeg2;*.vob;*.dat), MPEG4 (*.mp4;*.m4v), MPV, QuickTime Files (*.qt;*.mov), Real Media Files (*.rm;*.rmvb), TOD, Video Transport Stream Files (*.ts;*.trp;*.tp), Windows Media Files (*.wmv;*.asf)

HD Video: MPEG2 HD Files (*.mpg;*.mpeg), MPEG4 HD Files (*.mp4), QuickTime HD Files (*.mov), WMV HD Video Files (*.wmv), HD TS, HD MTS, HD M2TS, HD TRP, HD TP

Ne vidim VOB/IFO/DVD...

edit: nađoh... Za konverziju iz DVD-a u MKV, MAKEMKV...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма мислио сам на нови ТВ.

Pa jest, TV je do džadža, ali zavisi odakle i sa čega dobije signal. Ako se učitava sa sticka, eksternog hard diska ili mreže (opet hard disk) onda ga provlači kroz svoj softver. Ako ga pustim sa VGA izlaza na vga ulaz preko nekih adapter kablova i bocnem na HDMI, onda prvenstveno zavisi od procesiranja unutar PC-a, a slika na PC-u je neuporedivo lošija, tj sa tako doturene informacije. Gledam da sve pojednostavim ako je moguće, a moguće je, samo treba da uradim tako kako treba. Konačno, nisam zato izbacio DVD plejer i DBTV tuner zato da bih sada dodavao opet hrpu nepotrebnih komada hardvera. Krećem u probni rad na konverziji DVD-a u MKV sa "Makemkv" (inače, program je smejurija, 4M instalacija :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem sa DVD-jem je što je to "end-format", poprilično nepraktičan za vraćanje u oblik pogodan za ponovnu obradu i/ili konverziju. Najpravilnije (ne i jednostavnije) bi bilo DVD "demultipleksirati" sa nekim "demuxerom" kako ih skraćeno zovu u MPG ili u MPG audio i video strimove M2V i M2A pa ih onda uvezati u MPG. Ovo je najbolji metod pošto pri ovom procesu ne dolazi do rekompresije već samo do promene "kontejnera", pošto je VOB zapravo skoro isto što i MPG (problem je uvek u ovom "skoro") samo su zvuk i slika povezani na drugačiji način. Nakon toga bi trebalo takav MPG propustiti kroz neki program za rekompresovanje u željeni kontejner i kodek.Ne mogu ti preporučiti neki jednostavan program za ovo, ja sam davno navikao da ovo radim iz nekoliko koraka sa par malih programčića, verovatno već postoji neki jednostavniji koji to sve odrađuje ali me mrzi da tražim pošto mi ovako radi posao. A za kompresiju u MKV i MP4 sa h264 kodekom je jako zgodan program HANDBRAKE, koji je nekako istovremeno i jednostavan i nije, može biti malo problema oko promene rezolucije, ali je zato kvalitet slike vrlo dobar.EDIT : E, da, zaboravih, ako želiš još i da ti se u iskonvertovani video urežu titlovi, video sam da ima sad gomila swiss-knife programa koji to odrađuju, ali ako želiš potpunu kontrolu nad onim što radiš onda što bi rekao Walter Sobchak u "The Big Lebowski" - "You're entering a world of pain", mada se to i inače odnosi na većinu stvari vezanih za audio-video konvertovanje, kodeke, kontejnere, p***e m******e :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem sa DVD-jem je što je to "end-format", poprilično nepraktičan za vraćanje u oblik pogodan za ponovnu obradu i/ili konverziju. Najpravilnije (ne i jednostavnije) bi bilo DVD "demultipleksirati" sa nekim "demuxerom" kako ih skraćeno zovu u MPG ili u MPG audio i video strimove M2V i M2A pa ih onda uvezati u MPG. Ovo je najbolji metod pošto pri ovom procesu ne dolazi do rekompresije već samo do promene "kontejnera", pošto je VOB zapravo skoro isto što i MPG (problem je uvek u ovom "skoro") samo su zvuk i slika povezani na drugačiji način. Nakon toga bi trebalo takav MPG propustiti kroz neki program za rekompresovanje u željeni kontejner i kodek.Ne mogu ti preporučiti neki jednostavan program za ovo, ja sam davno navikao da ovo radim iz nekoliko koraka sa par malih programčića, verovatno već postoji neki jednostavniji koji to sve odrađuje ali me mrzi da tražim pošto mi ovako radi posao. A za kompresiju u MKV i MP4 sa h264 kodekom je jako zgodan program HANDBRAKE, koji je nekako istovremeno i jednostavan i nije, može biti malo problema oko promene rezolucije, ali je zato kvalitet slike vrlo dobar.EDIT : E, da, zaboravih, ako želiš još i da ti se u iskonvertovani video urežu titlovi, video sam da ima sad gomila swiss-knife programa koji to odrađuju, ali ako želiš potpunu kontrolu nad onim što radiš onda što bi rekao Walter Sobchak u "The Big Lebowski" - "You're entering a world of pain", mada se to i inače odnosi na većinu stvari vezanih za audio-video konvertovanje, kodeke, kontejnere, p***e m******e :hot:

