Jump to content

Fali mi bassa


Дане

Preporučeni Komentari

Dakle, postoji velika mogućnost da su kutije u stvari skroz OK nego ih nisi slušao u svojoj sobi pre kupovine i zamene vešanja. Hajde da zanemarimo zamenu vešanja jer ako su sunđerasta (pošto nemam slike mogu da nagađam samo) stavljena su SAL poliuretanska vešanja u ogromnoj većini slučajeva koja nisu loša ali treba da se razrade. Ako kalem ne grebe nigde kada pomeraš membranu znači da je dobro centriran (mada bi se to grebanje prvo čulo kada puštaš muziku pa ne bi ni imao potrebe da stiskaš membranu i proveravaš) Promeni im razmeštaj u sobi i poslušaj ih. Ovo pomogne u 80% slučajeva, a razlika može biti nebo i zemlja. Kao što već rekoh, slike tvojih zvučnika bi pomogle jako mnogo. Najviše iz razloga skidanja ljage sa dotičnog servisera ako nije on kriv već je zaista uradio posao kao treba, a zatim i radi pomoći tebi u smislu daljeg dejstvovanja kako bi izvukao maksimum iz zvučnika. Još jedna stvar. Pročitaj i neki review sa interneta ali obavezno od osobe koja je posedovala taj zvučnik. Ne treba ti neko ko ga poseduje trenutno jer je onda i pisanije vrlo pristrasno i subjektivno. Možda se te kutije zapravo tako čuju. Tebi je to manjak basa, a nekome izraženiji visoki dok će ocena onoga ko trenutno poseduje te zvučnike verovatno biti "čisti i precizni srednji i visoki i vrlo utegnut bas" ... nisam ih slušao već nagađam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Koliko mogu da vidim, vešanje je odlično montirano, a i fabrički je bilo lepljeno sa spoljne strane membrane (pogledah par sličica sa interneta). Jedino mi se čini da kalota nije fabrička. Stavio je malo veću te postoji mogućnost da je malo "sredio" nešto ispod nje. Tipa da nije mogao da skine lepak sa membrane kako treba pa je samo odsekao staru kalotu i zalepio malo veću da se ne bi videlo. Čovek je uradio OK posao što se tiče vešanja. Kalota je... ??? Prioni na razmeštanje po sobi. To je jedina razumna solucija. Ako ni to ne urodi plodom, spremaj se za prodaju. Ovakva je fabrička kalota... post-117-0-32736500-1317485800_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kalota nije fabricka, veca je i cvrsca, verovatno je i teza.videcu malo da razmestim po sobi, medjutim, nema tu mnogo varijanti za tako nesto.mislim da sustina ovih infinityja lezi u kvalitetnom ribon tj EMIT K visokotoncu, pa mozda i u polyspherite srednjem. to ljudi isticu kao njihove najjace tacke. u jaci model, 6001 je dodat jos jedan woofer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekaj malo. Ti si te zvučnike slušao u toj sobi pre nego što im je zamenjeno vešanje ili si ih kupio sa već promenjenim vešanjem ??? Ako je basa bilo u izobilju, a sada ga nema ni malo teško će biti da je to samo zbog zamenjenih vešanja (sem ukoliko nije stvarno guma od FAP-a na njima). Zvučnici su kompresioni. http://www.infinity-...rence-x001E.htm

Bassevi imaju isti broj kao na ovom linku - 902-4165
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta jeste da samo nisi imao prilike da ih čuješ u svojoj sobi. Zdravorazumski (ako sam ja uopšte u takvoj mogućnosti :rofl: ) kada razmišljam, on je morao da skine fabričku kalotu kako bi stavio špijune između jezgra magneta i kalema kako bi centrirao kalem kako treba. Verovatno nije mogao da skine staru kalotu i da je vrati kako treba pa je zato stavio tu veću. Tih par grama koliko je trenutna kalota teža ne menja bitno situaciju. Po svoj prilici je urađeni posao manje/više Ok ali nisi imao probno slušanje u sobi pre nego što si ih kupio. Ako ne uspeš pozicioniranjem da promeniš situaciju, menjaj kutije. Šta drugo da ti kažem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, hvala na misljenjima.Definitivno ove kutije nisu za moju prostoriju i moje usi.A i kombinacija sa Kenwoodom izgleda nije najsrecnija, jer oba uredjaja izgleda imaju "svetliji" karakter. Jos ako dodamo studijsku zvucnu karticu E-MU 1212 kao izvor, to je vec overkill.Ima li neka preporuka za kutije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavi zvučnike da se "usviravaju"... Ne bi bio prvi put da zahvat na zvučniku podrazumeva promenu oba centratora. Posle 200 sati rada, vešanja će se razraditi a onda treba sesti i ponovo poslušati. Ja ni u kom slučaju ne bih ništa otpisao na osnovu kratkog slušnog iskustva. Kada sam napravio svoje male horne sa Fostex FE126E, bio sam na prvih nekoliko seansi slušanja potpuno razočaran odzivom svega ispod i iznad srednjih tonova. Posle određenog vremena, dala se primetiti razlika, a posle dovoljno vremena, pokazalo se da su ovo ipak odlični drajveri i da nije bilo bačeno ni ulaganje u zvučnike, ni vreme i materijal za gradnju kutija. Strpljenja treba definitivno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...