Jump to content

Цркава ми осигурач (3.15Амп) на појачалу Сони АХ-500


Дане

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 133
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ok, merio sam nozice 1i2, od minimuma, sa pojacavanjem, nema nikakvih rupa (na instrumentu). u pocetku se otpor polako povecava a kasnije sve brze i brze, od 0 pa do 10k, i to sam merenje odradio na oba pota, posto se ovaj pot sastoji od 2 pota po 10k

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sema je ovde

http://www.diyaudio....dpost__p__99234

jedino sto sam cackao je to sto sam menjao izlazne tr i odlemio i zalemio nekih 10 tr (drajvere, zastitu i jos neke tamo a to su Q307 Q308 Q309 Q310 Q357 Q358 Q359 Q360 i Q305 i Q355 a menjao sam Q311 Q312 Q361 i Q362)

a ja pojma nemam da trazim problem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сви ти транзистори су у колу оба канала појачавача, просто ми је невероватно да они нешто сметају.Иначе тримери РТ301 и РТ351 су за подешавање "0" ДЦ на излазу, и нема подешавања мирне струје.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сви ти транзистори су у колу оба канала појачавача, просто ми је невероватно да они нешто сметају.Иначе тримери РТ301 и РТ351 су за подешавање "0" ДЦ на излазу, и нема подешавања мирне струје.

??TR301 i 351 su za BIAS a to je valjda mirna struja i treba da je 5mV...Sto se problema tice, rasturio sam pot i doobro ga ocistio, ako nista drugo, dobro mu je doslo. Vracam ga...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posto sam video da se DC BIAS menja u zavisnosti od temperature tranzistora tj hladnjaka, imas li preporuku za fino stelovanje?npr, gledam u instrumenat, recimo pokazuje 5mV, i dunem u hladnjak nekoliko puta i posle par sekundi se BIAS obori na 4.5mV..da li da ostavim pojacalo da se dobro zagreje pa da stelujem, ili da stelujem posle par minuta, na haldno, ili kako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Jos nesto na temu:Prijatelj ima isto Sony pojacalo TA-AX500. Desila mu se havarija pre par godina. Nosio je nekom majstoru. Majstor je zamenio 1 par izlaznih tranzistora a drugi par je ostao originalan, i zamenio je elko-e stavio neke blesave, stare od 5600uf a originalni su bili 15000uf Elna for Audio. Tranzistori koje je zamenio, zamenio je nekim "Marocco" umesto Toshibinih 2SA1265N i 2SC3182N. nisam siguran da li je menjao jos nesto. E sad, ponekad se desava sledece: ponekad kada ukljuci pojacalo, uopste nema zvuka na levom kanalu. Desni radi normalno. Da bi levi kanal proradio - potrebno je pojacati pojacalo na oko 11-12sati i tada dodje zvuk. Tako da nadalje pojacalo radi na oba kanala bez problema. A pri nekom sledecem paljanju se isto desi. Pitanje je dakle, da li po ovome sto sam opisao moze da se kaze do cega je problem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...