Evo da usrećim ili makar utešim svakoga koga bi ovo moglo zainteresovati (u slučaju da odluči clu svoju dvd kolekciju prebaciti na računar...) Elem, MakeMKV je prilično brz. Prebacio je Ice Age 3 u MKV za manje od deset minuta, veličina fajla je otprilike ista, a procedura prosta: odabere se izvor (podrazumevani je dvd drajv) izabere se output folder (program kreira svoj ako nema pripremljen) i klik na start započinje proces. Ima nešto podešavanja sa jezicima i par sitnarija, ali je to i za nepismenog idiota (moja malenkost) piece of cake. Desetak minuta kasnije (verujem da ipak brzina zavisi od nekoliko faktora a primarno od računara) jedan mkv fajl sadrži film koji je do tada bio izdeljen na gomilu delova. Cilj postignut :) Inače, MakeMKV je spravljen za konverziju/rip iz DVD i BR formata, i samo iz tih formata. Za sada ću da prebacujem sa dvd ploča na hard pa ću posle da se bakćem sa eventualnim konverzijama u eventualno štedljivije dimenzije. Još uvek imam više nego dovoljno mesta da sve što imamo u kolekciji stane na dva eksterna harda... :) Subtitlovi gde su potrebni, zna se gde ih ima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pokušaju da konvertujem DVD naslove (uglavnom originale, crtiće i slično) u neki drugi format a da smanjim zauzeće prostora, oprobao sam se sa celom gomilom programa i na kraju mi dojadilo jer su ili programi preterano kompleksni pa svaka izmena u bilo kom segmentu može neupućenom i nestručnom licu da izazove nove glavobolje, ili su preterano uprošćeni pa željene opcije naprosto ne postoje i odlučio sam da celu stvar pojednostavnim sa "MakeMKV" programom. Uzmem DVD, provučem ga kroz program (najbrže je direktan copy na HDD Video_TS foldera, 1:1 i potom za pola do jednog minuta, program upakuje ceo naslov u Matroška kontejner), potom, nađem adekvatan subtitle na podnapisi.net, i obavezno filmu i subtitlu dodelim identičan naziv sa razlikom u ekstenziji. Snimim sve to lepo na eksterni hard disk i TV sve učita bez problema i ćao. Pošto imam dva eksterna harda od po 500G a filmova za možda jedan disk, za sada nemam muke oko smeštaja... Druga opcija, sa nešto gubitaka je DVDShrink (freeware) a potom u MakeMKV što malkice produžava vreme potrebno da se sve uradi... Ko ima mnogo vremena a baš hoće da istera da bude po njegovom, onda Aiseesoft Total Video converter (nije freeware!) koji ima jednostavna podešavanja, ali za film od recimo 80-90 minuta zahteva oko 120-130 minuta obrade. Samo podešavanje je prosto, ali proces konverzije trajeeeeee....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno laičko pitanjce: A ako samo prekopiras A... i V... TS na HARD da li možeš da gledaš na TVu?

Teoretski da, ali onda moram da bockam po menijima filmova - mnogi filmovi su urađeni sa odabirom jezika, pa onda da li želiš da gledaš intervju sa snimateljem, pa intervju sa scenaristom, pa kako je snimana neka scena itd, itd... Mene i nas u domaćinstvu, generalno zanima recimo, baš sam film. U suštini, TV ima nešto svog softvera koji prepoznaje sadržaj kontejnera, tako, da, primera radi (probao) može recimo VOB fajl da se preimenuje manualno u recimo *.mpg ili *.mkv i TV će iščitati sadržaj jednako, sve dok je sadržaj adekvatan. MPEG-2, MP@ML, MPEG-4, H.264/AVC, MP@L3, [email protected], [email protected] su podržani video formati, a audio: BG, DK, L, NICAM, MPEG-1, DD, DD+ i HEAAC. BTW, MakeMKV radi i dekripciju pre obrade, tj prepakivanja.Meni i dalje ostaje inicijalni problem, konverzija samo audio zapisa unutar jednog filma, ali tako da se ne upetljam k'o pile u kučine...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih... Kada DVD ima u sebi više "title" segmenata (ne chapter!) onda MakeMKV to ne spaja. Spajanje vršim sa VOBMerge 2.52 Remixed (stotinjak kb softvera - freeware) i dobijem jedan savršeno slepljen fajl. Samo se umesto default open *.VOB file opcije odabere *.all files i izabere adekvatan naziv i ekstenzija novonastalog fajla ;)Preporuka je da se ipak slepi VOB pre pakovanja u MKV kontejner, lepljenje mkv fajlova nekada uspe, nekada ne, a lepljenje vob fajlova savršeno svaki put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...