Jump to content

Dani Orgulja


Preporučeni Komentari

Danas počinju 11. Festivala DANI ORGULJA - DIES ORGANORUM u katedrali Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75, BGEto prilike da se uživo čuje u velikom prostoru kako zvuči <20Hz (ako se i čuje). Ko nije čuo orgulje uživo, nije zgoreg da prošeta.   :good2: A tek u ponedeljak, orgulje + timpani   :crazyrocker:Svi koncerti počinju u 20:30sreda, 29. junSvečano otvaranje: Olivije Latri, FrancuskaProgram: Bah, Frank, Vijern, Langle, Litez, Dipre, Latripetak, 1. julŠin Jang Li, KorejaProgram: Reger, Bah, Giju, Listsubota, 2. julMuzika iz Novog sveta - povodom 170. godišnjice rođenja kompozitora Antonina DvoržakaPavel Kohout, Češkaponedeljak, 4. julKamerna muzika za orgulje – Žan Alen, povodom 100. godišnjice rođenja kompozitoraBranka Đorđević i Marija Družijanić, orgulje, Stana Krstajić, flauta, sopran, Ansambl „Metamorfozis“ i timpanisreda, 6. julVidar Hansen, NorveškaProgram: Stenli, Mendelson, Bukstehude, Bah, Hansen, Hovlandčetvrtak, 7. julErve Desarbr, FrancuskaGost: Stefan Najman , truba Program: Bah, Kokonen, Mesijan, Jevtić, Prokofjev, Rota, Fleri...subota, 9. julKoncert polaznika Letnje škole orgulja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

[offtopic] Vračarac u meni ne može da se uzdži a da ne pita (iskreno, one koji znaju o tome više od mene) da li je to bio Hadži Melentije Stefanović ili Hadži Milentije Stefanović...?[/offtopic]

Za poziv, naravno, velika zahvalnost... To je, uvek, jedno veliko uživanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

KCB...The Festival was supoported by City of Belgrade and Serbian Ministry of CultureIn cooperation with Beogradska Nadbiskupija, Austria Kultur Forum Beograd, Embassy of Czech Republic-Belgrade, Studio Walker, Maselhttp://www.kcb.org.rs/Programi/Muzi%C4%8Dkiprogram/2010/XFestivalorgulja/tabid/1024/language/en-US/Default.aspx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam prosle godine.Vredi poslusati.

Moja keva ide svake godine...valjda vi u godinama volite takva dešavanja...:nananana:

Šalu na stranu, na prste jedne drvosečine ruke mogu se prebrojati dotični instrumenti u Beogradu koji su još uvek u funkciji...recimo komad u Domu sindikata uništili su majstori tetrapacima jogurta, masnim papirima od bureka i šutom dok su nešto tamo malali...krajnje tendenciozna pitanja u stilu ko je organizator samo govore u stanju svesti trenutno u srbijici koje nikako ne može da se udalji od RTS-ssovskog dnevnika devedesetih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Definitivno vredi ići.Juče bilo prepuno. Trebalo mi malko vremena da se probijem bliže sredini, da boljeg mesta za slušanje. Prvi put sam čuo orgulje na nekom ozbiljnijem koncertu (bez da se ušunjam na misu) i jes to moćan instrument. Raspon od najtiših do najglasnijih deonica je neverovatan. Niske tonove teško opisati, povremeno sam imao utisak da mogu da prebrojim periode. Meni bilo intresantno.Mala napomena. Bilo jako zagušljivo i vruće pa ako neko bude išao neka se naoruža flajkom vode i lepezom...  :sarcastic_hand: I vatajte mesta bliže oltaru. Ulaz je za Dž.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guzva bila samo sinoc, na otvaranju, nece biti takvog haosa ovih dana.Inace radio beograd nam je prvi put snimao sa malo ozbiljnijom opremom, danski DPA stereo par poprilicno skupih mikrofona na Nagru.Videcu kad mi dodje snimak...

post-303-0-11716900-1309422899_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...