Jump to content

Moze li jedan savet oko izbora branda ?


Pigy

Preporučeni Komentari

Konkretno zanima me koja od sledecih ,,marki,, kod vas je steklo poverenje i kvalitet:Rottel, Harman kardon,NAD,Denon,Marantz ? Pitam vas jer nisam imao priliku nazalost da cujem nijedno od njih,jedino Maranz dek i cd plejer, ali pojacivace i tunere nisam,pa me zanima,buduci da sada ima sijaset polovnih pojacala i tunera,zanima me vase misljene koja od marki uziva najvece poverenje-kvalitet kod vas?Naravno ako imate jos koji savet -brand koji nisam naveo a moze da se nadje i kod nas-polovan navedite?Inace ja preferiram dubok bas i mekani-svilenkasti visoki,kao i da srednji tonovi budu malo priguseni,ovo navodim jer sam cuo od nekih forumasa da Maranz ima mekaniji zvuk?Pozzz! Na pr:http://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-Rotel-RA-412-870362-oglas.htm?filter_id=5342373http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-PM-25-903523-oglas.htm?filter_id=5342412

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Da dodam na Zenovo: Ja se vala naslušah svakakvih Marantza. Ni jedan nije isti (osim, ako je isti) tako da nema pravila. Definitivno nema druge nego nabadati za ostatak sistema ako isti nemaš nameru u skorije vreme modifikovati. Ja sam iz iskustva našao da mi uvcetu najmuzikalnije zvuče hibridi, cevke na ulazu, mosfet na izlazu. Suve cevke su preskupe za poveću snagu (opet, bira se adekvatan partner zvučnicima) a "suvi" poluprovodnički su malkice preoštri za moj ukus (pod uslovom da pričamo o komercijalnim uređajima - a ne o Pass i sličnim klonovima u DIY izvedbi)... Do nekih 200€ nema mnogo razlike u muzikalnosti, posle toga, već počinju da budu važne suptilne razlike. Naravno, opet, pričam o polovnim uređajima komercijalnih proizvođača...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje nema jasan odgovor. Ključni razlog je opšteg tipa - nema tog proizvođača kome je svaka serija potpuno ista i apsolutno konzistentna. Ima boljih i gorih serija, a unutar svake, ima boljih i gorih modela. U celini, lično glasam za Marantz i Harman Kardon. Imam i jedne i druge, po više modela, i veoma sam zadovoljan. To su dva različita pristupa istom cilju, a koji će se tebi više dopasti možeš saznati samo slušanjem. Još samo da dodam i to da kada kažem Marantz, mislim na jednu, jedinu specifičnu seriju, onu koja je išta 1978-1980. Od modela 1122 DC nagore, koriste tzv. P700 platformu, koja je po mome mišljenju najbolje što je Marantz ikada napravio u redovnoj proizvodnji (dakle, ne neke ekstra specijal serije). A i to tek nakon kompletnog osvežavanja, jer onako kako stignu, imaju elektrolite sada stare najmanje 31 godinu, dakle odavno presušile i zrele za zamenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno ako imate jos koji savet -brand koji nisam naveo a moze da se nadje i kod nas-polovan navedite?

Inace ja preferiram dubok bas i mekani-svilenkasti visoki,kao i da srednji tonovi budu malo priguseni,

Хитачи! Има доста половних али не и приступачни ценама.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Када сам писао КП није радио. Ако већ бираш, изабери Маранца. Модернији је и има потенцијала за евентуално буџење иако има само два излазна транзистора. Ротел је прастар. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari,svestan sama da je dozivljaj zvuka subjektivna stvar,jedino sto ne bih volio da kupim na pr Rotela a unutra STK kolo, to je ko sto sam kupio pre devedesetih Sony liniju a unutra LM1875, naravno u to vreme je taj IC verovatno bio skup.Znam i da mora biti osvezavanja uredjaja. Mozda je moje pitanje generilizovano, ali sam mislio kao sto je Golf dobar auto-kvalitet,tako i pr,Rottel dobar pojacivac bez obzira na seriju, jer na primer model RA-01 2X 40W kosta 495 eura(novo) i to je najevtinije pojacalo, na primer tuner RT-02 kosta 500 eura!, opet kaze to je najevtinije iz Rotela.. Dok Recimo Denon PMA 655 2X85W kosta 295 eura(nov), a NAD C320BEE 2X50W kosta 280 eura (nov), tu je negde i Yamaha sa cenama kao i NAD.. A Harman kosta ihaa.Mojemisljenje je bilo da kvalitetan uredjaj ostaje kvalitetan i da uz osvezavanje moze i dalje dosta lepo da svira,naravno ako osvezavanje ne predje cenu od cca 100 eura. Sto se Hitachi , ja nisam ga slusao meni je ta firma bila poznata preko dekova, a pojacala manje. Problem kod slusanja je sto su to polovne stvari preko sajta i sto nisam bas blizu Beograda da mogu da ih cijem,nego odokativno..... :-(Pozzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari,svestan sama da je dozivljaj zvuka subjektivna stvar,jedino sto ne bih volio da kupim na pr Rotela a unutra STK kolo, to je ko sto sam kupio pre devedesetih Sony liniju a unutra LM1875, naravno u to vreme je taj IC verovatno bio skup.Znam i da mora biti osvezavanja uredjaja. Mozda je moje pitanje generilizovano, ali sam mislio kao sto je Golf dobar auto-kvalitet,tako i pr,Rottel dobar pojacivac bez obzira na seriju, jer na primer model RA-01 2X 40W kosta 495 eura(novo) i to je najevtinije pojacalo, na primer tuner RT-02 kosta 500 eura!, opet kaze to je najevtinije iz Rotela..Dok Recimo Denon PMA 655 2X85W kosta 295 eura(nov), a NAD C320BEE 2X50W kosta 280 eura (nov), tu je negde i Yamaha sa cenama kao i NAD.. A Harman kosta ihaa.Mojemisljenje je bilo da kvalitetan uredjaj ostaje kvalitetan i da uz osvezavanje moze i dalje dosta lepo da svira,naravno ako osvezavanje ne predje cenu od cca 100 eura.Sto se Hitachi , ja nisam ga slusao meni je ta firma bila poznata preko dekova, a pojacala manje.Problem kod slusanja je sto su to polovne stvari preko sajta i sto nisam bas blizu Beograda da mogu da ih cijem,nego odokativno..... :-(Pozzz

Čudno ovo za Hitachi, pošto su oni bili prvi na svetu koji su razvili snažne MOSFET tranzistore baš za audio, i po tome ih pamti najveći broj ljudi. Isto kao što su godinama imali najbolji stereo dekoder za FM tjunere. Oko vremenske trajnosti zvuka, tu si u pravu, dobar zvuk danas će ostati dobar zvuk i sutra, bez obzira na to što će se pojaviti drugi, bolji modeli. Mada i ovom pravilu ima izuzetaka - svako vreme je imalo neke svoje "in" zvuke, pa ako se radi o nekom izrazito pomodnom proizvođaču, današnji dobar model sutra može biti bitno manje prihvatljiv. Ako ti je to na pameti, onda gledaj da pazariš neki stariji reVox integralac, oni su ostali prilično konzistentni tokom vremena. Naravno, oni su i skuplji od proseka, a kod nas pojavljuju relativno periodično. Naravno, ima i drugih, ali oni se pojavljuju relativno retko i obično su papreno skupi. Oko blizine Beogradu - tu si u pravu i oko stanja uređaja. Kada sam ja pre godinu i nešto dana ulovio kombinaciju Marantz 3250B preampa i 170 DC snagaša, bili su u Crvenki. Lepo sam seo u auto i otišao tamo, jer nisam hteo da dam novac a da prethodno ne proverim da li je sa njima nešto čačkano, i ako jeste, kako. Ispalo je da nije, pa sam ih lepo doneo sa sobom. Ali, moram dodati i to da sam ja kupovao meni poznate proizvode, tako da me zvukl koji sam čuo, a koji je bio u najmanju ruku nezanimljiv odmah shvatio kao nešto što će se promeniti nabolje nakon osvežavanja i prepodešavanja, što se i desilo. A blizina Beogradu je, rekao bih, manje bitna od blizine Loznici, odakle nam dolazi gomila tih proizvoda. Najzad, bitno je i zbog izgleda, odnosno vizuelnog stanja da pogledaš pre kupovine. Prodavci naravno hvale svoju robu, ali umeju i te kako da se i zanesu, pa da "ne primete" neka oštećenja, koja tebi mogu objektivno ili subjektivno predstavljati problem. Nema se uvek sreće kao što sam ja imao sa Zoranom iz Crvenke, čiji je opis Marantza bio stvarno vrlo realan i pošten.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari na savetima.Meni je problem jer nemam auto a i zivim u Pozegi, znaci 160km od Beograda.....Hvala jos jednom,pa se cujemo kad pazarim nesto...Pozz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OOO prodao sam ga pre tri godine,nisam mogao da ga odrzavam,sto je najgore i cale prodao prosle godine njegovog keca,tako da sad idem autopes.........sta ces,znas ono sto juznije to tuznije!Pozzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojma vi nemate šta je tuga. Kuća mi u vazdušnoj liniji na 4 km od EU... A ja nemam ni vodovod, ni kanalizaciju, ni asfalt, ni telefon (mobilni ne računam) ni kablovsku, ni satelitsku (da i ne spominjem IPTV, ADSL itd, itd)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojma vi nemate šta je tuga. Kuća mi u vazdušnoj liniji na 4 km od EU... A ja nemam ni vodovod, ni kanalizaciju, ni asfalt, ni telefon (mobilni ne računam) ni kablovsku, ni satelitsku (da i ne spominjem IPTV, ADSL itd, itd)...

Hajde, hajde Steine, samo kukaš :serbvidkakisicl0: Šta je za tebe 4 km ? Peške da se pređe ako je to sve što stoji između tebe i presvetle Unije :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde, hajde Steine, samo kukaš :serbvidkakisicl0: Šta je za tebe 4 km ? Peške da se pređe ako je to sve što stoji između tebe i presvetle Unije :)

Nisam siguran da li takve prelaske kontrolišu snajperom ili bez optičkog nišana... :lovac:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...